Announcement

Collapse
No announcement yet.

Android smartphonei - ROM-ovi, kerneli, aplikacije, iskustva...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    Android smartphonei - ROM-ovi, kerneli, aplikacije, iskustva...

    Evo da napišemo i ovdje pokoju pametnu

    Ponosni vlasnik Samsunga Galaxy S2 GT-I9100

    Trenutno sam na Slim Bean ROM-u temeljenom na Androidu verzije v4.2.2.

    Probao sam nekoliko (desetaka ) romova i buildova od istih i moram priznati da je Slim Bean zaista među najboljima u svim pogledima. Koristio sam i Chameleon ROM koji je hibrid AOKP-a i Samsungovog ROM-a prije ovog i moram priznati da sam se preporodio prelaskom na SB. Kako po pitanju brzine, tako po pitanju trajanja baterije i baratanja s aktivnim aplikacijama.


  • Bullet
    Registered User
    • Aug 2008
    • 280

    #2
    HTC HD2 - Pixeldroid JB 4.2.2 AOKP verzija..
    nevjerojatno je da ovaj model još uvijek pogoni najnovije verzije Androida. Svaka čast developerima što još daju podršku ovom modelu.

    Comment

    • benko
      Registered User
      • Mar 2009
      • 294

      #3
      Trenutno HTC Desire Z, stock rooted ROM sa Virtuos Kernelom, jos izbacio hrpu nepotrebnih apk-ova i lib-ova, clockan na 1.5GHz (standardno 800MHz) - ja prezadovoljan.



      Uskoro HTC One

      Comment

      • Razer
        Registered User
        • Aug 2008
        • 648

        #4
        Frend s faksa mi ima taj mob . Moram priznati da mi se odmah na prvi pogled svidjela takva simbioza tipkovnice i touchpada. Koliko vidim, nisu toliko česti kod novih modela Iako je vremešan s novim se ROM/kernel kombinacijama može stvarno lijepo izvući ih tih telefona, baš kao što je i Bullet rekao.

        Comment

        • Razer
          Registered User
          • Aug 2008
          • 648

          #5
          Iz čiste dosade čitam neke portale, kad u oči mi uleti jedan interesantan model - ovaj



          Radi se o HTC-u kodnog imena "M4". Smanjeni HTC One. Identičan (odličan) dizajn kao u starijeg brata no s manjom veličinom ekrana. Po meni optimalna dijagonala - 4.3" i 1280x720p reza. Što je na toj dijagonali pun pogodak po meni. Ostatak konfiguracije je - dual core procesor, 2GB radne memorije, 16GB interne, te 1700mAh baterija. Baterija bi možda mogla biti i jača, no dobro. Treba još vidjeti kakav će biti ekran gore.

          Comment

          • benko
            Registered User
            • Mar 2009
            • 294

            #6
            Originally posted by Razer View Post
            Iz čiste dosade čitam neke portale, kad u oči mi uleti jedan interesantan model - ovaj



            Radi se o HTC-u kodnog imena "M4". Smanjeni HTC One. Identičan (odličan) dizajn kao u starijeg brata no s manjom veličinom ekrana. Po meni optimalna dijagonala - 4.3" i 1280x720p reza. Što je na toj dijagonali pun pogodak po meni. Ostatak konfiguracije je - dual core procesor, 2GB radne memorije, 16GB interne, te 1700mAh baterija. Baterija bi možda mogla biti i jača, no dobro. Treba još vidjeti kakav će biti ekran gore.
            Opa, lijepo si to procesljao !

            Odlican model, siguran sam da ce se mnogima svidjeti, samo mislim da ce mu i cijena biti paprena (blizu One-a), slicno kao sto je bilo i s HTC One S modelom.

            Comment

            • Razer
              Registered User
              • Aug 2008
              • 648

              #7
              Pa i ne nužno. Ipak se ne radi o nekom derivatu top modela s manjim ekranom, nego telefonu sa dual core procesorom, pa bi ga to ipak hoće-neće stavilo u niži i cjenovno prihvatljiviji rang. Mišljenja sam da ne bi trebao biti skuplji od HTC One X-a kojem se sad cijena kreće ispod 2500kn po oglasnicima (novi zapakirani, ili vrlo malo korišteni s garancijom). A ako izađe i u crnoj varijanti, mislim da će ovo postati vruća roba kod korisnika kojima je dosta Androida plastičnjaka

              EDIT:

              Evo malo kopam o spomenutoj M4-i, pa vidim da je prije nekoliko mjeseci bilo nekih glasina i detaljnijih specifikacija. Čini se da će dolaziti sa 1.2GHz dual-core Snapdragon procesorom, 2GB RAM-a, 13MP pozadinskom, te 1.6MP prednjom kamerom. I dalje mi se tih 1700mAh čini malo

              P.S. koga zanima na iFixitu se nalazi osvrt na rastavljanje i unutrašnjost HTC One-a

              Comment

              • McG
                McG
                Registered User
                • Mar 2009
                • 210

                #8
                Snapdragon 600 SoC s dvije Krait 300 jezgre, primjera radi uredno nadmašuje četverojezgrenu Tegru 3, pa nema straha da "manjem" HTC-u nedostaje snage. Nadolazeći Snapdragon 800 i Krait 400 jezgre žvaču čak i 4K bez ikakvih problema. Iako nemam smartphone, pratim i taj dio tehnike i super mi je vidjeti kakvu snagu uspijevaju nagurati u te male čipove, tim više kad se pogleda kak daleko je dogurala grafika u posljednjih par generacija.
                Last edited by McG; 02.05.2013., 18:15.

                Comment

                • Razer
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 648

                  #9
                  Stvarno zanimljiv članak o grafici s Anandtecha Nisam dugo bio tamo vidim da su ponovno napravili redizajn stranice, izgleda odlično.

                  Comment

                  • McG
                    McG
                    Registered User
                    • Mar 2009
                    • 210

                    #10
                    Imaš i par njihovih članaka koji se bave isključivo pregledom infrastrukture i hardvera kojim AnandTech raspolaže.
                    Klaster servera, SSD datacentar, itd. Domaći IT časopisi/portali mogu samo sjesti i plakati.

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #11
                      Mogu misliti čime raspolaže ekipa tamo Budem bacio oko i na ostale članke

                      Comment

                      • McG
                        McG
                        Registered User
                        • Mar 2009
                        • 210

                        #12
                        Naši da i imaju nekaj slično, sve bi sveli na pol stranice teksta i jednu sliku.

                        Comment

                        • Razer
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 648

                          #13
                          Klasika Ne bi stale reklame, halo

                          Comment

                          • Bullet
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 280

                            #14
                            Prije par dana, točnije 22.05 prestavljen je ListenApp na Shift Conference Split. Jedna dobra domaća aplikacija koja u minut reče sve bitne vijesti a uz to ženska ima sexy voice
                            App je izradio kolega sa faksa a u ovih par dana, napisano je brdo članaka o tome.. Na službenoj stranici je GeyFon ali je app cross platform (android, windows phone, blackberry i ios)

                            Give it a try:
                            Play Store

                            Službeno:
                            ListenApp.fm
                            Facebook

                            Članci:
                            Dnevnik.hr
                            Zimo.co
                            Netokracija.com
                            Dubrovnik.net

                            itd.

                            Comment

                            • Razer
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 648

                              #15
                              Evo upravo instalirao i probao. Fora aplikacija što je je. Idealno za brzinsko preslušavanje brzinskih vijesti sa slušakama u ušima na putu do faksa ili posla. Lijepo je vidjeti da se i domaći developeri prepoznaju u gomili "stranjskih"

                              Comment

                              Working...
                              X