Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj prvi susret s DICE-om; E6700 @ 4850MHz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Gilbert
    Registered User
    • Jan 2009
    • 122

    Moj prvi susret s DICE-om; E6700 @ 4850MHz

    Ekipa pozdrav. Krenuo i ja u klokerske vode, iako ne naručito uspješno.

    No dobro, setup je bio sljedeći:

    Gigabyte P35 DQ6
    Crucial ballistix 800MHz (GMH)
    Silverstone Strider 750
    Intel E6700 i Celeron 420
    Seagate 12. 500GB
    Zotac 260GTX 192
    Lenovo 220X
    DICE pot - tribute to Razer

    Moram ponajprije zahvaliti Bulletu na brojnim savjetima, kao i Razeru.

    Evo koja slikica:

    U planu sam imao vrtiti samo par osnovnih benchmarka, poput 3DMark 06 i 03, Aquamark, Super pi 1M. Od postanja 3Dmaraka 03 i Aquamarka sam odustao obeshrabren katastrofalnim rezultatima, tako da to preskačem.
    • Maximalna frekvencija što sam dobio, bila je 4850MHz.



    • Super pi 1M

    Gilbert - 10.797s | E6700 @ 4750MHz | Gigabyte P35 DQ6
    • 3DMark 06

    • Max FSB (validacija mi se putem izgubila, ali nije neki skor tak da...)


    Dojmovi:

    Kada sam vidio živu gumu za izolaciju, pomislio sam, Bože, jel ovo meni treba u životu? Na svu sreću, izolacija ploče je laka i ta žvaka dosta lako ide nazad s ploče. Montaža pota je jednostavna, kao i stavljanje dodatne izolacije. Navedenu sam dodatno učvrstio kako se može vidjet na slikama.

    Suhi led sam nabavio od prijatelja, dobio sam u granulama i u kockama. U pot se ulije mala doza acetona, zatim sam stavljao komadiće kocke te dodao granule za bolji učinak. Temperatura je preko biosa bila oko -78 do -80 ?C. Kondenzacije nije bilo puno, ali to se može vidjeti tek nakon testa. Koristio sam dva ventilatora da bi spriječio stvaranje dodatne kondenzacije.

    Sa suhim ledom sam vrlo zadovoljan, stabilan je i lak za korištenje. Ništa nisam spalio, sve radi normalno. Zanimljivo je bilo primjetiti kako danas prastari E6700 ne voli napon veći od 1.75V, tako da sam nažalost ostao samo na 4.85GHz. Celerona mi se nije dalo stavljati pod DICE, s obzirom na wall koji ima oko 430MHz, pa nije bilo svrhe mučiti se s njime.

    Suhi ledom se svakako mislim nastaviti baviti, samo sljedeći puta ću svu pažnju posvetiti 2D-u i potrazi za procesorima sa visokim množiteljom da si olakšam posao. Neki E5200/E5300/E5400 su mi u planu tako da očekujte još rezultata od mene uskoro.

    Još jednom velika hvala Bulletu i Razeru na savjetima.
  • xTreme GaMeR
    Registered User
    • Mar 2009
    • 116

    #2
    lijepo lijepo..za 1.75v je 4850MHz za taj proc jos i dobro ja mislim,moglo se jos izvuc iz njega samo da je bila veca voltaza...
    pogledajte samo onog izlupanog misa na drugoj slici ,jel to radi kak spada???

    Comment

    • Gilbert
      Registered User
      • Jan 2009
      • 122

      #3
      Krivo misliš, dao sam i 2.0V+ ali bez uspjeha.

      Evo jedna zanimljivost...
      kapnula mi je kap acetona na plastiku od 260GTX, i na tom dijelu nema više boje. ...tako da oprezno sa acetonom.

      Comment

      • timmy
        Registered User
        • Sep 2008
        • 231

        #4
        bravo gilbert, nije neki rez., al samo tako i dalje

        Comment

        • Bullet
          Registered User
          • Aug 2008
          • 280

          #5
          Lijepo, lijepo Gilbert.
          Nisam znao da ćeš odmah raditi sesiju al vidim da si se dobro snašao

          DICE je stvarno lagan za raditi i nije toliko potreban termometar, samo da uvijek bude tekućina u potu i stvar je rješena. Nemaš brige oko CBa i moš ga stalno punog držat. Btw. temperatura ti nije bilo -80?C sigurno jer je to čak ispod temperature samo DICEa (-78.5?C).

          Sve u svemu, jako dobro za prvi put. Upoznavanje je najteže, kasnije ide sve veoma lagano i efikasnije.

          Rekoh, što god ti treba, znaš gdje ćeš me "naći"

          Comment

          • Gilbert
            Registered User
            • Jan 2009
            • 122

            #6
            Fala. Rez je teško mogao biti bolji, jer bez boljeg hardvera nema boljih rezultata.

            Znam za temp, naveo sam što je bios pokazivao.

            Comment

            • Bullet
              Registered User
              • Aug 2008
              • 280

              #7
              BIOS kenja, meni je pokazivao ~10?C nižu temp. I mogao si napravit NB paper pot, možda dobiješ koji MHz više na FSBu. Meni je pomoglo za 10MHz

              Comment

              • Gilbert
                Registered User
                • Jan 2009
                • 122

                #8
                Originally posted by Bullet View Post
                I mogao si napravit NB paper pot, možda dobiješ koji MHz više na FSBu. Meni je pomoglo za 10MHz
                Haha, to bi bilo malo previše za moj ukus.

                Comment

                • dejan_bin_laden
                  Registered User
                  • Mar 2009
                  • 67

                  #9
                  odlicno gilbert svaka ti dala 4,8 je pristojan rez za staru pilu

                  sam da je meni uvatit vremena da bacim q9650 pod dice ili ln2 ali treebat cu pomoc naravno posto nisam dosad to radio... pa ako ima dobrovoljaca nek se jave... vidim i da mi je thread obrisan jbg nestignem sve updateat...sry

                  Comment

                  • Gilbert
                    Registered User
                    • Jan 2009
                    • 122

                    #10
                    Originally posted by dejan_bin_laden View Post

                    sam da je meni uvatit vremena da bacim q9650 pod dice ili ln2 ali treebat cu pomoc naravno posto nisam dosad to radio... pa ako ima dobrovoljaca nek se jave... vidim i da mi je thread obrisan jbg nestignem sve updateat...sry
                    Nije obrisano koliko ja vidim. http://forum.octeamcroatia.com/showthread.php?t=441

                    Nabavi solidnu ploču koja može potegnuti visoko i odgovarajucu memoriju, i problema ne bi trebalo biti. Prodaje max solidan pot... za dice taman.
                    Last edited by Gilbert; 17.05.2009., 13:48.

                    Comment

                    • dejan_bin_laden
                      Registered User
                      • Mar 2009
                      • 67

                      #11
                      jbg bio brle jucer sa asus p5k al ploca nije htjel ili cpu hmm preko 480fsb cudno mada smo nasli sa njegovim e8500 wall tek na 550... al da nterujem temu nista svaka cast jos jednom

                      Comment

                      • Razer
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 648

                        #12
                        Napisao sam ti odgovor na PCE-u, no evo da te i ovdje pohvalim na probijanju leda, u svakom pogledu

                        Sretno s budućim sesijama, vjerujem da će ih biti još dosta, lako je kad nemaš problema po pitanju pristupa ledu

                        @dejan - lijepo stoji da je ovo podforum za postanje rezultata koji se ne postižu svaki dan. Tvoja tema je uredno prebačena gdje joj je mjesto, kao i svakoj drugoj takvog tipa, u sekciju Overclocking.



                        P.S. Gilbert,regaj se na HWBot
                        Last edited by Razer; 17.05.2009., 16:00.

                        Comment

                        • ThoRax
                          Registered User
                          • Nov 2008
                          • 90

                          #13
                          Da i ja pohvalim sesiju zbilja šteta što nije htio više, treba malo više od molitve, npr. par dobro odmjerenih udaraca :batina:

                          šalu na stranu, trebao si još i wPrime i Pifast izvrtiti, to bar kratko traje...

                          Keep it up

                          Comment

                          • Beo
                            Beo
                            Registered User
                            • Apr 2009
                            • 12

                            #14
                            Eto da te i ja pohvalim
                            Svaka cast na trudu i ulozenom vremenu Gilbert.

                            Vidim bit ce tu jos svacega
                            Ja Sam Lud, Ja Sam Jak, Ja Sam Beo Manijak

                            Comment

                            • Sphinx
                              Registered User
                              • Jan 2009
                              • 45

                              #15
                              Evo i pohvala jedna od mene, barem se vidi da se netko u ovoj drzavi trudi i clocka . Nego mene zanima gdje obican građanin moze dobiti suhi led, i postoji li drugo ime za njega u Hrvatskoj ?
                              Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                              Comment

                              Working...
                              X