Announcement

Collapse
No announcement yet.

Android smartphonei - ROM-ovi, kerneli, aplikacije, iskustva...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • benko
    Registered User
    • Mar 2009
    • 294

    #16
    Eto, stigao je i meni kralj mobitela. Imam ga vec par dana, danas sam ga i rootao, same pohvale na uredaj, kamera odusevljava a ekran je nesto neopisivo !

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #17
      Fino, fino Mozes staviti i nesto vise fotki i napisati dojmove kad budes imao vremena

      Comment

      • Razer
        Registered User
        • Aug 2008
        • 648

        #18
        Upravo sam završio s "transplantacijom" ekrana/toucha na Samsung Galaxy S+ i9001 telefonu. To sam uzeo jeftino razbijeno, pa naručio s eBaya drugi. Na kraju se definitivno isplatilo. Ugodno me je iznenadila pošta. Platio sam 31.8, poslano iz Hong Konga 3.9. u Zagreb stiglo 5.9., i meni jučer 6.9 stiglo na vrata Kupio mob za 250kn, a original ekran/touch i kućište za 400kn.

        Nakon jedno pola sata slaganja telefona, palim ga, kad ono sve radi Naravno da ne može sve ić po planu, tak da sam se nekih 4 sata najebavo s instaliranjem drugog ROM-a. Problem je bio što mob nije htio ući u download mod da mu flasham custom Clockwork mod recovery (CWM), a isto tako je radio probleme u stock recoveryu gdje se samo restartao. Direktno iz OS-a nisam mogao ništa jer je bivši vlasnik u naletu paranoje stavio pattern screen unlock, kojeg naravno nisam uspio pogoditi Na kraju se ispostavilo da se u download mod ne može ući sa manje od cca 80% baterije (ja sam imao oko 50 u pocetku ). Naravno, i onda je Odin trovao (stajao na uspostavljanju konekcije), pa sam probao Kies, pošto je gore ipak bio službeni ROM. Ni on nije radio. Isto tako, problem je bio što novije verzije Odina drukčije šljakaju i primaju samo .MD5/.TAR arhive, tak da sam recovery.img morao konvertirati u odgovarajući format (iz Linuxovog terminala, na Windowsima je puno dulja procedura). Al ni onda nisam uspio, samo je stajalo na početku... Na kraju sam na internu memoriju ubacio preimenovani CWM i uspio preko stock recoverya (kojeg ni sam ne znam kak sam uspio dobiti da radi) flešao. Tad sam bio na konju, sve ostalo je bilo jednostavno. Rebootao sam, ušao u CWM i flešnuo ROM, gaapse i kernel

        Na kraju sam uspio sve srediti, stavio sam gore LiquidSmooth ROM koji je temeljen na posljednjem buildu JB-a - 4.2.2. U kombinaciji sa SlimBean Slim GAppsima. Kernel je K^Kernel 3.0.x. U planu mi je još probati dva ROM-a: Neslužbeni SlimBean (mutavo da nema podrške za i9001, a i9000 je podržan) i PacMan ROM-ove. Sredio sam si i DPI hack, tak da sve izgleda sitnije i puno ljepše nego u odnosu na defaultni DPI. Sve u svemu mob radi odlično. Naravno da se osjeti nedostatak brzine u odnosu na mog S2, al kome ide, to neće smetat

        Comment

        • Pupo
          Registered User
          • Aug 2008
          • 262

          #19
          Meni taj liquid smooth, doduše s drugim gapsima radi povremeno jako loše. Neznam koji je razlog, no neko vrijeme radi super pa onda opet truje jedno vrijeme. Probaj svakako još ehndoix, mislim da se tako zove

          ps

          Mogao si doći po jig ak ti nije htjelo uci
          Last edited by Pupo; 07.09.2013., 10:44.
          OC Team Croatia crew

          Comment

          • benko
            Registered User
            • Mar 2009
            • 294

            #20
            Hmm, vezano s tim "spare" ekranima. Ja sam na jednom One X-u mijenjao ekran i uzeo tako iz kine novi ekran.

            No nakon slaganja, slika nije bila ni priblizno dobra kao na originalnom !

            Je da je rezolucija ista, velicina, oblik, sve, ali boje - nije to to!

            Comment

            • Razer
              Registered User
              • Aug 2008
              • 648

              #21
              E, to ti je šta te potrefi, i jel kupuješ sistemom-poredaj cijenu od najniže prema najvišoj. Ovaj ekran je plaćen 400kn, što jasno govori da se radi o oriđiđi Super AMOLED Plus. Kad sam ga prvi put upalio i vidio Samsungov logotip, bilo mi je jasno da je zaista tako-crna boja, kao i ostale su bile vjerne kao i kod mog S2. Znači kod takvih stvari uvijek vrijedi kolko para toliko muzike, a ekipa kupuje ekrane 4"+ za siću od 50-100kn pa se čude ko glista dreku kad je boje isprane, a kut gledanja preloš.

              Comment

              • benko
                Registered User
                • Mar 2009
                • 294

                #22
                Ako je original, to je druga prica. Ovaj nije bio original, no kostao je 600kn !

                Comment

                • benko
                  Registered User
                  • Mar 2009
                  • 294

                  #23
                  Uzeo sam jedan zanimljiv model. Huawei Ascend P6, najtanji mob na svijetu !

                  Alu kuciste, izvrstan ekran, dobra kamera. Performansa nije na reazini One-a, no daleko je to od sporog i mislim da ce se Rootom i on dodatno "osloboditi".

                  Ukratko i vise nego zadovoljan prvim dojmom !

                  Comment

                  • Pupo
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 262

                    #24
                    Slobodno se raspiši o mobu, svi ga hvale. Pa da čujemo nekih informacija iz prve ruke
                    OC Team Croatia crew

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #25
                      Evo kinezi popularni i na OCTC-u Benko svakako neke dojmove napiši

                      Comment

                      • benko
                        Registered User
                        • Mar 2009
                        • 294

                        #26
                        Budem, budem, neka jos par dana prode da dobijem cijeli dojam o njemu, sada cu staviti i najnoviji update, trebao bi unaprijediti bateriju i perfomanse

                        Comment

                        • benko
                          Registered User
                          • Mar 2009
                          • 294

                          #27
                          Dakle... od kuda krenuti...

                          Iako sam vec odavna cuo za marku Huawei nisam pretjerano obracao paznju na istu, prvenstveno zbog toga sto su se vise orijentirali na mid-range telefone s povoljnom cijenom, no uvijek su nudili poprilicno dobar omjer cijene i kvalitete. No onda je dosao Ascend P6 - najtanji smartphone na svijetu ! Uz HD ekran, cetverojezgreni procesor, bateriju kapaciteta 2000 mAh i 8-mpx fotoaparat nedvojbeno je da se radi o premium proizvodu.

                          S obzironm da se radi o aluminijskom kucistu, s izvrsnom zavrsnom obradom, moram reci da Ascend P6 uzivo izgleda prekrasno. U ruci se osjecaj kvalitete samo nastavlja, a ergonomija je na zavidnoj razini, pogotovo za ovu velicinu ekrana!
                          S obzirom da je mobitel dosta tanak (ekran je prakticki od ruba do ruba) i lagan, mogu bez problema reci da mi je ovo jedan od drazih mobitela za daily usage koristenje. Nikada nisam osjecao da je prevelik, pretezak, nezgrapan ili da bi mi mogao lako ispasti. Tipka za paljenje na rubu trazi (za mene, s obzirom da sam vecinom imao HTC-e) trazi navikavanje, pa mi se ponakad zna desiti da umjesto power tipke prisitsnem VolUp tipku, no to je sve rijede i rijede
                          Pored toga su utor za micro sim i sd karticu, koju nemam pa samim time smatram i nepotrebnim pogotovo uz danasnje velike unutarnje kapacitete(iako nije bas da se Ascend moze pohvaliti sa svojih 8GB, no meni je to sasvim dosta) i silne cloud storage, no tko voli - nek izvoli.

                          Prednjom stranom dominira ekran prekriven Gorilla staklom, bez fizickih tipki, navigacijske tipke nalaze se na dnu ekrana(Home, Back, Multitask), klascine Android tipke. IPS LCD ekran je izvstan. Iznimno je ostar, kontrast je odlican, boje bezprijekorne a kut gledanja nadprosjecno velik(kontast i boje se uopce ne mijanju cjielim rasponom kuta)a vidljivost pri suncu odlicna. Touch je dobar, malo zna zezati i nekada ne reagirati ako nije upaljen Gloves mode, no ako to stalno drzite upaljenim, nema greske. Straga se nalazi 8 megapiskelna kamera koja po danu prozvodi odlicne fotke(bez pardona bih se usudio reci bolje od S3 ili One X/S-a), dobre boje i ostra slika. Po noci ipak ne moze konkurirati flagshipima, pa su nocne snimke vidno losije od HTC One-a (i X-a) ili Galaxya S3.

                          Na papiru, hardverski je Ascend P6 iznimno mocan uredaj. Kucno radeni cipset K3V2 sadrzi cetri ARM Cortex-A9 jezgre (40nm) koje kucaju na 1.5GHz a tu je i 2GB RAM-a. No u praksi se stvari ipak malo mijanju. Iako je, kada se prolazi kroz standardne menije, uredaj brz i responzivan, pri zahtjevnijim aplikacijama ili surfanju sa vise tab-ova, procesor ipak pokaziva svoje nedostatke, pa te stvari bas i nisu najfluidnije no daleko je to, naravno, od sporoga, ali nije na razini npr. HTC One-a. Mislim da je ovo dosta stvar i "nedoradenog" software-a pa sam siguran da bi se rootom kao i stavljanjem npr CM rom-a, chipset i perfomanse dodatno "oslobodile". No ovo nisam(jos) isprobao u praksi pa ne mogu previse govoriti. Jos jedan trenutni problem mobitela je slaba podrska od "Developera" a bas i nema nikog izbora za modifikacije, no mislim da ce se i to s vremenom promijeniti.

                          Eomtion UI, kako Huawei naziva svoju "nadogradnju" za Android, dosta vuce na iPhone(aplikacijama se pristpa na pocetnom ekranu, nema tzv App drawera) ili TouchWiz, a u praski dosta dobro radi. Glavni widget (Me widget) je jako funkconalan i meni lijep, omogucuje da vidite vrijeme, prognozu, stavite najdraze kontakte, postavite slide show nekog albuma i slicno a tu su jos i razni drugi widgeti koje mozete koristiti. Toggle widgeti su dostupni kada se spusti notitification "prozor" te se i oni se isto mogu prilagodavati.

                          Sve u svemu, iznimno sam zadovoljan s mobitel, lijep, funkcionalan, relativno dobra baterija(dan i pol do dva dana normalnog koristenja), malo tih zvucnik, pa se moze desiti da propustim koji poziv(no moze se staviti da i vibrira kada vas netko zove), i ono meni jako vazno, iznimno praktican i ergonoman. Jos da te perfomanse malo bolje rijese, sto se nadam da ce se poboljsati rootom, i evo vam mobitela snova...

                          Comment

                          • Razer
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 648

                            #28
                            Evo tek sam sad imao vremena sjesti i pročitati tvoj osvrt na mob Sve u svemu mi se čini kao odličan uređaj. Također je estetski atraktivan. Koliko si dao za njega i gdje si ga uzeo? Online vani ili kod nas? Da ne kopam sad po našim cjenicima...

                            Ovo što si spomenuo vezano za rad mobitela u zahtjevnijim operacijama je jednostavno do operacijskog sustava koji treba još dosta dotjerivanja (opet ona trakavica oko otvorenosti odnosno zatvorenosti pojedinog sustava, njihove pozitivne i negativne strane). Zdrava logika nalaže da takav uređaj koji dolazi sa četverojezgrenim procesorom i 2GB (!) radne memorije mora jesti sve pred sobom.

                            Ovom bi se prilikom kratko osvrnuo na zanimljivu recenziju (čiji mi se link trenutno također neda tražiti al ga budem stavio) na Anandtechu vezano za te silne jezgre na mobitelima... rezime je da je to došlo prebrzo i prenaglo (i na kraju nepotrebno). Ovo je nešto slično kao kod prelaska sa dual core procesora na quad core procesore kod desktop računala. Naravno, dual core procesori su bili prijeka potreba u danom trenutku, a porast u performansama je bio ogroman u odnosu na single core procesore. Dok su s druge strane dodatne dvije jezgre došle čisto zato "jer se moglo". Tehnologija je to dopuštala, i to je uvedeno, slično kao i kod šesterojegrenih, odnosno osmerojezgrenih procesora do kojih je došlo smanjivanjem proizvodnog procesa. Kod telefona je situacija ipak nešto drukčija, te unatoč tome što su oni dovoljno sazrijeli da mogu krknuti six core u telefon, ne znači da su ostale komponente dogurale dotle da to "poprate". Eto ti najbolje analogije sa hard diskovima i SSD-ovima. Grafike u telefonima ću ostaviti za neku drugu priliku, a vjerujem da će se i McG uključiti tu

                            A jesam se raspiso

                            Comment

                            • Pupo
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 262

                              #29
                              To sa jezgrama je istina. Imam priliku se družit s Xperiom Z i suma sumarum da su većimom 3 od 4 jezgre neaktivne i onda dolazi povremeno do lag-a kad se nešto pokrene i valjda dok se aktiviraju sve jezgre il što već. Uglavnom, kad bi mogao birati, ja bi bolje dvije jezgre s većim taktom nego neki quad il jos gore octa core na 1.5-1.2 ghz
                              OC Team Croatia crew

                              Comment

                              • benko
                                Registered User
                                • Mar 2009
                                • 294

                                #30
                                Za broj jezgri bi se slozio s vama. Koji god sam 4ero jezgreni mob imao, 2 su prakticki uvijek bile offline.

                                No da se vratim na Huawei, mislim da ovo nije do samog Androida, vec vise do Huaweia i njegovih drivera, opptimiziacije sluzbenog rpma kao i koristenje starije arhitekture. Tata mi ima HTC One S, S4 verziju, i taj ga u performansama doslovno zdere!

                                Sensationom je slicnna stvar.

                                Kupljen je u Njemackoj, placen 300€. Bez ikakvih ugovornih obveza.

                                Comment

                                Working...
                                X