OC Team Croatia Forum  

Go Back   OC Team Croatia Forum > Hardware > Grafičke kartice

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16.04.2009., 11:01   #1
ThoRax
Registered User

ThoRax's Avatar

Ati X1550 512MB (AGP)

Imam navedenu grafičku i malo me zbunjuje... Dakle, po čitanju na netu sam vidio da je RV516 trebao biti među prvima koji će se raditi u 80 nm, ali je ipak ostao na 90 nm.

Druga stvar je ?to se ni na hwbotu, ni u bazi gpu-a na techpowerup-u ne nalazi AGP verzija, sve su PCI-e, tj. nigdje se ne spominje RV516, nego samo RV505 i RV515.

Na Atijevim stranicama pi?e "AGP 8x configurations also supported with external bridge chip", pretpostavljam da je to čip koji se nalazi na gornjoj strani PCB-a.

GPU-Z link

Ni OC nije lo?, ovo je sve na stock volt. i nije krajnja granica.

Ali problemi...
1. Kad god pokrenem winflash, slika se zblesira i komp zamrzne.
2. 3dmark01 i 03 pucaju po sredini testiranja bilo da je kartica clockana ili da je sve na def.
3. Začudo, aquamark prolazi bez problema i na OC-anim vrijednostima.

Sve je to isprobano sa 8.1 i 9.3 verzijama drivera, relativno fri?ki instal 32-bit XP-a. Koliko sam sku?io u igrama nema problema (iako je samo jedna isprobana)

Dakle, mo?e li netko tko je vi?e pratio razvoj GPU-a ra?čistiti ovu zavrzlamu oko skoro nepostojeće jezgre i eventualno me uputiti na rije?enja oko problema koje sam naveo...
ThoRax is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2009., 11:28   #2
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Probaj sa starijim driverima. A možda je ovo samo neki rebrandirani/skresani čip.

"As with every new generation of GPUs the feature set becomes larger and more complex. The X1000 line sports Shader Model 3.0. The X1550 GPU is basically an X1300 manufactured using the same 90 nm process. It uses a 128-bit memory bus and comes with the same pipeline architecture. While most specs can be found here, let me just recap some of them here. RADEON X1300 / X1550 (RV515 / LE) can process up to 128 threads, 1/4 of what R520 can do. It sports 4 ROPs (no double-Z, however), 4 texture units as well as 4 shader units and 2 vertex units."

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1056&pageID=3128

Samo je 516 vjerojatno verzija sa agp bridge-om.

Pupo is offline   Reply With Quote
Old 17.04.2009., 12:57   #3
ThoRax
Registered User

ThoRax's Avatar

Sa 8.1 driverima me zeza više nego sa 9.3, al probat ću još par verzija za svaki slučaj. Mogao bih probati i kako će se ponašati na drugoj ploči.

Al i dalje ne kužim u čem je fora sa winflashom...

Evo slikica:
To je valjda taj AGP bridge:

Evo kartice:

Aquamark (42 845)

3DMark06 (1544)

Last edited by ThoRax; 17.04.2009. at 20:56.
ThoRax is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules