Announcement

Collapse
No announcement yet.

AMD Deneb 45nm Info Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    #16
    Ovo je s jedne strane bile očekivano. 3DM06, ne samo da voli višejezgrenost, on voli i frekvenciju. Deneba je izvukla frekvencija koja uvelike utječe na SM2.0 score. Core i7 razvaljuje u CPU testu, ali ipak je "prespor" za već spomenuti SM2.0 test, koji se po 3dmarkovoj formuli za finalni score ipak gleda u nešto većem postotku nego CPU Score. IMHO.

    Comment

    • Quake
      Registered User
      • Aug 2008
      • 291

      #17
      Pa svaka aplikacija voli frekvenciju,tako da
      Last edited by Razer; 16.02.2009., 23:04. Reason: Prebačen ostatak rasprave.

      Comment

      • aski
        Registered User
        • Aug 2008
        • 130

        #18
        Kvejk kakav si sa nabavom Deneba?

        Comment

        • Quake
          Registered User
          • Aug 2008
          • 291

          #19
          Nabavio sam Gigabyte 790FXT UD5P. Sad cekam razera da vidim hoce mu seka uzeti lap, ako da onda se uzima i ostatak

          Comment

          • aski
            Registered User
            • Aug 2008
            • 130

            #20
            Mislio sam dal bi meni mogao srediti jedan po nekoj nižoj cjeni?

            Comment

            • Quake
              Registered User
              • Aug 2008
              • 291

              #21
              Deneb? Pa ne znam, morao bih malo pregledati... ali MSRP cijenom od 175$ ne bi trebao biti puno,negdje oko 1300kn max kod nas s pdv-om

              Comment

              • Chupa
                Registered User
                • Mar 2009
                • 5

                #22
                jel mi može netko objasniti kako funkcionira ova AMD-ova platforma Dragon? zašto i kako daje bolje performanse, ili je to samo marketinški trik? i nemojte mi reć da googlam, jer sam našao samo neke reklame, ništa konkretno, ako netko zna neki link u vezi toga nek mi pošalje, to me sad baš zanima jer možda planiram uzeti phenom II, čini mi se dosta isplativiji...
                Let it all go, fear, doubt and disbelief, free your mind.

                Comment

                • Quake
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 291

                  #23
                  Vidi i chupa je na forumu

                  Dragon platforma ti se sastoji od AMD-ovog procesora,graficke i maticne. Ukratko to je to, jedino sto je dobro je koristiti procesor i maticnu baziranu na AMD cipsetu koji omogucuje koristenje AOD-a (program za OC-anje AMD procesora) jer uvelike olaksava ''leteci'' OC. Bitno je koji SB maticna koristi, jer stariji SB nije podrzan... Isto tako
                  SB700 i SB750 donose nesto veci OC nego li SB600... E sada da li ces uz to koristiti i AMD,tj. ATI graficku svejedno,neki veci OC s grafom neces postici ako je koristis s Dragon platformom...

                  Sutra ce mi stici AM3 platforma,pa se malo strpi i vidi reze ako te bas zanimaju...

                  Comment

                  • Chupa
                    Registered User
                    • Mar 2009
                    • 5

                    #24
                    da, znam, treba kao Phenom II, 790GX Chipset i HD 4800 grafička, ali nije mi bilo jasno šta onda s tim... dobro, hvala, kad isprobaš AM3 javi dojmove
                    Let it all go, fear, doubt and disbelief, free your mind.

                    Comment

                    • Quake
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 291

                      #25
                      Ne mora biti 790GX... Moze i FX,nije bitno... Bitan je SB... I bilo koja grafa iz hd 4xx0 obitelji i naravno PII

                      S novim SB-om se dobije veci OC i to svjedoce brojne OC sesije na XS forumu... Nisam ni sam citao nista previse,ali koliko sam skuzio jedan pin na Phenom procesoru je iskljucivo namijenjen tome SB-u i koristenju AOD programa... Prilikom koristenja SB 700/750 i starijih procesora (phenom B2/B3 revizija) donosi nekoliko stotina MHz vece OC rezultate negoli SB600...

                      Osim toga,SB600 je imao par USB bugova koje je SB700 popravio, dok SB750 donosi RAID 5 podrsku i AOD OC podrsku... Uostalom evo sto kazu za SB600

                      The major downsides of SB600 according to user consensus are:

                      a) RAID errors and erratic functioning in RAID 0/1, specifically on Vista 64-bit.
                      b) AHCI not working properly so SATA drives nearly always are running in IDE UDMA 6 mode.
                      c) HDD and ODD SATA/IDE combinations on many motherboards may not function correctly or not function at all due to SB600 problems which are not remedied in the BIOS releases although could be.
                      d) Lower USB and HDD performances in general.
                      e) A clock generator bug which means it will induce erratic overclocking behaviour every 9/10 attempts and limit the processor overclock somewhat substantially with the known "poor overclockers". The cause is very likely on-die PLL's falling out of the required phase synchronization window parameters.
                      f) For the same reasons, poor and/or limited HT overclocking.
                      Last edited by Razer; 06.03.2009., 16:09.

                      Comment

                      • Sphinx
                        Registered User
                        • Jan 2009
                        • 45

                        #26
                        Koja je razlika izmedu phenom 2 x3 710 i 720 ? Znam da je razlika 200kn, 200mhz i otkljucan multiplier kod 720 . Sad me zanima koliki je maksimalni multiplier kod 720, a koliki kod 710 ? Probao sam googlati, i traziti na amdovoj stranici, ali bezuspjesno. Tamo samo pise da 720 je black edition, a 710 nije. Zna tko ?
                        Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                        Comment

                        • McG
                          McG
                          Registered User
                          • Mar 2009
                          • 210

                          #27
                          720 je Black Edition i ima otključani množitelj (od 14x pa nadalje) i određene verzije tog modela nude mogućnost otključavanja četvrte jezgre, tak da na kraju dobiš Phenom II 920. Kod Phenom II 710 modela množitelj je zaključan na 13x i ide samo prema dolje, dok najveći množitelj za 720 iznosi (ako se ne varam) 18x. Možda BIOS/ploča nudi i više, ali to tak i tak ništ ne znači ako procesor nije u stanju stabilno raditi s takvim množiteljima ili ako ploča nije u stanju bootati.

                          Comment

                          • Sphinx
                            Registered User
                            • Jan 2009
                            • 45

                            #28
                            Hvala, to me zanimalo, jer planiram uzet neki od ta dva procesora i novu plocu, pa gledam sto mi je isplativije. A ako za tih 200kn dobijem sve to, onda cu se potrudit i skupljat malo vise .
                            Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                            Comment

                            • McG
                              McG
                              Registered User
                              • Mar 2009
                              • 210

                              #29
                              Samo kaj ti niko ne garantira da budeš otključal sve četiri jezgre 720 modela, jer su samo određene revizije proizvedene u određenim tjednima krajem prošle i početkom ove godine imale, tj. imaju tu mogućnost. Sve u svemu trebaš znati točno koji tjedan proizvodnje omogućuje otključavanje svih jezgri, jer u dućanu je njima totalno svejedno dok god ti prodaju i zarade.

                              Comment

                              • Sphinx
                                Registered User
                                • Jan 2009
                                • 45

                                #30
                                To znam, cuo sam da su procesori proizvedeni cini mi se pocetkom godine, dobri i da se otkljucat cetvrta jezgra, dok su oni iz 2008 losi, tj. za losom cetvrtom jezgrom koja se nemoze otkljucat. Neznam tocno, ali tako nekako je bilo. Nije mi toliko vazna ta cetvrta jezgra, koliko otkljucani multiplier
                                Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                                Comment

                                Working...
                                X