Announcement

Collapse
No announcement yet.

OCZ Core Series v2 30GB review by Quake

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Quake
    Registered User
    • Aug 2008
    • 291

    OCZ Core Series v2 30GB review by Quake

    Evo napokon je gotov review. Zbog razno raznih problema, nije stavljen dosta ranije. Napokon je TU, pa čitajte
  • benko
    Registered User
    • Mar 2009
    • 294

    #2
    ljepo quake ljepo...svaka cast na trudu

    jedino sta bi volio da promijenite je da povecate tipke za sljedecu/prethodnu starnicu....

    Comment

    • Quake
      Registered User
      • Aug 2008
      • 291

      #3
      Ne ovisi o meni
      Bude uskoro i Vertex review, ja se nadam

      Comment

      • benko
        Registered User
        • Mar 2009
        • 294

        #4
        Originally posted by Quake View Post
        Ne ovisi o meni

        znam zato sam i rekao promijenite

        Bude uskoro i Vertex review, ja se nadam
        odlicno,ako bi uzimo ssd onda bi uzeo vertex

        sam dok radis vertexa daj ubaci u becnh obican hdd da vidimo usporedbu i mogao bi dodat recimo instalaciju neke igre da vidimo ssd-e na tom polju

        Comment

        • Quake
          Registered User
          • Aug 2008
          • 291

          #5
          Sto se tice igara, tu ni obican hdd nije ogranicen.. eventualno 5-10s brzi load...

          Comment

          • benko
            Registered User
            • Mar 2009
            • 294

            #6
            da ali instalacija igara/programa....

            i mogao bi odvrtit pcmark vantage hdd test

            Comment

            • Pupo
              Registered User
              • Aug 2008
              • 262

              #7
              Originally posted by benko View Post
              da ali instalacija igara/programa....

              i mogao bi odvrtit pcmark vantage hdd test
              Koliko ti je bitna instalacija igara, tj. hoće se ona završit unutar 5 il 7 minuta (karikiram).

              BTW Quake dobar posao. Jedino mu nebi uzeo za minus broj mogućih zapisivanja kada je to neki standardan broj i kod normalnih hardova. Dok čitaš dio o tome dobiješ dojam da nakon godinu dana nećeš moć više zapisat nešto na hard.

              Jedino bi trebao ovo malo rekonstruirati ako govoriš dvaput o iste 2 vrste....
              "OCZ Core v2 30gb disk sastoji se od nekoliko memorijskih čipova. Kako i sami pretpostavljate, postoje dvije vrste čipova s kojim se sastavljaju SSD diskovi. Baziraju se na tehnologiji NAND flash memorije. Postoje dvije vrste čipova s kojim SSD diskovi dolaze... " 4 strana
              OC Team Croatia crew

              Comment

              • Quake
                Registered User
                • Aug 2008
                • 291

                #8
                Evo popravljeno, tipfeler

                Comment

                • Bullet
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 280

                  #9
                  Evo tek sad pročitah.

                  Moram reći da je recenzija više manje ok al si zabrljao sa testovima. Jednostavno nije to to bez neke usporedbe sa drugim SSD diskom (kojeg nemaš - razumjem) ili bar običnim HDD-om (kojeg si mogao odnekud izvući). Ovak je to ispalo malo glupo.
                  Istina da si time pokazao koliki je stvarni pad performasi istoga kad se priključi na USB odnosno kao eksterni disk al to nebi uvrstio pod nekakav test.

                  Sve u svemu, pohvale na trudu i nadam se da ćeš o Vertexu imat puno više za reći

                  Comment

                  • Baja 001
                    Registered User
                    • Apr 2009
                    • 1

                    #10
                    Dobar članak, samo nastavite u tom smijeru.
                    Inače imam jednu zamjerku, MTBF (vrijeme trajanja diska); to je prosječno vrijeme između kvarova diska, znači ne mora biti toliko, a i ne znači potpuni kvar.

                    Što se tiče usporedbe, jedino bi bilo dobro da je uspoređeno sa drugim HDDom (mehaničkim), jer sumnjam da ima toliko SSDova na raspolaganju

                    Još jednom pohvala za trud.

                    Comment

                    • Quake
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 291

                      #11
                      @bullet: Sta sam trebao uz ssd testirati i wd 5400 rpm, koji mi je bio jedini raspoloziv??

                      @baja: MTBF je prosjecno vrijeme, mislim da nisam nigdje naveo da ce toliko trajati disk... Uostalom to je suludo, da se BILO koja komponenta sa sigurnoscu moze reci koliko ce trajati...

                      Ugl. ovo je bila tek priprema, slijede testovi s vertex 120gb i 30gb jer ima razlike, te RAID performanse usporedno s 320gb seagate. Problem je sto ne znam kada ce mi sve doci, te koliko ce 30gb biti u raidu... Ako stignu svi u isto vrijeme, bude onda pet njih u RAID-u

                      Comment

                      • Bullet
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 280

                        #12
                        A valjda nije bio toliki problem nabavit u kracem vremenskom roku jedan disk.
                        Uglavnom, čekat ću revju vertexa pa ćemo vidit hoćeš li pokrit sve kategorije kako treba

                        Comment

                        • Quake
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 291

                          #13
                          Da nije bio problem s nabavkom diska, normalno da bih ga onda testirao... Uostalom tko god da ima neki disk, na njemu su ili podatci ili windowsi, tako da sumnjam da bi to brisao i posudivao... Znam da ja ne bih..

                          Comment

                          Working...
                          X