Announcement

Collapse
No announcement yet.

Windows 8

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    Windows 8

    Evo i neslužbeni screenshot posljednjeg Windows 8.1 builda ukazuju na povratak Start Menija



    The Verge is about technology and how it makes us feel. Founded in 2011, we offer our audience everything from breaking news to reviews to award-winning features and investigations, on our site, in video, and in podcasts.


    Radim već neko vrijeme na Windowsima 8, sa klasičnim aplikacijama i Start Menu alternativom, i moram reći da rade stvarno odlično.

  • McG
    McG
    Registered User
    • Mar 2009
    • 210

    #2
    Nije ni bil problem u Windowsima kao OS-u (novi bolji/brži boot, backup, Hyper-V, itd.), već su korisnicima maknuli mogućnost izbora i usput se pravili Englezi. Sad su progutali vlastito govno i vratili taj prokleti gumb, pa makar i simbolično. Ne znam ko je zadužen za sva ta sranja koja su isforsirali, ali da njima treba tolko blamaže da skuže da nije to-to i da su ti isti ljudi i dalje zaposleni na čelnim pozicijama - onda u qrac sve. Xbox One pizdarije da i ne spominjem.

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #3
      Da, nije ni meni jasno što im je to forsiranje trebalo, al ajde, dobro pa nisu bili i dalje tvrdoglavi po pitanju toga. Sutra tokom dana bi trebao biti dostupan upgrade preko Windows Updatea. Javim dojmove.

      Comment

      • Pupo
        Registered User
        • Aug 2008
        • 262

        #4
        hmmm

        e sad bi mogao već i probat novi os. Do sad nisam ni pomišljao, još sam se sprdao cimeru koji je na osmici koji se doslovno pati s korištenjem.
        OC Team Croatia crew

        Comment

        • benko
          Registered User
          • Mar 2009
          • 294

          #5
          Ovo je jako pohvalno za MS !

          Drago mi je da imas opciju klasicnog starta kao i paljenja u desktop, kada dode puni 8.1 budem ga probao

          Comment

          • Razer
            Registered User
            • Aug 2008
            • 648

            #6
            I ovo je "puni" 8.1, samo što je preview. Problem je što će izlaskom i prelaskom na RTM verziju svi appovi i aplikacije biti izgubljeni. Tako da, možda ipak bolje sačekati RTM verziju, a ovo eventualno isprobati u virtualki.

            Comment

            • McG
              McG
              Registered User
              • Mar 2009
              • 210

              #7
              Originally posted by benko View Post
              Ovo je jako pohvalno za MS !
              Ja bi rekel da je žalosno. Prije godinu dana su uvjeravali ljude da je Windows 8 nova era mobilnog i desktop računalstva, da bi danas opet pričali iste bedastoće uz povratak Start gumba, koji ionak nije ono kaj ima Windows 7, već je kvaziprečac za MetroUI Start Screen. Trebali su jednostavno napraviti dvije Windows 8 verzije, jednu namijenjenu touchcreen uređajima, a drugu za klasične periferije (lišenu svih MetroUI sranja) i voljno. Sad kad su se zakopali da dublje ne ide i kad se ni hardver, ni novi OS ne prodaju ni približno prema očekivanjima - evo vam/nam Windows 8.1. Namjerno su izostavili boot to desktop, jer su mislili da budu ljudi bez obzira na sve objeručke prihvatili novo sučelje koje nema smisla na klasičnim desktop mašinama, a takvi sustavi pak čine većinu tržišta. Classic Shell bude i dalje prva opcija za sve koji i na ovim "novim" Windowsima traže dobar-stari Start Menu i svu funkcionalnost koju povlači za sobom.

              Comment

              • benko
                Registered User
                • Mar 2009
                • 294

                #8
                Originally posted by McG View Post
                Ja bi rekel da je žalosno. Prije godinu dana su uvjeravali ljude da je Windows 8 nova era mobilnog i desktop računalstva, da bi danas opet pričali iste bedastoće uz povratak Start gumba, koji ionak nije ono kaj ima Windows 7, već je kvaziprečac za MetroUI Start Screen. Trebali su jednostavno napraviti dvije Windows 8 verzije, jednu namijenjenu touchcreen uređajima, a drugu za klasične periferije (lišenu svih MetroUI sranja) i voljno. Sad kad su se zakopali da dublje ne ide i kad se ni hardver, ni novi OS ne prodaju ni približno prema očekivanjima - evo vam/nam Windows 8.1. Namjerno su izostavili boot to desktop, jer su mislili da budu ljudi bez obzira na sve objeručke prihvatili novo sučelje koje nema smisla na klasičnim desktop mašinama, a takvi sustavi pak čine većinu tržišta. Classic Shell bude i dalje prva opcija za sve koji i na ovim "novim" Windowsima traže dobar-stari Start Menu i svu funkcionalnost koju povlači za sobom.
                Htjeli su promjene, htjeli su da se prica o novim Windowsima, to su i dobili, koliko uspjesno, to i sami znaju.

                Trziste jednostavno jos nije spremno za takve Windowse gdje u svakom domu svi imaju velike touchscreen ekrane.

                Po meni je pohvalno upravo to sto su dali opciju, ako ti pase, imaj staro(znam da je dosta kvazi), ako ne, jos bolje.

                Comment

                • McG
                  McG
                  Registered User
                  • Mar 2009
                  • 210

                  #9
                  Morali su vratiti (Windows Server 2012 otpočetka ima boot-to-desktop) tu mogućnost, jer su ljudi ionak Windows 8 pretvarali u Windows 7. Još uvijek ne znam ni jednog Windows 8 korisnika, koji taj OS koristi bez preinaka koje vraćaju Windows 7 funkcionalnost. Sve u svemu, zasrali su svjetski i u jedan OS nagurali dva dijametralno suprotna sučelja, pa kud puklo da puklo.

                  Comment

                  • Razer
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 648

                    #10
                    Na kraju su izgleda (u 8.1) uspjeli i tu jednu tipku zasrat

                    Comment

                    • McG
                      McG
                      Registered User
                      • Mar 2009
                      • 210

                      #11
                      Svi na Linux, jer Windows OS je očito dal svoje.

                      Comment

                      • Razer
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 648

                        #12
                        Fino zgleda. Stavio sam betu2 na skidanje pa ću baš probati u virtualki kak radi.

                        Comment

                        • Razer
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 648

                          #13
                          Koje peripetije sa Windows 8.1 RTM... Navodno RTM više nije/neće biti što je nekad bio, nego će izaći još jedno "pokrpano" izdanje za consumere. Da ne uprskaju stvar sa vendorima, Microsoft je ipak izdao poluproizvod 8.1 RTM, no u vrijeme službenog izlaska će izaći oveći patch za dotičnu verziju Windowsa. Sve u svemu-čušpajz koji je bio za očekivati od MS-a. A tek kad sam pomislio da su se opametili malo.

                          Comment

                          • benko
                            Registered User
                            • Mar 2009
                            • 294

                            #14
                            Uzeo sam Surface Pro, 128GB, mogu vam reci da sam odusevljen, sto s Windowsima (prvi puta da ih koristim), sto s samim uredajem!

                            Imam u planu staviti Win8.1, pa vidjeti sta on dodatnoga nudi.

                            Comment

                            • Razer
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 648

                              #15
                              Super izgleda, nisam jos imao prilike vidjeti uzivo to cudo, nadam se da hocu pa da steknem pravi dojam... ovako mi nekak sve izgleda klimavo

                              Comment

                              Working...
                              X