Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Pi 1M/32M Tweakovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Bullet
    Registered User
    • Aug 2008
    • 280

    Super Pi 1M/32M Tweakovi

    Pošto smo tim bilo bi lijepo da se znaju i svi poznati tweakovi pojedinih programa koji pomažu pa tako bi bilo lijepo da se svi malo angažiraju i postaju svoje znanje o istim. Bilo bi lijepo da dijelimo isti OS kao i svi drugi timovi stoga ako netko pozna nekog tko dobro zna sa windowsima (w2k3, xp i vista) neka mi javi. Ja sam sebi sredio W2K3 za 1M kalkulaciju no još mislim da to nije savršeno iako je svakako dosta bolje od običnih (ne liteanih).


    OS tweakovi za Super Pi :

    - Za 1M najbolje korisiti Windows Server 2003 u protivnom se koristi XP sa zelenom temom i bez background slike kao što je slučaj i za 32M.
    - U start menu postavkama ostaviti uključeno samo "Lock the taskbar" , "Keep the taskbar..." , "Show the clock" te postaviti Classic start menu.
    - Micanje language bara

    Display properties
    - Micanje svih nepotrebnih ikona sa desktopa
    - Micanje screen savera, hibernacije te ga?enja monitora nakon određenog vremena
    - Micanje svih efektva
    - Postavljanje 16 bitnih boja

    System properties
    - Micanje svih vizualnih efekata osim "Use visual styles on windows and buttons" ukoliko koristite XP sa zelenom temom
    - Paging file postaviti na 0
    - Micanje Error Reportinga
    - Gašenje Automatic Updatea te System Restorea

    Registry
    - Large system cache = 1
    - Disable Paging Executive = 1
    - Clear Page File At Shutdown = 1
    - WriteWatch = 0
    - SystemPages = 0
    - Win32PrioritySeperation = 66

    Servisi
    - Isključivanje svih procesa osim Event Log , COM+ Event System , Remote Produce Call (RPC) Locator i Remote Produce Call (RPC) koji su neophodni za normalno bootanje windowsa odnosno uđite u msconfig, postavite na Diagnotic mod i uključite ove servise

    Taks Manager
    - Isključivanje explorer i userinit servisa
    - Real time priority
    - CPU1 Affinity

    Tweakovi direktno vezani za 1M :

    - Ramdisk, najbolji i najednostavniji mi se pokazao ERAM
    - Maxmem = 104
    - Minimaze prozora Super Pi-a u donji desni kut da se jedva vidi te pokretanje istoga pomoću tipkovnice (Alt+C)
    - Izvrtiti Super Pi 1M dva puta za redom

    Tweakovi direktno vezani za 32M :

    - Može se (ali i nije neka dobit) koristiti ERAM
    - Maxmem = 600
    - Copy Wazza (hvala Monteboyu što je svijetu olakšao postupak i shvaćanje istoga)
    - msconfig -> system.ini , pod [386enh] dodati "ConservativeSwapfileUsage=1"
    - task manager servis postaviti na low priority zatim ga smanjiti (minimaze) u kut
    - Izvrtiti 16k prije 32M
    Last edited by Optik; 03.04.2009., 20:57.
  • ThoRax
    Registered User
    • Nov 2008
    • 90

    #2
    Jel bi mogao netko uploadati ERAM da vidim koliko to uopće ubrzava stvari?

    E da, i u čem je fora sa zelenom temom? Mislim zašto je to bolje od nikakve teme?

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #3
      Jer je classic tema "zalijepljena" na XP GUI, za razliku od starih Windowsa koji su to imali po defaultu.

      Comment

      • Bullet
        Registered User
        • Aug 2008
        • 280

        #4
        Originally posted by ThoRax View Post
        Jel bi mogao netko uploadati ERAM da vidim koliko to uopće ubrzava stvari?
        Code:
        http://www.speedyshare.com/815213611.html

        Comment

        • ThoRax
          Registered User
          • Nov 2008
          • 90

          #5
          Puno hvala

          Comment

          • Bullet
            Registered User
            • Aug 2008
            • 280

            #6
            Nema problema, samo pitaj. Uskoro bi trebo malo updateat ovo sve

            Comment

            • Bullet
              Registered User
              • Aug 2008
              • 280

              #7
              Mali update oko nekih segmenata...

              OS tweakovi za Super Pi :
              • Za 32M najbolje korisiti Windows Server 2003 u protivnom se koristi XP sa zelenom temom i bez background slike kao što je slučaj i za 1M. *
              • U start menu postavkama ostaviti uključeno samo "Lock the taskbar" , "Keep the taskbar..." , "Show the clock" te postaviti Classic start menu.
              • Micanje language bara

              Display properties
              • Micanje svih nepotrebnih ikona sa desktopa
              • Micanje screen savera, hibernacije te gašenja monitora nakon određenog vremena
              • Micanje svih efekata
              • Postavljanje 16 bitnih boja

              System properties
              • Micanje svih vizualnih efekata osim "Use visual styles on windows and buttons" ukoliko koristite XP sa zelenom temom
              • Paging file postaviti na 0 za 1M dok za 32M poželjnjije 512/512
              • Micanje Error Reportinga
              • Gašenje Automatic Updatea te System Restorea

              Registry

              [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management]
              • Large system cache = 1 *
              • Disable Paging Executive = 1 *
              • Clear Page File At Shutdown = 1
              Servisi
              • Isključivanje svih procesa osim Event Log , COM+ Event System , Remote Produce Call (RPC) Locator i Remote Produce Call (RPC) koji su neophodni za normalno bootanje windowsa odnosno uđite u msconfig, postavite na Diagnotic mod i uključite ove servise

              Task Manager
              • Isključivanje explorer i userinit servisa *
              • Real time priority *
              • CPU1 Affinity *

              Tweakovi direktno vezani za 1M :
              • Ramdisk, najbolji i najednostavniji mi se pokazao ERAM
              • Maxmem = 104
              • Minimaze prozora Super Pi-a u donji desni kut da se jedva vidi te pokretanje istoga pomoću tipkovnice (Alt+C)
              • Izvrtiti Super Pi 1M dva puta za redom ili 16k par puta dok ne dobijete najbolji 16k score *

              Tweakovi direktno vezani za 32M :
              • Može se (ali i nije neka dobit) koristiti ERAM
              • Maxmem = 600 (~620)
              • Copy Wazza i/ili CDT (hvala Monteboyu što je svijetu olakšao postupak i shvaćanje istoga) *
              • msconfig -> system.ini , pod [386enh] dodati "ConservativeSwapfileUsage=1"
              • task manager servis postaviti na low priority zatim ga smanjiti (minimaze) u kut
              • Izvrtiti 16k dok se nedobije najbolji 16k score prije pokretanja 32M *

              * = tipovi kojima bi trebali posvetit posebnu pažnju odnosno koji su nešto više bitni od ostalih.

              Osim onih registry "tvikova" dodao bi još neke tipove za brže bootanje i gašenje sistema.

              [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\desktop]
              • AutoEndTasks = 1
              • HungAppTimeout = 5000
              • MenuShowDelay = 400
              • WaitToKillAppTimeout = 4000
              • WaitToKillServiceTimeout = 4000

              E sad, kad je u pitanju operativni sustav tu bi rekao još par riječi. Kao što sam prije rekao, za 32M se boljim pokazao W2K3 no nebudite u zabludi XP SP3 nije ništa lošiji (razlika između dobrog W2K3 i XP SP3 bi trebala bit oko 1-3sec). Naravno, bilo bi poželjno da se za potrebe benchanja srežu Windowsi sa nLite programom. Ja sam također davnih dana napravio na brzinu jedan svoj koji se kasnije pokazao izvrstan za 32M te jako dobar za 1M. PM je otvoren za pitanja za taj W2K3. Da nebi bilo da napamet i bezveze baljezgam, dotični operativni sustav je testirao ceemic, redratamd te na kraju krajeva tapakah.


              Toliko od mene za sada. Pitanja, prijedlozi i dopune jako dobro došle.



              Comment

              Working...
              X