Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ati X1550 512MB (AGP)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • ThoRax
    Registered User
    • Nov 2008
    • 90

    Ati X1550 512MB (AGP)

    Imam navedenu grafičku i malo me zbunjuje... Dakle, po čitanju na netu sam vidio da je RV516 trebao biti među prvima koji će se raditi u 80 nm, ali je ipak ostao na 90 nm.

    Druga stvar je što se ni na hwbotu, ni u bazi gpu-a na techpowerup-u ne nalazi AGP verzija, sve su PCI-e, tj. nigdje se ne spominje RV516, nego samo RV505 i RV515.

    Na Atijevim stranicama piše "AGP 8x configurations also supported with external bridge chip", pretpostavljam da je to čip koji se nalazi na gornjoj strani PCB-a.

    GPU-Z link

    Ni OC nije loš, ovo je sve na stock volt. i nije krajnja granica.

    Ali problemi...
    1. Kad god pokrenem winflash, slika se zblesira i komp zamrzne.
    2. 3dmark01 i 03 pucaju po sredini testiranja bilo da je kartica clockana ili da je sve na def.
    3. Začudo, aquamark prolazi bez problema i na OC-anim vrijednostima.

    Sve je to isprobano sa 8.1 i 9.3 verzijama drivera, relativno friški instal 32-bit XP-a. Koliko sam skužio u igrama nema problema (iako je samo jedna isprobana)


    Dakle, može li netko tko je više pratio razvoj GPU-a raščistiti ovu zavrzlamu oko skoro nepostojeće jezgre i eventualno me uputiti na riješenja oko problema koje sam naveo...
  • Pupo
    Registered User
    • Aug 2008
    • 262

    #2
    Probaj sa starijim driverima. A možda je ovo samo neki rebrandirani/skresani čip.

    "As with every new generation of GPUs the feature set becomes larger and more complex. The X1000 line sports Shader Model 3.0. The X1550 GPU is basically an X1300 manufactured using the same 90 nm process. It uses a 128-bit memory bus and comes with the same pipeline architecture. While most specs can be found here, let me just recap some of them here. RADEON X1300 / X1550 (RV515 / LE) can process up to 128 threads, 1/4 of what R520 can do. It sports 4 ROPs (no double-Z, however), 4 texture units as well as 4 shader units and 2 vertex units."



    Samo je 516 vjerojatno verzija sa agp bridge-om.
    OC Team Croatia crew

    Comment

    • ThoRax
      Registered User
      • Nov 2008
      • 90

      #3
      Sa 8.1 driverima me zeza više nego sa 9.3, al probat ću još par verzija za svaki slučaj. Mogao bih probati i kako će se ponašati na drugoj ploči.

      Al i dalje ne kužim u čem je fora sa winflashom...

      Evo slikica:
      To je valjda taj AGP bridge:


      Evo kartice:


      Aquamark (42 845)


      3DMark06 (1544)
      Last edited by ThoRax; 17.04.2009., 20:56.

      Comment

      Working...
      X