Announcement

Collapse
No announcement yet.

How to: Silent PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • McG
    McG
    Registered User
    • Mar 2009
    • 210

    #16
    U međuvremenu je predstavljen i manji H230, a Nanoxia je najavila Deep Silence 4, 5 i 6. I sve to dok u Lijepoj Našoj Arc R2 košta ~200 kn više od R4 modela. Ti mater.
    Sve se bojim kaj budu napravil s 350D koji dolazi s cijenom od $100, tj. rang R4 i Deep Silence 1/2. 350D za 1.500 kn bude još jako jeftino za naše podneblje.

    Comment

    • Pupo
      Registered User
      • Aug 2008
      • 262

      #17
      Ja isto sve gledam 350D, al što više rivjua pogledam sve me manje vuče. Nikako nemogu prijeći prego onog fuša što su napravili s gornjom stranicom kućišta. Nema veze s vezom na 350D.

      DeepSilence 5 je brat od definea izgleda. 6ica je moćna, al nisu mi jasne ove promo slike s ovim radeonkama. Reklamiraš kao neku tišinu, pa onda ubaciš 2 radeonke s turbinama u CF i još praktički zaljepljene jedna za drugu. Iako, nerade to samo oni, to svi rade.
      OC Team Croatia crew

      Comment

      • Pupo
        Registered User
        • Aug 2008
        • 262

        #18
        0db kao

        Iz dosade sam počeo raditi nešto što me već neko vrijeme kopka. Naime radi se o 0db kompu donje klase, znači za surfanje, web i office. (s tim da to neznači da nije moguće napraviti skoro pa highend pasivnu konfiguraciju da nebude zabune, radi se samo o financijama)

        I tako je sve počelo, Node je donirao većinu komponenata a ostalo sam uzeo preko ebaya jer sam išao na budget varijantu. Nisam htio ulupat para pa da na kraju nebude nista.

        komponente

        ECS H67-H2-I
        Intel G530
        2x4Gb Mushkin Silver 1333 (totalno nepotrebnih 8Gb, al tada je memorija bila super jeftina)
        "Samsung" mSSD 32Gb (neki najjeftiniji s ebaya, performanse mi nisu bitne, samo da nema mehaničkih dijelova)
        pico itx 120W napajanje + 120W adapter
        Xigmatek Balder
        custom plexi kućište (u dolasku)

        I da, funkcionira sve odlično uz ugodnih 0db i ok temperature







        Kućište je u dolasku, bude veličine matične, jedino će toranj stršit iznad. Probao sam i s Scythe BigShurikenom pasivno, no temperature me nisu zadovoljavale pa sam odustao od toga, iako bi sve bilo kompaktnije dosta.

        Temperature se penju do 65 stupnjeva pod primeom, s tim da u normalnom korištenju nikad neidu toliko, a vjerujem da ću koji stupanj manje dobit kad hladnjak zamjenim sa Scythe Ninjom. Čisto zbog vizualnog izgleda, jer što se tiče temperatura, tu je sve ok i s ovim hladnjakom. A možda bude i neki update po pitanju procesora.


        Napajanje je 120W pico psu + 120W adapter, samo sam napravio zajeb pa sam naručio 20 pinsko umjesto 24, pa sam tu morao malo kemijat no uspio sam. Sve radi kao podmazano.


        mSSD je neki najobičniji sa ebaya, read/write su u rangu boljeg mehaničkog diska, no sasvim nebitno za mene, bitno da se nečuje. 32Gb se možda čini malo, al vjerujte sasvim dovoljno, čak i uz instalirane Win7. Uz malo igranja sa hibernacijom i page fileom uspio sam doći na 25Gb slobodnog prostora za programe što mi je dovoljno za office alate i sve ostale programe. Za pohranu je tu Gb mreža i wifi.

        Budem napravio update kad mi stigne kućište i sve upakiram, a neke konkretnije testove i potrošnju istestiram sljedeći tjedan.


        Ima tu još mjesta za napredak, no ovo je budget konfa. Kad pare nisu problem, moguće je složit i relativno moćniju, bržu i hladniju konfu. Neka premium itx ploča i ssd, uz recimo Thermalright HR02 ili Silverstone SST-HE02 bi moglo gurati i dosta jači proc.

        edit: stiže i kućište kroz koji dan



        EDIT:

        Idemo dalje






        Naravno, ljepit ću stranice, neće biti izolirka i na pleksiju su folije još uvijek tako je mutan malo zbog toga, a i oštećenja su po foliji. Budem kasnije dodao bolje slike.

        Zasada sam prezadovoljan, ali sad je još 100 nekih solucija i opcija kako će izgledat sljedeće kućište
        Last edited by Pupo; 15.06.2013., 11:56.
        OC Team Croatia crew

        Comment

        • Razer
          Registered User
          • Aug 2008
          • 648

          #19
          Fino izgleda, jesi istestirao napajanje?

          Comment

          • Pupo
            Registered User
            • Aug 2008
            • 262

            #20
            Nisam to, testirao sam sisonika Ovo je testirano naživo

            97,5% gotovo








            potrošnja prime+furmark:

            idle ~23W, surfanje do 48W kad proc radi na max taktu


            Moram još interno spojit wifi stick i malo posložit kablove i podesit wake on keyboard i to je to. Sve u svemu, jako sam zadovoljan, temperature su očekivane za period ljeta.
            OC Team Croatia crew

            Comment

            Working...
            X