OC Team Croatia Forum  

Go Back   OC Team Croatia Forum > Ostalo > Mobilno

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20.04.2013., 21:43   #1
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Android smartphonei - ROM-ovi, kerneli, aplikacije, iskustva...

Evo da napišemo i ovdje pokoju pametnu

Ponosni vlasnik Samsunga Galaxy S2 GT-I9100

Trenutno sam na Slim Bean ROM-u temeljenom na Androidu verzije v4.2.2.

Probao sam nekoliko (desetaka ) romova i buildova od istih i moram priznati da je Slim Bean zaista među najboljima u svim pogledima. Koristio sam i Chameleon ROM koji je hibrid AOKP-a i Samsungovog ROM-a prije ovog i moram priznati da sam se preporodio prelaskom na SB. Kako po pitanju brzine, tako po pitanju trajanja baterije i baratanja s aktivnim aplikacijama.

Razer is offline   Reply With Quote
Old 20.04.2013., 22:01   #2
Bullet
Registered User

Bullet's Avatar

HTC HD2 - Pixeldroid JB 4.2.2 AOKP verzija..
nevjerojatno je da ovaj model još uvijek pogoni najnovije verzije Androida. Svaka čast developerima što još daju podršku ovom modelu.
Bullet is offline   Reply With Quote
Old 26.04.2013., 14:57   #3
benko
Registered User
benko's PC

benko's Avatar

Trenutno HTC Desire Z, stock rooted ROM sa Virtuos Kernelom, jos izbacio hrpu nepotrebnih apk-ova i lib-ova, clockan na 1.5GHz (standardno 800MHz) - ja prezadovoljan.

Uskoro HTC One
benko is offline   Reply With Quote
Old 27.04.2013., 22:51   #4
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Frend s faksa mi ima taj mob . Moram priznati da mi se odmah na prvi pogled svidjela takva simbioza tipkovnice i touchpada. Koliko vidim, nisu toliko česti kod novih modela Iako je vremešan s novim se ROM/kernel kombinacijama može stvarno lijepo izvući ih tih telefona, baš kao što je i Bullet rekao.
Old 01.05.2013., 15:20   #5
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Iz čiste dosade čitam neke portale, kad u oči mi uleti jedan interesantan model - ovaj

Radi se o HTC-u kodnog imena "M4". Smanjeni HTC One. Identičan (odličan) dizajn kao u starijeg brata no s manjom veličinom ekrana. Po meni optimalna dijagonala - 4.3" i 1280x720p reza. Što je na toj dijagonali pun pogodak po meni. Ostatak konfiguracije je - dual core procesor, 2GB radne memorije, 16GB interne, te 1700mAh baterija. Baterija bi možda mogla biti i jača, no dobro. Treba još vidjeti kakav će biti ekran gore.
Old 01.05.2013., 23:40   #6
benko
Registered User
benko's PC

benko's Avatar

Quote:
Originally Posted by Razer View Post
Iz čiste dosade čitam neke portale, kad u oči mi uleti jedan interesantan model - ovaj

Radi se o HTC-u kodnog imena "M4". Smanjeni HTC One. Identičan (odličan) dizajn kao u starijeg brata no s manjom veličinom ekrana. Po meni optimalna dijagonala - 4.3" i 1280x720p reza. Što je na toj dijagonali pun pogodak po meni. Ostatak konfiguracije je - dual core procesor, 2GB radne memorije, 16GB interne, te 1700mAh baterija. Baterija bi možda mogla biti i jača, no dobro. Treba još vidjeti kakav će biti ekran gore.
Opa, lijepo si to procesljao !

Odlican model, siguran sam da ce se mnogima svidjeti, samo mislim da ce mu i cijena biti paprena (blizu One-a), slicno kao sto je bilo i s HTC One S modelom.
Old 02.05.2013., 02:50   #7
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Pa i ne nužno. Ipak se ne radi o nekom derivatu top modela s manjim ekranom, nego telefonu sa dual core procesorom, pa bi ga to ipak hoće-neće stavilo u niži i cjenovno prihvatljiviji rang. Mišljenja sam da ne bi trebao biti skuplji od HTC One X-a kojem se sad cijena kreće ispod 2500kn po oglasnicima (novi zapakirani, ili vrlo malo korišteni s garancijom). A ako izađe i u crnoj varijanti, mislim da će ovo postati vruća roba kod korisnika kojima je dosta Androida plastičnjaka

EDIT:

Evo malo kopam o spomenutoj M4-i, pa vidim da je prije nekoliko mjeseci bilo nekih glasina i detaljnijih specifikacija. Čini se da će dolaziti sa 1.2GHz dual-core Snapdragon procesorom, 2GB RAM-a, 13MP pozadinskom, te 1.6MP prednjom kamerom. I dalje mi se tih 1700mAh čini malo

P.S. koga zanima na iFixitu se nalazi osvrt na rastavljanje i unutrašnjost HTC One-a
Old 02.05.2013., 15:38   #8
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

[JUSTIFY]Snapdragon 600 SoC s dvije Krait 300 jezgre, primjera radi uredno nadmašuje četverojezgrenu Tegru 3, pa nema straha da "manjem" HTC-u nedostaje snage. Nadolazeći Snapdragon 800 i Krait 400 jezgre žvaču čak i 4K bez ikakvih problema. Iako nemam smartphone, pratim i taj dio tehnike i super mi je vidjeti kakvu snagu uspijevaju nagurati u te male čipove, tim više kad se pogleda kak daleko je dogurala grafika u posljednjih par generacija.[/JUSTIFY]

Last edited by McG; 02.05.2013. at 18:15.
McG is offline   Reply With Quote
Old 03.05.2013., 00:19   #9
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Stvarno zanimljiv članak o grafici s Anandtecha Nisam dugo bio tamo vidim da su ponovno napravili redizajn stranice, izgleda odlično.
Old 03.05.2013., 00:22   #10
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Imaš i par njihovih članaka koji se bave isključivo pregledom infrastrukture i hardvera kojim AnandTech raspolaže.
Klaster servera, SSD datacentar, itd. Domaći IT časopisi/portali mogu samo sjesti i plakati.
Old 03.05.2013., 00:26   #11
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Mogu misliti čime raspolaže ekipa tamo Budem bacio oko i na ostale članke
Old 03.05.2013., 00:34   #12
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Naši da i imaju nekaj slično, sve bi sveli na pol stranice teksta i jednu sliku.
Old 03.05.2013., 00:35   #13
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Klasika Ne bi stale reklame, halo
Old 27.05.2013., 16:02   #14
Bullet
Registered User

Bullet's Avatar

Prije par dana, točnije 22.05 prestavljen je ListenApp na Shift Conference Split. Jedna dobra domaća aplikacija koja u minut reče sve bitne vijesti a uz to ženska ima sexy voice
App je izradio kolega sa faksa a u ovih par dana, napisano je brdo članaka o tome.. Na službenoj stranici je GeyFon ali je app cross platform (android, windows phone, blackberry i ios)

Give it a try:
Play Store

Službeno:
ListenApp.fm
Facebook

Članci:
Dnevnik.hr
Zimo.co
Netokracija.com
Dubrovnik.net

itd.
Bullet is offline   Reply With Quote
Old 29.05.2013., 02:32   #15
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Evo upravo instalirao i probao. Fora aplikacija što je je. Idealno za brzinsko preslušavanje brzinskih vijesti sa slušakama u ušima na putu do faksa ili posla. Lijepo je vidjeti da se i domaći developeri prepoznaju u gomili "stranjskih"
Old 01.07.2013., 20:36   #16
benko
Registered User
benko's PC

benko's Avatar

Eto, stigao je i meni kralj mobitela. Imam ga vec par dana, danas sam ga i rootao, same pohvale na uredaj, kamera odusevljava a ekran je nesto neopisivo !

Old 02.07.2013., 14:50   #17
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Fino, fino Mozes staviti i nesto vise fotki i napisati dojmove kad budes imao vremena
Old 07.09.2013., 01:56   #18
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Upravo sam završio s "transplantacijom" ekrana/toucha na Samsung Galaxy S+ i9001 telefonu. To sam uzeo jeftino razbijeno, pa naručio s eBaya drugi. Na kraju se definitivno isplatilo. Ugodno me je iznenadila pošta. Platio sam 31.8, poslano iz Hong Konga 3.9. u Zagreb stiglo 5.9., i meni jučer 6.9 stiglo na vrata Kupio mob za 250kn, a original ekran/touch i kućište za 400kn.

Nakon jedno pola sata slaganja telefona, palim ga, kad ono sve radi Naravno da ne može sve ić po planu, tak da sam se nekih 4 sata najebavo s instaliranjem drugog ROM-a. Problem je bio što mob nije htio ući u download mod da mu flasham custom Clockwork mod recovery (CWM), a isto tako je radio probleme u stock recoveryu gdje se samo restartao. Direktno iz OS-a nisam mogao ništa jer je bivši vlasnik u naletu paranoje stavio pattern screen unlock, kojeg naravno nisam uspio pogoditi Na kraju se ispostavilo da se u download mod ne može ući sa manje od cca 80% baterije (ja sam imao oko 50 u pocetku ). Naravno, i onda je Odin trovao (stajao na uspostavljanju konekcije), pa sam probao Kies, pošto je gore ipak bio službeni ROM. Ni on nije radio. Isto tako, problem je bio što novije verzije Odina drukčije šljakaju i primaju samo .MD5/.TAR arhive, tak da sam recovery.img morao konvertirati u odgovarajući format (iz Linuxovog terminala, na Windowsima je puno dulja procedura). Al ni onda nisam uspio, samo je stajalo na početku... Na kraju sam na internu memoriju ubacio preimenovani CWM i uspio preko stock recoverya (kojeg ni sam ne znam kak sam uspio dobiti da radi) flešao. Tad sam bio na konju, sve ostalo je bilo jednostavno. Rebootao sam, ušao u CWM i flešnuo ROM, gaapse i kernel

Na kraju sam uspio sve srediti, stavio sam gore LiquidSmooth ROM koji je temeljen na posljednjem buildu JB-a - 4.2.2. U kombinaciji sa SlimBean Slim GAppsima. Kernel je K^Kernel 3.0.x. U planu mi je još probati dva ROM-a: Neslužbeni SlimBean (mutavo da nema podrške za i9001, a i9000 je podržan) i PacMan ROM-ove. Sredio sam si i DPI hack, tak da sve izgleda sitnije i puno ljepše nego u odnosu na defaultni DPI. Sve u svemu mob radi odlično. Naravno da se osjeti nedostatak brzine u odnosu na mog S2, al kome ide, to neće smetat
Old 07.09.2013., 08:40   #19
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Meni taj liquid smooth, doduše s drugim gapsima radi povremeno jako loše. Neznam koji je razlog, no neko vrijeme radi super pa onda opet truje jedno vrijeme. Probaj svakako još ehndoix, mislim da se tako zove

ps

Mogao si doći po jig ak ti nije htjelo uci

Last edited by Pupo; 07.09.2013. at 10:44.
Pupo is offline   Reply With Quote
Old 07.09.2013., 19:18   #20
benko
Registered User
benko's PC

benko's Avatar

Hmm, vezano s tim "spare" ekranima. Ja sam na jednom One X-u mijenjao ekran i uzeo tako iz kine novi ekran.

No nakon slaganja, slika nije bila ni priblizno dobra kao na originalnom !

Je da je rezolucija ista, velicina, oblik, sve, ali boje - nije to to!
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules