Announcement

Collapse
No announcement yet.

Corsair TX 650W

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    Corsair TX 650W

    Evo dobio danas ovaj PSU. Svi znamo da je Made by Seasonic, i mogu reći da je u usporedbi sa starim Channel Well VX-om 550W dosta tiši, ali se mrvicu više grije, vjerojatno zbog sporijeg ventilatora. Žao mi je što nemam nekakvog pravog loada da usporedim kako se PSU ponaša pod opterećenjem.

    Inače po pitanju izrade, mogu zamijetiti da su kablovi od mekše mrežice, i sleevani od početka kablova (skroz iz unutrašnjosti), kao i kod mog starog VX450W, dok je to kod VX-a 550W sve bilo nekako kruće i kablovi su bili sleevani tek izvana, pa je mrežica lako klizila sa kablova.

    Sudeći po stranici 80plus, po testovima, ovaj model može izdržati ~110W većeg loada od mog prošlog modela, te za razliku od istog, ima više molexa/SATA konektora, te su kablovi nešto duži. Sve u svemu, za nadoplatu od 100kn za novi, zapakirani PSU, ja prezadovoljan

  • Optik
    Registered User
    • Aug 2008
    • 105

    #2
    Koristim vec neko duze vrijeme i mogu rec same rijeci hvale.Takodjer mi je zao sto se nisam onda odlucio na izgradnju load testera pa da vidimo sta moze ali sta je-tu je.

    Comment

    • Bullet
      Registered User
      • Aug 2008
      • 280

      #3
      Ajde nek si i ti uzeo to čudo da ne mučiš više onog jadnika

      Comment

      • Razer
        Registered User
        • Aug 2008
        • 648

        #4
        I ja kažem. Samo neka je molexa, adaptera imam. Sad da je neki Quad-SLI probat samo

        Comment

        • Bullet
          Registered User
          • Aug 2008
          • 280

          #5
          Ne želiš čut kako se krivi sa QSLI-jem

          Comment

          • petar
            Registered User
            • Feb 2009
            • 5

            #6
            Dobar deal si napravio. Ja nisam te sreće da pa sam dobio Corsa kojem je vent glasan (čitaj bruji).
            Nije ne?to ubitačno, ali dovoljno da samo njega čujem u kući?tu. Prastari Type R koji je preminuo u snu je bio pojam ti?ine za njega.
            Probat ću ga okrenut da mu vent bude sa gornje strane (kući?te CM690), a ako se ne sti?a bit će zamjena ventalay:
            Ostalo je sve za 5, napon gotovo da i ne pada pod loadom (mjereno multijem) te sve sto je Razer rekao stoji.

            Comment

            • Quake
              Registered User
              • Aug 2008
              • 291

              #7
              Da ne otvaram novu temu, sta mislite Corsair HX620w ili Be Quiet 850w? Je da potonji ima 230w vise,ali ipak misljenje o Be Quiet-u

              Comment

              • Gilbert
                Registered User
                • Jan 2009
                • 122

                #8
                Koliko bi te došao Be-Quite 850? Jel nov?

                Stariji modeli su bili Topower, nisu bili pretjerano kvalitetni i šteli su crknuti rapidno. Novi modeli su FSP, prema onome što sam pročitao. Kvaliteta je na vrlo visokom nivou.

                Sama funkcionalnost i snaga su na strani njemca, iz prve ruke ne bih znao.

                Kako razlikovati verziju tog napajanja? Prvi (drek) model ima 56A na +12V, drugi ima 68A na +12V.

                Comment

                • Quake
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 291

                  #9
                  Isto kao i Corsair,da novi,zapakirani,garancija,iz trgovine...

                  The be Quiet! Dark Power Pro 750W is a PSU of the next generation. It has four independant 12V rails which can supply 20 Amps each. You can connect up to four PCI-E video card connectors which makes this a great PSU for a GeForce 8800 GTX SLI rig. The power supply uses a modular concept which is a great way to keep the cable mess in your case at a minimum level. With over 30 connectors available this PSU will be able to power all peripherals you may have.

                  To je ovo napajanje...

                  Comment

                  • timmy
                    Registered User
                    • Sep 2008
                    • 231

                    #10
                    ja bi uzeo be quiet ako je ista cijena...

                    ti si negdje napiso da si noise freak, a čito sam o tom be quietu da je malo glasan, jedino to je mozda problem

                    Comment

                    • Quake
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 291

                      #11
                      Ja sam citao da je be quiet izuzetno tih e sad tko tu koga
                      Zanima me kvaliteta napajanja,ne nazivna snaga... Ako on od tih 850w moze drzati 12v ravno, super... Znaci efikasnost, posto grafa dolazi tek negdje u 6-8 mjesecu... Sada samo ovo ostalo...
                      he fan is a Globe Fan unit rated at around 21W which you'd think would be overpowering. Happily I think the Dark Power has the fan turned down to the point where it's not hitting anywhere near full speed. At no point was it audible over the din of the SM-268's fan. In fact even during the hot tests I couldn't hear it.
                      citat s jonnyguru-a, ali za 600w napajanje,isto takvo...

                      Comment

                      • timmy
                        Registered User
                        • Sep 2008
                        • 231

                        #12
                        jbg sad ne mogu više nać gdje sam to pročito...al to je samo na jednom rivju. al jebiga to su rivjui, probaj nać nekog ko ga ima zapravo...
                        uglavnom svi drugi ga hvale na sva usta, efikasnost odlična
                        zašto se uopće dvoumiš između corsa i ovog ako je cijena ista, ja bi uzeo ovo bez razmišljanja, makar je cors "marka"

                        Comment

                        • Quake
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 291

                          #13
                          Pa cors isto slovi kao jedno od najboljih napajanja,imao ga i bilo mi odlicno... Ali ipak bih nesto malo jace,da je cors 700,750w bez razmisljanja bih ga uzeo...
                          Onda vjerojatno bude be quiet... Narucujem komp kroz tjedan,dva

                          Comment

                          • Gilbert
                            Registered User
                            • Jan 2009
                            • 122

                            #14
                            Ništa mi nije jasno. Prvo veliš 850W, pa linkaš na 750W iz 2006 godine.

                            http://www.be-quiet.net/be-quiet.net...hp?StoryID=111 ... jel to ili ovo http://www.be-quiet.net/be-quiet.net...hp?StoryID=110

                            Comment

                            • Quake
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 291

                              #15
                              To su prakticki ista napajanja,zato sam linkao... Razmisljao sam i o 750w,pa...

                              Comment

                              Working...
                              X