Announcement

Collapse
No announcement yet.

HD 4850 vs GTX 260?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • xTreme GaMeR
    Registered User
    • Mar 2009
    • 116

    HD 4850 vs GTX 260?

    Evo otvorio sam ovaj thread jer me zanima koja od ovih dvije grafa je bolja,i za?to.Usporedjuju se uglavnom samo performanse,cijena je nebitna.Usporedjuju se stock verzije ovih grafa (znaci ne OC-ane i slicno)...Zanima me vase misljenje.Ne kupujem nijednu od grafa nego sam za prijatelja otvoti ovo jer ubiti njega zanima.Eto to je to sad se bacite na pisanje komentara i preporuka...
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    #2
    Ajde da si pitao za 4870, još bi bilo diskutabilno, ali ovako nema smisla, jer 4850 nije u toj klasi, odnosno GTX260 ju pojede za doručak i traži još.

    Comment

    • xTreme GaMeR
      Registered User
      • Mar 2009
      • 116

      #3
      dobro,onda...samo me to zanimalo
      mom "pametnom" prijatelju su u vemilu rekli da je 4850hd bolja od svake nvidije ,a nije...htio sam ga uvjerit da je u krivu

      Comment

      • Gilbert
        Registered User
        • Jan 2009
        • 122

        #4
        Kaj nisi kupio 1GB 9600GT?

        Upišeš u gugl 260GTX review i baca ti more testova, tako da možeš sam vidjeti kolika je razlika u pojedinima igrama i rezolucijama.

        Comment

        • Bullet
          Registered User
          • Aug 2008
          • 280

          #5
          Mogo bi na prste prebrojat koliko specijaliziranih ljudi radi u vemilu i hgspotu Kako je on od nekoga ATi fana čuo da je ona uber_super_duper grafa, tako će i on prodavat priče ljudima. S druge strane postoji mogućnost da trenutno nemaju GTXica pa mu žele "uvalit" HD4850. Sve u svemu, onaj tko nešto zna o kompovima sigurno neće trunut za šalterom 8h za plaću od 2,5k kn ili isto tako malo je onih koji u servisu rade a znaju svoj poso...

          Radije pitaj na forumu sve nego njih išta

          Comment

          • Quake
            Registered User
            • Aug 2008
            • 291

            #6
            Originally posted by Bullet View Post
            Mogo bi na prste prebrojat koliko specijaliziranih ljudi radi u vemilu i hgspotu
            Ja ne bih ni morao brojati zar takvih ima?

            Comment

            • Bullet
              Registered User
              • Aug 2008
              • 280

              #7
              masni

              Comment

              • Quake
                Registered User
                • Aug 2008
                • 291

                #8
                wow jedna

                Comment

                • Bullet
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 280

                  #9
                  daddy je bio pa je pošo... tomek donekle... nije da ih nema al da ih debelo fali, svakako

                  Comment

                  • timmy
                    Registered User
                    • Sep 2008
                    • 231

                    #10
                    Originally posted by xTreme GaMeR View Post
                    Evo otvorio sam ovaj thread jer me zanima koja od ovih dvije grafa je bolja,i zašto.Usporedjuju se uglavnom samo performanse,cijena je nebitna.Usporedjuju se stock verzije ovih grafa (znaci ne OC-ane i slicno)...Zanima me vase misljenje.Ne kupujem nijednu od grafa nego sam za prijatelja otvoti ovo jer ubiti njega zanima.Eto to je to sad se bacite na pisanje komentara i preporuka...
                    Ova usporedba ti ne stoji jer kartice ni cijenom ni performansama nisu u istom rangu.

                    A sada boldani dio. Ne znam šta se ima uspoređivat kod kartica nego da se usprođuje šta dobiješ za cijenu određene kartice.

                    EDIT: to mi zvuči na nvidita i ati fanboye (kako pederski ) kad su pametnjakovići vikali 8800 ultra je bolja od 2900XT, super, bolja je, pa šta, jel bolja za 2000kn? - NIJE

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #11
                      Originally posted by timmy View Post
                      kad su pametnjakovići vikali 8800 ultra je bolja od 2900XT, super, bolja je, pa šta, jel bolja za 2000kn? - NIJE
                      Miješaš kruške i jabuke. 2900XT nije ni približno bila u rangu Ultre, pa ni GTX-ice (niti po cijeni niti po performansama)...bila je u rangu ili nešto brža tek od (G80) 8800 GTS kartica.

                      Comment

                      • timmy
                        Registered User
                        • Sep 2008
                        • 231

                        #12
                        Pa to i hoću reći da su ljudi (puno njih, ne ja) miješali kruške i jabuke isto ko što ovaj njegov kolega mješa 4850 i GTX260 i da je to debilasto.

                        Recimo 2900XT je bila malo skuplja i malo bolja od 8800GTS, ko što je i danas GTX260 malo bolji i malo skuplji od 4870. To su po meni realne usporedbe.

                        Ali na većini revieowa i vani i kod nas su se nalazile usporedbe 2900XT s GTX ili ultrom jer su to bile najbrže kartice oba proizvođača.

                        Ode ova rasprava u krivom smjeru...

                        Comment

                        • xTreme GaMeR
                          Registered User
                          • Mar 2009
                          • 116

                          #13
                          tako je meni jedan u vemilu reko da se "moze" 5000+ x2 be clockat na 3.6ghz sa malo boljim hladnjakom i obicnom plocom,bas moze,naravno da nemoze,za to treba imat neku j_backu plocu

                          Comment

                          • LUXX
                            Registered User
                            • Mar 2009
                            • 124

                            #14
                            Originally posted by xTreme GaMeR View Post
                            tako je meni jedan u vemilu reko da se "moze" 5000+ x2 be clockat na 3.6ghz sa malo boljim hladnjakom i obicnom plocom,bas moze,naravno da nemoze,za to treba imat neku j_backu plocu
                            Prije treba imat srece i upiknut dobar proc.
                            Al griju se ionak ko mutavi vec na 3.2-3.4ghz.
                            Yebac_a ploca ti netreba pošto dižes samo množitelj proca.

                            Comment

                            • Razer
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 648

                              #15
                              Originally posted by timmy View Post
                              Ali na većini revieowa i vani i kod nas su se nalazile usporedbe 2900XT s GTX ili ultrom jer su to bile najbrže kartice oba proizvođača.
                              To je bio ATI-jev problem što nije imao konkurentnu karticu za Nvidijin high-end.

                              Comment

                              Working...
                              X