Announcement

Collapse
No announcement yet.

Optik's K13 LN2 pot

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Optik
    Registered User
    • Aug 2008
    • 105

    Optik's K13 LN2 pot

    Pozdrav ekipa !

    Evo nakon dugo vremena da se i ja javim sa projektom koji je gotov 90 % i ja sam prezadovoljan. Stavljam ga interno iz razloga sto nije sve gotovo, kada bude vrijeme i kada budu rezultati ide sluzbena objava, zajedno sa otvaranjem hwgurus-a (nadam se da ce se do tad stvari rijesit).

    Za sada samo malo slika :
    (ujedno isprike na istima koje su nekvalitetne)

    Ostaje sredjivanje montaze, sminkanje i testiranje (problem je u zadnjem dijelu, treba ga bacit pod nesto opako ).

    Zahvalio bi se Bulletu koji mi je puno pomogao oko ideja i prijedloga, gospodinu Fericu iz firme Strojopromet sa kojim sam bio posebno iznenadjen tijekom narudbe materijala i gospodinu Josipu iz firme TUP (gdje je sve ovo i napravljeno).

    POT nije ispao kakvim sam ga zamisljao no to je moja greska prilikom kotiranja, no nista strasnog, radi se o vanjskom dijelu koje nije trebalo izgledati kao valjak no manje bitna stavka (da sam mogao bit tu kad se radilo, nebi bilo problema). Sljedeci primjerak ce biti napravljen kako je i zamisljen.


    Ocekivanja su velika, a koliki ce biti uspjeh, nadam se da cemo uskoro saznat

    Pozdrav od mene.
  • Bullet
    Registered User
    • Aug 2008
    • 280

    #2
    Navedi i masu od 2.380kg

    Stvarno je prelijep i masivan. Još kad bih ga mogao testirat

    Comment

    • Optik
      Registered User
      • Aug 2008
      • 105

      #3
      Zaboravio sam to spomenut, da, ljepotan je tezak 2,380kg ! Ogromne dodirne povrsine i masivan na "kljucnim" mjestima. Pazilo se do zadnjeg detalja u tom pogledu.

      Comment

      • timmy
        Registered User
        • Sep 2008
        • 231

        #4
        Originally posted by Bullet
        za kupnju u kojoj cijela OCTC ekipa ima veliku povlasticu jer bude samo cijena materijala i ruka, bez ikakve zarade - nek se javi.
        koliko je to para?

        aj ako se nabavi nesto ?e?će volio bi da se testira, npr:
        f1ee vs optikov pot
        ili
        punisher vs optikov pot

        de neke informacije, recimo kakve bi rezove očekivali protiv ova dva pota

        Comment

        • Optik
          Registered User
          • Aug 2008
          • 105

          #5
          400kn materijala (to ce se malo srezat, to je prvi put, sljedeca verzija ce biti jos sira i jos malih izmjena), 80 putnih troskova materijala a ruke nisam platio ovog puta, no to je prvi (probni) i kao takav ce i ostat kod toga mestra. Uslogom sam zadovoljan no on nije u mogucnosti napraviti vise komada iz sigurnosnih razloga firme.

          Za usporedbe sam i ja zainteresiran, bas toga tipa. Vidjet cemo kad se sredi montaza tko bi mogao napraviti usporedbu jer ja nemam tu mogucnost.

          Comment

          • Bullet
            Registered User
            • Aug 2008
            • 280

            #6
            Sve što nam treba je 5L LN2. Phenoma bi lako našli a možda ga ja i dobijem ako bude sreće. Nevjerujem da bi bili u mogućnosti nabaviti par potova na test ali svakako možemo napravit test kakav su momci sa [H] napravili, odnosno Massman - recenzija F1ee u kojem imaju načini testiranja i onoga što se zapravo gleda kod pota.

            Sve bi bilo lako kad bi se domogao samo 5L blažene tekućine

            Comment

            • Quake
              Registered User
              • Aug 2008
              • 291

              #7
              Treba testirati na nehalemu, ne na phenomu... Da se vidi koliki je problem odrzavati odredenu temperaturu... Ok, moze se to i na phenomu, ali phenom se daleko manje grije i onda je lakse kontrolirati... Ovako kod nehalema, koji puno vise izbaci topline u loadu, treba vidjeti kakva je tu kontrola

              Comment

              • Optik
                Registered User
                • Aug 2008
                • 105

                #8
                Nema problema, moze li ga tko od vas testirati na nehalemu?

                Comment

                • Bullet
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 280

                  #9
                  Do i7-a budemo ipak teže došli
                  Ako uopće budemo u mogućnosti na ičemu testirat.

                  Comment

                  • Razer
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 648

                    #10
                    Pohvale na trudu Optik. Pot izgleda lijepo, a nadajmo se da ćemo vidjeti i performanse dotičnog što prije.

                    Za testirati pot (sa nekim drugim) bi trebalo više od 5L LN2, a i dosta vremena, te dobro kalibriran termometar na kraju krajeva.

                    Slažem se s Quakeom, bolje testirati pot na i7-ici koja je žednija u svakom slučaju od bilo kojeg drugog proca...

                    A sad svi zajedno smanjimo nepotrebnu kompresiju

                    Comment

                    • Optik
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 105

                      #11
                      Hvala, bit ce ti poslan na testiranje prvom prilikom, zajedno sa sondama i instrumentom.

                      Comment

                      • Pupo
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 262

                        #12
                        A jesamo balkanezi, stalno neka hajka

                        Doobar pot, vidjet će mo kako full Cu dolazi do izražaja. Za slike iznutra manje više, budemo ga vidjeli uživo. Mogao si baciti polirku cijelog pota dok bude gotov do kraja.

                        I nadam se samo da ćeš montažu izvesti slično kao što ima i duniekov pot jer na panišeru a i većini ostalih postova po meni je montaža jako loše rješena te smeta pri radu.
                        OC Team Croatia crew

                        Comment

                        • Optik
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 105

                          #13
                          Kako mislis? Osobno sam u dilemi sto raditi, mislim da cu narucivati industrijsku plastiku pa od nje raditi, no najveci mi je problem backplate. Vidjet cu jos sve (nazalost moram sad to u veoma kratkom roku rijesit) pa vam javim a vi ce te ga na licu mjesta vidjet.

                          Comment

                          • Pupo
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 262

                            #14
                            Za bacplate neznam, možda da potražiš neki backplate od nekog zračnog hladnjaka (ovo govorim napamet jer nisam upoznat sa situacijom kod novih hladnjaka).

                            Mislio sam na ovaj gornji obtrč oko pota, tj. na položaj istoga. Konkretno, bolje je da bude na sredini (podnožju) pota nego na vrhu! Je malo teže za izvesti, ali kada je ta plastika na vrgu pota, šarafi i federi previše vire iznad pota te onda otežavaju usipanje ln2, a i nezgrapno izgleda. Kužiš što mislim?
                            OC Team Croatia crew

                            Comment

                            • Optik
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 105

                              #15
                              Kasno je za to sada, a i tesko ga je izvest kad je pot iz jednog dijela, znaci da bi sve povise toga dijela trebalo biti par mm uze nego baza. Ovako kako je, tako i ostaje, sljedeci moze biti eventualno siri za par mm.
                              Mislim da ce biti montaza rijesena kao sto je na thermolabovim.

                              Comment

                              Working...
                              X