Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prijedlozi konfiguracija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Quake
    Registered User
    • Aug 2008
    • 291

    #61
    A bez veze toliko ulupani novci... Toliko boljih solucija

    Comment

    • aski
      Registered User
      • Aug 2008
      • 130

      #62
      Ja sam mu govorio da uzme DFI LP DK X58 T3eH6, ali ne želi čuti, jer nije altra tviking verzija

      Comment

      • IcyTexx
        Registered User
        • Aug 2008
        • 179

        #63
        Stigla ploča...
        2500 kn... Dobro sam prošo. Predobra je. Preogromna je, prekrila je cijelo kućište.

        Ni cvrč od nje, niti mi ne jede rame. Također sluša postavke, jer kad ih stavim na 1600MHz - onda i stoje tako.

        Skupa je, al šta sad. Neću je dugo mijenjati. Bundle je predobar, software je predobar... Samo me muči kako kontrolirati ventilatore iz Windowsa ili moram po novi potenciometar?
        Last edited by IcyTexx; 22.04.2013., 00:19.

        Comment

        • Quake
          Registered User
          • Aug 2008
          • 291

          #64
          Originally posted by IcyTexx View Post
          Stigla ploča...
          2500 kn... Dobro sam prošo. Predobra je. Preogromna je, prekrila je cijelo kućište.

          Zaljubio sam se. Ni cvrč od nje, niti mi ne jede rame. Također sluša postavke, jer kad ih stavim na 1600MHz - onda i stoje tako. Prezakon.

          Skupa je, al šta sad. Neću je dugo mijenjati. Bundle je predobar, software je predobar... Samo me muči kako kontrolirati ventilatore iz Windowsa ili moram po novi potenciometar?
          Predobra je jer je velika??

          Imas softver koji dolazi uz ploču, ne znam kako se zove točno...

          Comment

          • Dizel
            Registered User
            • Oct 2008
            • 9

            #65
            Za koji mjesec ce novi Rampage ili stojaznam sto vec ne i bit ce robe na trznici

            Tako i ove eVGE 790 idu u bescjenje ispod 200 ojra koliko realno vrijede...

            Comment

            • IcyTexx
              Registered User
              • Aug 2008
              • 179

              #66
              Originally posted by Quake View Post
              Predobra je jer je velika??

              Imas softver koji dolazi uz ploču, ne znam kako se zove točno...
              Nije zato predobra... Predobra je jer sve konačno radi, ne cvrči, prepoznaje svih 6GB RAMa itd...
              Čudan je taj software, koliko ga god podešavao čudno sve kontrolira.


              Konačno...

              Originally posted by Dizel View Post
              Za koji mjesec ce novi Rampage ili stojaznam sto vec ne i bit ce robe na trznici
              Tako i ove eVGE 790 idu u bescjenje ispod 200 ojra koliko realno vrijede...
              A nažalost. Al eto, isprobao sam dvije iste GB prije toga, a onda mi je ova ušla pod dobrom cijenom. Šta sad. GB nije radila, ova radi.

              Comment

              • McG
                McG
                Registered User
                • Mar 2009
                • 210

                #67
                Frend me već nekolko tjedni gnjavi, bolje rečeno provocira da mu stižu neki žešći novci, pa se premišlja oko nove konfiguracije, ne zna kaj kupiti i da li mu mogu složiti "par" komponenti. Trenutačno ima C2D E6600, Scythe Katana 3, Gigabyte P35-DQ6 ploču, 8GB generičke DDR2 Kingmax memorije, 8800GTS 320MB grafičku, Corsair HX520W, 22" Samsung TN monitor, masu diskova koji zajedno nemaju ni 2TB, a sve skupa je nagurano u (pra)staro Chieftec kućište. U više sam mu navrata na lijepi način poručil da odyebe, ne bavim se imaginarnim/DFP konfiguracijama, ima masu drugih koji se vole zabavljati s takvim besmislicama, ali on svakih par dana spomene nadolazeće novce i potencijalnu konfiguraciju. Reko ajde, znamo i ti i ja da od toga ne bude ništ, ali samo da zašutiš već jednom - evo ti pa kupuj...
                Sustav
                CPU: Intel Core i7-3930K – 4.500 kn
                MBO: Asus Rampage IV Formula – 2.700 kn
                RAM: 32GB G.Skill Ripjaws Z series – 1.600 kn
                GPU: Asus HD 7970 DC2 CrossFire – 8.000 kn
                LCS: Corsair Hydro Series H100i – 800 kn
                SSD: 256GB OCZ Vertex 4 – 1.700 kn
                HDD: 4x3TB Western Digital Red – 4.700 kn
                PSU: Corsair AX860i – 1.600 kn
                CASE: Corsair Obsidian 650D – 1.500 kn


                Periferija
                Tipkovnica: Diatec Filco Majestouch 2 – 1.000 kn
                Miš: Mionix Naos 3200 – 350 kn
                Slušalice: Pioneer SE-M390 – 250 kn
                Monitor: Dell U2713HM – 4.300 kn
                Sve osim tipkovnice je dostupno kod nas, ali nekom kome stiže "žešća lova", ne bi trebal biti problem naručiti jednu stvar. Na to veli da mu ne paše ploča, memorija, grafičke, kućište, skoro sva periferija osim monitora, a i taj nije siguran. Ploča je zamijenjena s običnom P9X79 i to mu je OK (bar dok ne skuži da postoji i Deluxe verzija), 64GB memorije bude si sam odabral, a isto vrijedi za GTX 680 SLi kombinaciju. Alternativni Fractal R4 ili Deep Silence 2 mu isto tak na pašu, on bi rađe neki CoolerMaster ili skupi (njegove riječi) Corsair, a periferija bude vrlo-vjerojatno iz Logitech (gamerskog) portfolia, plus neka yebačka (opet njegove riječi) zvučna kartica. Živi bili, pa vidjeli.

                Comment

                • Razer
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 648

                  #68
                  Konfa na mjestu šta reć više Al kak si i sam rekao, slaganje takvih konfi je najčešće besmisleno, jer na kraju od tog ne bude ništa, ili ako već i uzme nešto, to bude po njegovom, kako to i inače biva

                  A što je s upgradeom tvoje konfe, jel to u planu u skorijoj budućnosti?

                  Comment

                  • McG
                    McG
                    Registered User
                    • Mar 2009
                    • 210

                    #69
                    Iskreno, ovome kaj imam sad (već skoro sedam godina), ništ ne fali. I sam si se u to u par navrata uvjeril. Razmišljal sam da kupim dodatnih 2GB DDR400 memorije (~300 kn), novi/bolji CPU hladnjak (~200 kn), kućište (500 do 1.000 kn) i 64GB SSD (~500 kn). Bog-bogova za socket 939. Kompletno nova konfiguracija je u planu već jedno dulje vrijeme, ali moram gledati da ako/kad kupim da mi ostane dosta financija, jer nema mi smisla kupiti, ako to znači da sam nakon toga dekintiran. Ruku na srce, ne treba mi nova konfiguracija, a jedini razlog za kupnju bi bil - zato jer hoću novo.




                    A10-6700 + Asus F2A85-V Pro i Core i5-4670S + ASRock Z87 Extreme6 mi se čine nekak najzgodnija i ne previše pretjerana rješenja. Katana 4 za hlađanje, 16GB memorije k tome, 64/128GB SSD (ovisi kaj se nađe), CX400W koji imam sad ili čak novi Seasonic SS-380GB, neki 2TB disk (ili dva), Fractal R4, 24" IPS monitor, ostatak periferije identičan ovome iz prijašnjeg posta i to je manje više to. Kak god da bilo, ili 939 ide ka nadogradnji ili ide sve novo, a 939 (ko i sve stare komponente dosad) nekome na poklon.
                    Last edited by McG; 22.04.2013., 02:44.

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #70
                      Pošteno

                      Comment

                      • McG
                        McG
                        Registered User
                        • Mar 2009
                        • 210

                        #71
                        Ova Celeron konfiguracija iz potpisa je sa svom periferijom, 120GB diskom i kućištem završila kod jedne žene iz kvarta. GeCube X800 sam proslijedil PcE forumašu, X1900CF poklonil nekoj djeci kojoj je trebala grafička da se mogu igrati. EPoX 9NPA+ Ultra je otišla sestrinom bivšem dečku, 320GB Hitachi frendu iz kvarta i tako dalje i tako dalje. Komponente su i tak izgubile na vrijednosti, a za par kuna se ne mislim ciganiti. Ovak bar neko ima korist od zastarjelog hardvera.
                        Last edited by McG; 22.04.2013., 02:44.

                        Comment

                        • Razer
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 648

                          #72
                          Slažem se, da.

                          Comment

                          • dejan_bin_laden
                            Registered User
                            • Mar 2009
                            • 67

                            #73
                            emsiđi nemoj stavljat r4 formulu kolegi u konfu jer je los omjer cijene i performansi, ak bi al da mu neudje nek uzme neku vaniliju od asusa ili nek ide full r4e

                            Comment

                            • McG
                              McG
                              Registered User
                              • Mar 2009
                              • 210

                              #74
                              Kak sam i napomenul, od te "kupnje" vjerojatno ne bude ništ, ali kad je već davil i gnjavil - nek mu je. Taman i da kupi, on tu ili bilo koju X79 ploču ne bi znal iskoristiti ni u ludilu, zato nisam gledal Extreme verziju, jer bi to tek bilo bacanje bisera pred svinje, posebice sa svim dodatnim/naprednim LN2OC opcijama, a njemu je i moderan UEFI nepoznanica. Ne sjećam se kad je uopće (fizički) sastavil kompletnu konfiguraciju novijeg datuma, pa me sve strah na kaj bi ličila ova ~30k vrijedna u slučaju da se je dočepa. Iskreno, cijeli taj prijedlog je loš omjer cijene i performansi za takve poput njega.

                              Comment

                              • McG
                                McG
                                Registered User
                                • Mar 2009
                                • 210

                                #75
                                Samo da javim finalni rezultat borbe s vjetrenjačama. Moj prijedlog je (sasvim očekivano) bačen u smeće i umjesto toga biser od frenda ide na Core i7-3770K + MSI Z77 Z77A-GD65 ploču (ili Z77A-GD65 Gaming, ako ju uspije nabaviti - samo ne znam gdje), dvije GTX 680 Lightning kartice (mada bi on najrađe Titan SLi), 16GB Corsair Vengeance, neko HAF kućište, sam Bog zna koje napajanje, Logitech periferiju i 23" Full HD monitor. Također, ništa od pustih terabajta diskovnog prostora, jer mu to odjednom više ne treba, pa ide na dva 256GB Samsung 840 Pro SSD-a za RAID i (glupost neviđena) jedan (običan) 500GB Samsung 840 za pohranu podataka. Ostatak novci bude ulupal u neki desktop-replacement-gamer-oriented laptop. Veli da je sam došel od ove kombinacije - čitajući stručne recenzije i testiranja. Na moje pitanje koje su to recenzije i testiranja u kojima se preporučuje SSD za pohranu, odgovoril je - "svi strani portali i forumi, ti bar to pratiš, a ne znaš." Na upit o nužnosti SSD RAID-a i gamerskog laptopa pokraj takve konfuguracije, nije znal izustiti neko smisleno objašnjenje, osim da mu treba inače ne bi kupoval.

                                Comment

                                Working...
                                X