Announcement

Collapse
No announcement yet.

Western Digital VelociRaptor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • timmy
    Registered User
    • Sep 2008
    • 231

    #16
    Originally posted by IcyTexx View Post
    Cijeni.
    jes ti zdrav, raptor kosta 200E, a SSD disk od 32gb 100-tinjak E, 64gb za system sasvim dosta, a leti

    Comment

    • Quake
      Registered User
      • Aug 2008
      • 291

      #17
      Ja i da ti nabavim raptor, sigurno nece biti jeftinije nego ovi neo ST-a. Jos uvijek ne vidim zasto ne bi uzeo jer su polovni i jos s 5 godina garancije....

      1000kn kod nas raptor 150gb i 1200-1300kn 30gb vertex. Znaci skuplji su za nekih 600kn recimo, a performanse necu spominjati

      Comment

      • IcyTexx
        Registered User
        • Aug 2008
        • 179

        #18
        Originally posted by timmy View Post
        jes ti zdrav, raptor kosta 200E, a SSD disk od 32gb 100-tinjak E, 64gb za system sasvim dosta, a leti
        Originally posted by Quake View Post
        Ja i da ti nabavim raptor, sigurno nece biti jeftinije nego ovi neo ST-a. Jos uvijek ne vidim zasto ne bi uzeo jer su polovni i jos s 5 godina garancije....

        1000kn kod nas raptor 150gb i 1200-1300kn 30gb vertex. Znaci skuplji su za nekih 600kn recimo, a performanse necu spominjati
        Onda bi uzeo od Nea.
        I šta, 300GB Raptora vs. 60 GB Vertexa.

        Vertexi imaju dosta za Windowse i stisnem par Adobeovih programa i to je to. I koja bi onda brzina bila kad bi sve ostale aplikacije imao na sporijim diskovima?

        Comment

        • timmy
          Registered User
          • Sep 2008
          • 231

          #19
          icy nece ti brze radit obrada videa ako su samo adobeove aplikacije instalirane na bržim diskovima, brzina pristupa ostaje ista ako su podaci s kojima radis na "obicnim" hdd

          Comment

          • Quake
            Registered User
            • Aug 2008
            • 291

            #20
            Windowsi zauzimaju oko 8gb MAX i imas jos 20gb za programe Ne znam sta koristis, ali mislim da bi ti to trebalo biti dovoljno....

            Comment

            • Gilbert
              Registered User
              • Jan 2009
              • 122

              #21
              Ova 3 komada i u raid zero, i vozi miki.

              Ove šeme sa SSD-ima su (imho) gluposti. Dati hrpu novca za te diskice, samo da bi graf bio viši i da bi se moglo pokazivati po forumima kako ima brz disk. A da ne govoim o padu vrijednosti, za godinu dana ce biti trostruko jeftiniji.

              Comment

              • Quake
                Registered User
                • Aug 2008
                • 291

                #22
                Je li se itko od vas susretao sa SSD-om ili konkretno ti Gilbert? Pretpostavljam da nisi. Ja sam koristio OCZ Core V2 30gb oko mjesec dana i bio sam odusevljen njima. Nije sve do benchmarka, rad s njima je puno udobniji, barem meni bio. Pristup podataka je bio daleko brzi, kopiranje i slicno da ne govorim. Buka? Sta je to? Prvo prilikom se vracam SSD diskovima i to s Vertex. Nazalost morao sam prodati ovaj disk i sada mi je zao, ali kako rekoh prvom prilikom nazad. Isto tako tko god je zainteresiran za SSD mislim da nece pozaliti

                Comment

                • Gilbert
                  Registered User
                  • Jan 2009
                  • 122

                  #23
                  Originally posted by Quake View Post
                  Je li se itko od vas susretao sa SSD-om ili konkretno ti Gilbert? Pretpostavljam da nisi. Ja sam koristio OCZ Core V2 30gb oko mjesec dana i bio sam odusevljen njima. Nije sve do benchmarka, rad s njima je puno udobniji, barem meni bio. Pristup podataka je bio daleko brzi, kopiranje i slicno da ne govorim. Buka? Sta je to? Prvo prilikom se vracam SSD diskovima i to s Vertex. Nazalost morao sam prodati ovaj disk i sada mi je zao, ali kako rekoh prvom prilikom nazad. Isto tako tko god je zainteresiran za SSD mislim da nece pozaliti

                  Ok, nisam, ali pitam te da li ima (realne) koristi od takvih diskova?

                  Reci mi gdje to ti i ledeni možete iskoristiti takav disk, i najbitnije, da ta korist ne bude samo brže loadanje u igrama i trenutan odziv firefoxa?

                  Sada su svi odjednom profi igrači?

                  Comment

                  • Quake
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 291

                    #24
                    A opet kad gledas, mnogo stvari u kompu je nepotrebno. Vise je stvar nekog osobnog odabira, nego koliko ti je zaista potreban taj disk. Evo primjerice prednosti SSD-a nad HDD-om brze ucitavanje fileova kod nekih programa? Daleko brze nego li kod HDD-a. O tome se moze dan noc raspravljati

                    Comment

                    • Gilbert
                      Registered User
                      • Jan 2009
                      • 122

                      #25
                      Jep, nešto kao kvad i grafičke od 1000kn+.

                      Comment

                      • IcyTexx
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 179

                        #26
                        Originally posted by Gilbert View Post
                        Ova 3 komada i u raid zero, i vozi miki.

                        Ove šeme sa SSD-ima su (imho) gluposti. Dati hrpu novca za te diskice, samo da bi graf bio viši i da bi se moglo pokazivati po forumima kako ima brz disk. A da ne govoim o padu vrijednosti, za godinu dana ce biti trostruko jeftiniji.
                        Sigejt. Uf uf. Reko sam si da ih necu kupovat od onog umiranja...
                        A stavljat takva 3 u RAID0 je ludost. -> Zato kaj trebam neki RAID0 za programe, Windowse i dokumente, a ove veće za backup i storage.

                        Comment

                        • Quake
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 291

                          #27
                          Istina. Da li je ITKO od vas uocio razliku izmedu ukljucenog i iskljuceno AA/AF, a da se uzivio u igru? Pretpostavljam ne, sve je vise stvar osobnog izbora. Da u opcijama pise da je ukljucen AA, a zapravo nije, mi bi rekli kako igra bolje izgleda. Sve je to vise manje subjektivno

                          Comment

                          • IcyTexx
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 179

                            #28
                            Originally posted by Quake View Post
                            Istina. Da li je ITKO od vas uocio razliku izmedu ukljucenog i iskljuceno AA/AF, a da se uzivio u igru? Pretpostavljam ne, sve je vise stvar osobnog izbora. Da u opcijama pise da je ukljucen AA, a zapravo nije, mi bi rekli kako igra bolje izgleda. Sve je to vise manje subjektivno
                            Očito nikad nisi igrao GTA IV.

                            Comment

                            • timmy
                              Registered User
                              • Sep 2008
                              • 231

                              #29
                              Originally posted by Gilbert View Post
                              Ova 3 komada i u raid zero, i vozi miki.

                              Ove šeme sa SSD-ima su (imho) gluposti. Dati hrpu novca za te diskice, samo da bi graf bio viši i da bi se moglo pokazivati po forumima kako ima brz disk. A da ne govoim o padu vrijednosti, za godinu dana ce biti trostruko jeftiniji.
                              This is Spartaaaaaaaaaaaa (OCTC)

                              Comment

                              • IcyTexx
                                Registered User
                                • Aug 2008
                                • 179

                                #30
                                I mislim da ću ipak 2x150GB VelociRaptor.

                                Comment

                                Working...
                                X