Announcement

Collapse
No announcement yet.

Logitech G9(X) - mini recenzija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Sphinx
    Registered User
    • Jan 2009
    • 45

    Logitech G9(X) - mini recenzija

    Miš Logitech G9
    Evo pošto sam se odlučio rijesiti svoje krntije od miša odlučio sam uzeti Logitech G9.

    Pakiranje

    Pakiranje je standarno logitechovo, s dvije strane, jedna za široku glatku masku, druga za manju hrapavu masku. Uz miša i maske čete dobiti i kutijicu sa utezima, korisničke upute, cd s uputama i cd sa setpoint softwareom.

    Dizajn miša

    G9 ima dvije maske, pa vi birate onu koja vam više odgovara.

    Wide Load Grip je zapravo stock maska, koju vidite izvana, i ona je glatka sa “udubljenjem” za palac, gdje vam se palac odmara. Veoma je udobna.

    Precision grip je maska koja se nalazi iza. Ona je hrapava i veoma je korisna ako vam se ruke jako znoje, jer upija taj znoj. Ova maska nije udobna kao prethodna, ali je veoma dobra u igrama.

    Moram još nadodati na miš doslovno klizi po podlozi, I veoma je brz. Na wide load gripu se nalazi bijeli logo G9, I crveni logitech logo, dok je na precision gripu obrnuto .

    Performanse

    Logitech G9 ide do 3200dpi-a što je sasvim dovoljno za većinu korisnika. Također, ako vam je miš prelagan možete dodavati utege. U kutijici s utezima dobijete 4 utega od 4g i 4 utega od 7, sto znaci da možete sve skupa 28g. U miš stanu 4 utega. Mozete namještati brzinu scrolla izmedu obicnog scrollanja(rachet mode) i ubrzanog(hyper-fast mode). Naime ispod miša se nalazi tipka microgear. Kad ju uključite birate između rachet i hyper-fast modea, koji je puno brži. Svakako isprobajte ;D. Miš ima unutarnju memoriju tako da možete spremiti do 5 profila na mišu. Miš ima 8 tipki (6 vidljivih, 2 ispod) i scroll tipku, tako da se može reci da je dosta opremljen.

    Setpoint Software

    Ovo je software koji sluzi za podešavanje postavki miša. Ovdje zapravo birate kakvog misa zelite. Dpi, report rate, boja zaslona, brzina scrollanja, sve je tu. Ovdje se također nalazi profile manager tako da možete birati koji profil želite. U početku se mozda nećete moci snači među svim tim funkcijama . Također možete programirati tipke, tako da npr. zamijenite funkciju tipke.

    Ukupan dojam
    Ocjena: 9/10


    Prednosti: Programiranje tipki, precizan, 3200dpi, biranje izmedu dvije maske (birate koja vam bolje lezi), hyper-fast scrolling
    Mane: (Nekome ce biti) premali, cijena

    Sve u svemu, ako imate viška novca, a želite dobar miš, moja preporuka ide za G9.

    Komentari pozeljni
    Last edited by Razer; 29.04.2013., 00:19.
    Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.
  • xTreme GaMeR
    Registered User
    • Mar 2009
    • 116

    #2
    lijepo napisano,svaka cast!!

    Comment

    • Bullet
      Registered User
      • Aug 2008
      • 280

      #3
      Ne para se loš al izgled mi je prekoma
      Pohvale za izdvajanje vremena da se napiše ovakvo nešto

      Comment

      • benko
        Registered User
        • Mar 2009
        • 294

        #4
        sve pohvale,ljepo napisano

        Comment

        • Beo
          Beo
          Registered User
          • Apr 2009
          • 12

          #5
          Lijepo napisano, nema sta! Svaka cast!
          I ja imam dotican mis i svarno je fenomenalan. Cak se osjeti ogromna razlika pri prelasku sa copperheada na G9.
          Ja Sam Lud, Ja Sam Jak, Ja Sam Beo Manijak

          Comment

          • Sphinx
            Registered User
            • Jan 2009
            • 45

            #6
            Da, meni je super mis jer imam srednju ruku, ali vecini prijatelja s malo vecim dlanovima ne leži dobro. Btw bio sam kod prijatelja koji ima nekog skupljeg thrusta (neznam zasto ga je kupio) i on meni sad pokazuje kako je mis velik i super udoban, a ja probam i mis uopce nije precizan. Tek kad si neko vrijeme na G9 i predes na neki losiji mis shvatis koliko je zapravo mis precizan.
            Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

            Comment

            • Hei$$e
              Registered User
              • Mar 2009
              • 34

              #7
              Dobar miš, nema što Nego ne mogu se oteti dojmu da bi se mogao pokriti tom podlogom od Razera

              Comment

              • hammer_of_thor
                Registered User
                • Apr 2009
                • 10

                #8
                Odličan miš u svakom slučaju, i mislim da će to biti i moj izbor. U Vemilu također, komplet sa G11 tipkovnicom za 840 kn

                Comment

                • Sphinx
                  Registered User
                  • Jan 2009
                  • 45

                  #9
                  Originally posted by hammer_of_thor View Post
                  Odličan miš u svakom slučaju, i mislim da će to biti i moj izbor. U Vemilu također, komplet sa G11 tipkovnicom za 840 kn
                  Samo racunaj da ces morat uzet jos neku kvalitetnu podlogu za 100-200 naku, jer nije isto ako nemas podlogu. Probao i jednostavno to nije to
                  Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                  Comment

                  • maX
                    maX
                    Registered User
                    • Oct 2008
                    • 217

                    #10
                    Steelpad 5L ftw

                    Comment

                    • hammer_of_thor
                      Registered User
                      • Apr 2009
                      • 10

                      #11
                      Originally posted by Sphinx View Post
                      Samo racunaj da ces morat uzet jos neku kvalitetnu podlogu za 100-200 naku, jer nije isto ako nemas podlogu. Probao i jednostavno to nije to
                      Imam Razer Goliathus Control i trenutno na njoj MX518

                      Comment

                      • Sphinx
                        Registered User
                        • Jan 2009
                        • 45

                        #12
                        super, onda moze proc
                        Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                        Comment

                        • hammer_of_thor
                          Registered User
                          • Apr 2009
                          • 10

                          #13
                          Eto uzeo neki dan u paketu G9+G11 za 840 kn

                          Prvo je bilo malo čudno uzeti G9 u ruku nakon MX518, ali kad se ruka navikla miš fantastičan

                          Stavio 16g utega i ožeži

                          Comment

                          • Razer
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 648

                            #14
                            Mali bump teme

                            Budući da Logitech na svoje proizvode daje 3 godine jamstva, odlučio sam se reklamirati svog G9X, dva mjeseca prije isteka jamstva. Problem je bio s desnom tipkom i hyperscroll toggleom s donje strane miša. Nakon kontaktiranja Logitechove podrške, dobio sam odgovor kako se G9X više ne proizvodi U zamjenu su mu ponudili Logitech G600 MMO. Otišao sam do Linksa da uživo vidim miša, iako mi se već na prvi pogled nije sviđao a i ne trebam toliko tipki jer ne igram igre. Naravno, totalni promašaj kao što sam i očekivao Rekao sam im da pošalju G700, to bi mi jedino eventualno odgovaralo. Stigao je i G700, a nakon što sam ga koristio kraće vrijeme, odlučio sam ga staviti na prodaju. Minusi - loše tipke, pozicija senzora/lasera, glomazan, težak, baterija se brzo troši, ne voli moju podlogu (Razer Goliathus, Control Edition). Plus - bežičan

                            Na kraju sam za iste novce uzeo novi G9X u trgovini U našim ga shopovima još imaju u tragovima, pa sam brže-bolje odlučio iskoristiti priliku. Nakon što sam ga dobio nazad shvatio sam koliko je miš dobar, i koliko sam se navikao na njega. Oblik, težina, dobri driveri u kojima ga je moguće podesiti do najmanjih detalja su njegovi glavni aduti. Minus bi bio nešto kruća žica s kojom ponekad bude teže za baratati, no s vremenom se navikne i na to. Unatoč tome i dalje ne bih mijenjao svog G9X za bilo koji drugi miš. Jedina alternativa bi bio Logitech G400, unatoč tome što je optički miš.

                            Comment

                            • McG
                              McG
                              Registered User
                              • Mar 2009
                              • 210

                              #15
                              Svaka im čast na korisničkoj podršci i super da si na kraju ipak dobil ono s čim si zadovoljan, ali nekak mi se čini da Logitech ide utabanom Genius stazom. Cijena periferija sa svakom novom generacijom ide u nebesa, a sami proizvodi nisu tolko dobri da opravdaju poskupljenje. Nova GxxxS serija kao najbolji primjer. Malo žešće im je slava (starijih modela) udarila u glavu. Ja sam još uvijek na MX518, koji je u bivšem Ve-milu koštal ~200 kn, bog-bogova za moje potrebe.

                              Comment

                              Working...
                              X