Announcement

Collapse
No announcement yet.

XBMC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Bullet
    Registered User
    • Aug 2008
    • 280

    #16
    Koji bi onda sustav (HW) bio "idealan" za takvo nešto složit a da opet nije velika investicija?
    Ideja sa USB kao boot uređajem mi se sviđa i koliko god da sam ga puta koristio, nisam se sjetio toga u ovakvoj situaciji.

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #17
      Ja danas probao instalirati XP na stick pa je bacao BSOD kod drugog dijela instalacije Sad baš pripremam stick za instalaciju Linux Mint Cinnamona pa ćemo vidjet kak šljaka na 16GB sticku.

      Comment

      • McG
        McG
        Registered User
        • Mar 2009
        • 210

        #18
        Originally posted by Bullet View Post
        Koji bi onda sustav (HW) bio "idealan" za takvo nešto složit a da opet nije velika investicija?
        IMHO, ako ima dvojezgreni procesor - dobro je. Sve ovisi na kakav hardver naletiš i za koje novce.
        Ne bi trebal biti problem za neku siću nabaviti solidan procesor i ploču - IGP po želji.
        Originally posted by Razer View Post
        Ja danas probao instalirati XP na stick pa je bacao BSOD kod drugog dijela instalacije
        Sad baš pripremam stick za instalaciju Linux Mint Cinnamona pa ćemo vidjet kak šljaka na 16GB sticku.
        Windowsi su zayebani za složiti na USB, pa nisam to ni spomenul. Mislim, jedno je složiti USB boot, ali instalacija često ispadne Sizifov posao.
        Naspram dva-tri klika za Linux, s Windowsima se jednostavno ne isplati zafrkavati i još požderu/traže više resursa.

        Comment

        • Razer
          Registered User
          • Aug 2008
          • 648

          #19
          Originally posted by McG View Post
          Mislim, jedno je složiti USB boot, ali instalacija često ispadne Sizifov posao.
          Ma da, USB boot je mačji kašalj za složiti, ali instalacija samih Windowsa na drugi stick je stvarno muka. A Google baš i ne pomaže jer je sve puno uputa kako instalirati Windowse XP sa sticka na disk...

          Comment

          • McG
            McG
            Registered User
            • Mar 2009
            • 210

            #20
            Drži se rađe Linuxa, jer čim složiš USB boot, automatski imaš live distribuciju i funkcionalan OS. Windows 7/8 su malo lakši za instalirati na USB, ali i to je miljama do Linuxa.

            Comment

            • Razer
              Registered User
              • Aug 2008
              • 648

              #21
              Ma da. Bude Linux gore to sigurno. Jer realno nemam neke potrebe za Windowsima na tom.

              Comment

              • Razer
                Registered User
                • Aug 2008
                • 648

                #22
                Evo instalirao sam Minta na stick. Sviđa mi se OS, samo baš ne šljaka najrasponzivnije na ovom. Stavio sam 14.1 32-bitnu verziju na Transcendov JF700 USB3.0 stick. Mjesta ima, brzina sticka valjda ne bi trebala biti problem, iako je na USB2.0 sučelju? Možda da probam stariju verziju ili drugu distribuciju?

                Comment

                • McG
                  McG
                  Registered User
                  • Mar 2009
                  • 210

                  #23
                  Probaj Mint XFCE verziju ili bilo koju distribuciju s XFCE/LXDE sučeljem. Kaj je na kraju bilo s XBMCbuntuom?

                  Comment

                  • Razer
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 648

                    #24
                    Neću ga stavljati na ovu konficu. Napravljena je prenamjena računala za nešto drugo Budem probao XFCE verziju pa javim kak šljaka, tnx.

                    Comment

                    • McG
                      McG
                      Registered User
                      • Mar 2009
                      • 210

                      #25
                      Inače, na bilo koju distribuciju možeš složiti sučelje po volji, ako ti se da zabavljati s tim.

                      Comment

                      Working...
                      X