Announcement

Collapse
No announcement yet.

Asus Arctic Square review by Optik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Pupo
    Registered User
    • Aug 2008
    • 262

    Asus Arctic Square review by Optik

    Opet lijepo odrađen posao imavši u obziru da je to hladnjak a ne matična ili grafa. No par prijedloga u vezi ovog teksta ali i ostalih.
    'Napisane tekstove bi trebalo makar letimično lektorski pregledati jer se nekada znaju potkrasti sitne i ne baš sitne greškice.
    ''Sviđa mi se korištenje ocjena u rasponu 1-100 jer je ipak točnije od od onog 1-10. Trebalo bi i u ostalim recenzijama promijeniti

    Što se tiče teksta o kuleru par stvari: trebao si se dosljedno držati kori?tenja č,ć,?,đ,? jer ih malo koristiš a malo ne, pogotovo što su omogućeni i nije ih nikakav problem koristiti. Na nekim mjestima izgleda kao ti je tekst tipkan na mobitelu.

    Jbg, neznam jesam li na dobrom mjestu napisao ovaj post ali neka se moder pobrine ako nije na dobrom mjestu. Htio bi još malo prokomentirati kuler ali neznam jesam na dobrom mjestu!! To će biti večeras.
    OC Team Croatia crew

  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    #2
    Re: Asus Arctic Square

    Dobro je mjesto

    Lektorirat ću ja samo da pogledam do kraja GG i OTH

    Comment

    • Optik
      Registered User
      • Aug 2008
      • 105

      #3
      Re: Asus Arctic Square

      Pozdrav !

      Da, znam, kriv sam
      To je kasno sinoc pisano, tj pola pisano-pola kopirano jer je to stara recenzija.
      Rekog Razeru da se malo pobrine oko č?đ?ć i ostale meni neugodne ekipe, pa ce srediti tokom dana.

      Btw-drago mi je da je nastao komentar na recenziju

      Lp

      Comment

      • Pupo
        Registered User
        • Aug 2008
        • 262

        #4
        Re: Asus Arctic Square

        Da se malo osvrnem na kuler. Stvarno dobro izgleda i to je valjda sve što je dobro Cijena mu je prevelika za ono što daje. Ali najveći problem kod tih sendvič kulera je buka a ako je prebučan onda smanjimo broj okretaja ventilatora a tako mu degradiramo i performanse. U tom sendviču dolazi do interferencije kulera i finova, tj. jedni su preblizu drugima. A to je još pogoršano time što pera idu s obje strane blizu finovima. To se na nekim drugim kulerima može riješiti odmicanjem ventilatora od baze ali to vamo nije moguće. Tako Hyper 6 ima odmaknut vent skoro centimetar od finova. Taj sistem se koristi skoro na svim kulerima ili bar kod onih koji misle ostati zapaženi na tržištu.

        Isto tako mi ide ne živce da jedan Asus koji se dokazao na nekim drugim poljima ide prodavati kulere koji k tome nisu ni dobri, bar ne za onu količinu novca koju traže za dotični. A zarada im je marginalna od ovakvih stvari. Ako već moraju imati svoj kuler na kojekakvim sajmovima zašto jednostavno ne rebrandiraju nekoga od renomiranih proizvođača?!
        OC Team Croatia crew

        Comment

        • Razer
          Registered User
          • Aug 2008
          • 648

          #5
          Re: Asus Arctic Square

          Evo, članak je udešen, vjerujem da više nema grešaka

          Comment

          • Optik
            Registered User
            • Aug 2008
            • 105

            #6
            Re: Asus Arctic Square

            Originally posted by Pupo
            Da se malo osvrnem na kuler. Stvarno dobro izgleda i to je valjda sve što je dobro Cijena mu je prevelika za ono što daje. Ali najkveći problem kod tih sendvič kulera je buka a ako je prebučan onda smanjimo broj okretaja ventilatora a tako mu degradiramo i performanse. U tom sendviču dolazi do interferencije kulera i finova, tj. jedni su preblizu drugima. A to je još pogoršano time što pera idu s obje strane blizu finovima. To se na nekim drugim kulerima može riješiti odmicanjem ventilatora od baze ali to vamo nije moguće. Tako Hyper 6 ima odmaknut vent skoro centimetar od finova. Taj sistem se koristi skoro na svim kulerima ili bar kod onih koji misle ostati zapaženi na tržištu.
            Izgledom je za 5, nema sta. I slazem se sa tobom da je to jedino dobro. Cijena je previse velika te sam poprilicno siguran da je dobro losiji od freezera 7pro sa istom bukom. To da su blizu, mislim da i nije neki problem, ja do sada nisam osjetio nikakvo poboljsanje performansi a sa bukom sam uvijek bio na TI pa nisam ni tu osjetio nista.
            Originally posted by Pupo
            Isto tako mi ide ne živce da jedan Asus koji se dokazao na nekim drugim poljima ide prodavati kulere koji k tome nisu ni dobri, bar ne za onu količinu novca koju traže za dotični. A zarada im je marginalna od ovakvih stvari. Ako već moraju imati svoj kuler na kojekakvim sajmovima zašto jednostavno ne rebrandiraju nekoga od renomiranih proizvođača?!
            Ha cuj, Asus je uvijek znao upakirati proizvod i dobro ga prodati (a i zaraditi). Dali ga direktno oni prave, dali su svi dijelovi njihovi-stvarno nebih znao. Predpostavljam da se oni ipak ne brinu za cijeli dio te da im neke druge manje (poznate) firme odradjuju velik dio posla. Kao sto smo zakljucili, dizajniran (izgledom, ne "performansama") je super, sto je Asus uvijek cinio. No eto, ako nista, jos jedan dokaz da ne treba turit nos gdje mu nije mjesto

            Comment

            • Pupo
              Registered User
              • Aug 2008
              • 262

              #7
              Re: Asus Arctic Square

              Možda sam se krivo izrazio, mislim da bi im bolji potez bio rebrandirati u to vrijeme popularnog zalmana ili tako nešto. Ovi izleti u nepoznato gotovo nikada ne urode plodom. Ja cekam da korsair počne praviti usb grijače za šalicu čaja i onda će imati gotovo cijelu ponudu.
              OC Team Croatia crew

              Comment

              Working...
              X