Announcement

Collapse
No announcement yet.

XFX nForce 790i Ultra SLI modovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    XFX nForce 790i Ultra SLI modovi

    Modovi za XFX nForce 790i Ultra SLI matičnu ploču

    Ploča je plodno tlo za modanje. Iz razloga malo lošije regulacije napona, potreban je vdrop mod. A kako je BIOS ograničen mogućnostima za veći FSB i
    stabilniji rad na visokim frekvencijama (a.k.a rad ispod nule...za obične smrtnike većina volt modova neće biti potrebna), tu je i još par modova koje ću navesti.

    Za volt modove se i ovaj put pobrinula XtremeSystems ekipa, konkretno dinos22, 3oh6 te ostali, pa sam tako i slike preuzeo sa njihovog foruma.
    Za one željne štiva, mogu pročitati ovu temu.

    Za početak slika ploče bez hladnjaka i okvirne točke određenih modova.

    Pošto ima dosta modova, ja ću navesti samo one koji su 100% sigurni za izvesti.

    Imamo: vDroop, DDR3 VTT, vDimm mod, vCore mod, vSPP Mod.



    vDroop: Za vdroop je potreban 50k Ohm VR. Praksa je pokazala da su čak i manji, tipa 10-20k Ohma, sasvim dovoljni.
    Ovo je ipak malo teži mod koji zahtijeva iskustva. I da, pencil mod ne radi.



    vCore: Za vCore mod je potreban 50k Ohm VR



    vSPP (NB): Ovo je najpotrebniji mod ako imate na umu ganjanje visokih frekvencija FSB-a i memorije. Potreban je VR od 20k Ohma.



    Za ostatak modova, pogledajte gore navedeni link, iako mislim da su vspp i vdroop mod najpotrebniji. vDimm i vCore modovi, samo ako idete u ekstreme.
    Također nisam spomenuo, Voltaža memorije također ima manji pad napona od nekih 0.025v, za rješavanje istog je poželjan DDR3 VTT mod.

Working...
X