Announcement

Collapse
No announcement yet.

Intel "Haswell" LGA-1150 ploče

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • McG
    McG
    Registered User
    • Mar 2009
    • 210

    #16
    Baš, ko da su svi poblesavili, jer u posljednje vrijeme kakvo god sranje da izađe - svi su oduševljeni. Haswell nije dobil niti jednu kolko-tolko negativnu, da ne velim realnu recenziju. Uzalud im K modeli, jer ne smiješ ga ni pogledati i temperature idu pod oblake. AIO vodena hlađenja koja se bez ikakvih problema nose s kompletnom LGA-2011 platformom, padaju na koljena kad ih se zaduži za hlađenje novih Core i7-4770K čudesa. Glavno da cijela konfiguracija troši 40W u stanju mirovanja, jer baš tome su namijenjeni takvi procesori. Da miruju i usput koštaju $350. Komedija.

    Comment

    • Bullet
      Registered User
      • Aug 2008
      • 280

      #17
      Ja sam još na i5 2500k mada mi je i to prejako, al mi nikad nije palo na pamet mijenjati ga za nešto jače što ekipa redovito čini misleći da će dobiti puno bolje performanse u igrama ako uzmu isti proc "novije" generacije.
      Dok ovo pišem, smješno mi je uopće to što na početku rečenice spominjem "ja sam JOŠ na.." jer je vrijeme tako da se gluposti (platforme) mjenjaju kao čarape i ako nemaš nove, nisi in i tvoje su sranje.

      Al bitno da je u HR recesija a svi se trgaju za nove procesore/ploče kad god izađu

      Comment

      • McG
        McG
        Registered User
        • Mar 2009
        • 210

        #18
        Majke mi, ja budem iz inata i principa ostal na ovom kaj sad imam. Dodam SSD i još 2GB memorije i boli me, jer ove generacijske smjene su postala žešća glupost.
        Sad mi je žal kaj nisam kupil rabljenu LGA-1366 + Core i7-920 ili AM3 + Phenom II X6 platformu i vozi godinama. Hrvatski mentalitet bolje da ne komentiram.

        Comment

        • Pupo
          Registered User
          • Aug 2008
          • 262

          #19
          Tko neigra il nerenda i nešto slično, nema potrebu nadograđivat komp, usudio bi se reći od (novije) s775 generacije na ovamo, SB da negovorim.

          Jedina dobra stvar je ta što će SB procesori sad već bit stari pa će im valjda cijena pasti dolje, pa tko bude pametan i netreba mu najnoviji proc, bude napravio povoljan upgrade.
          OC Team Croatia crew

          Comment

          • McG
            McG
            Registered User
            • Mar 2009
            • 210

            #20
            Istina, ali i to "igranje" i "renderiranje" se u dobroj većini slučajeva svodi na korištenje GTX 680 za 1080p, te Core i5/i7 za konvertiranje JubiTo filmića na smartphone ili tablet uređaje. OC je praktički izumrl, jer se današnji procesori ionak sami clockaju (Turbo funkcija) i dolaze s nekad nezamislivo visokim tvorničkim taktovima. Istinski clockeri i gameri se time bave profesionalno i masno naplaćuju svoje znanje, dok se rendering ekipa redovito okreće LGA-2011 platformi. Sve ostalo su pizdarije. Abit AW9D-MAX kao mali podsjetnik na neka bolja vremena. Da se naći za kakvih 150 kn, još se k tome doda neki E6600 i milina.

            Comment

            Working...
            X