Announcement

Collapse
No announcement yet.

Scythe Orochi - iskustva iz prve ruke?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • windfucker
    Registered User
    • Aug 2008
    • 15

    Scythe Orochi - iskustva iz prve ruke?

    O.K., znam, znam, svi ga pomalo pljucaju... ali mene zanimaju iskustva iz prve ruke ako je netko tog Quasimodo-a imao u šapama...
    Pri tome mislim da se ignoriraju rezultati sa stock low rpm ventom, kojima web wrwi , već rezultati sa "po?tenim ventom", jel'... toga i nema baš puno, no intrigantna je malo ona tablica sa Thermolab Baram performansama sa ovoga podforuma (da sad ne linkam "na tako blizu" ).
    Ako se netko igrao sa ovime, molim info iz prve ruke... (teorija me ne zanima previše).
    Thx
  • Hei$$e
    Registered User
    • Mar 2009
    • 34

    #2
    Mislim da ga je Razer imao, ali nisam siguran

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #3
      Bio sam kod kolege i vidio ga na djelu. Cooler je mrcina težine pera Šalim se, kao i Mugen 2, za svoju veličinu je prilično lagan. No za razliku od potonjeg koji nema problema sa razmještajem heatpipeova, Orochi ih ima.

      Ima 12 komada, koji su poredani u dva reda jedan na drugi, što se očito nije pokazalo kao dobro rješenje. Ono što je mene npr šokiralo jest bilo to, kad mi je kolega rekao da je nakon skidanja Orochija, i montiranja TT Big Typhoona dobio niže temperature i veći OC sa onim mojim bivšim zlatnim quadom.

      Da ne spominjem koja je muka montaža tog Orochija. Cooler je zaista ogroman, i ako imaš nešto masivnije hlađenje na ploči, kao što je on imao na 790i Ultri, instalacija je prava gnjavaža.

      Moj savjet je ako si i ciljao na ovog, da ideš na onog Mugena 2 koji se na PCE tržnjaku prodaje za nekih 240kn. Za te novce, nema bolje, imho.

      Comment

      • windfucker
        Registered User
        • Aug 2008
        • 15

        #4
        A koji je vent bio gore na Orochiju kod frenda? To mi smrdi na onaj njegov @500rpm, što je bez veze...Još negdje sam čitao da se ipak razmaše taj Orochi kada ga se upari sa poštenim propelerom, unatoč očitoj konstrukciji za niže protoke...masa (površina) je masa, after all...
        Mugen vs TRUE sam čitao tvoja iskustva tako da Mugi
        Ne ciljam na BB, tražim nešto u rangu TRUE-a (al' sam skroman ), ali sa horizontalnom montažom venta (ventova), dakle kao CM Gemini II i sl., ali, naravno, -efikasniji (quad,jel'...).
        Gledam onoga Baram-a, čini se dobar komad, iako me taj Orochi kopka više, baš zbog te orjentacije ventova...ah, ne znam, nisam pametan...
        Ajd', Raz, samo mi razjasni ono sa ventovima iz prve rečenice, to mi je presudno...

        Comment

        • maX
          maX
          Registered User
          • Oct 2008
          • 217

          #5
          nije bio nikakav prebjesni vent ako se dobro sjecam...

          Comment

          • Razer
            Registered User
            • Aug 2008
            • 648

            #6
            Prvo to ne stane u case, a drugo, upravo radi tog sporog stock venta je stavio drugi s većom brzinom vrtnje, a tokom testova uz njega još njih oko hladnjaka.

            Comment

            • windfucker
              Registered User
              • Aug 2008
              • 15

              #7
              Lako za case, stao bi i da je 3xveći...casea nema za ono što se meni mota po glavi ovaj put
              Znači, ništa ni sa jačim ventom...šteta.
              Hvala za info.

              Comment

              • maX
                maX
                Registered User
                • Oct 2008
                • 217

                #8
                hladnjak je za svoj dizajn i broj heatpipeova jednostavno prelos i neisplativ

                Comment

                • maX
                  maX
                  Registered User
                  • Oct 2008
                  • 217

                  #9
                  zalman preserator

                  Comment

                  Working...
                  X