Announcement

Collapse
No announcement yet.

DDR3 memorija u Hrvata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    #16
    Čuj, postoji i ta mogućnost. Dobro je to što su pakirani u blister košuljicama pa se vidi koji su čipovi. Evo ja dobio već drugu turu 2GB modula Kingmaxa, sa D9JNM čipićima

    Comment

    • aski
      Registered User
      • Aug 2008
      • 130

      #17
      Čipići : To su ti namjestili ovi iz PCE
      Nije da meni treba hitno toliko DDR3 RAMa, ali znam što je bilo sa DDR2 i dobrim čipovima pa...

      Comment

      • Razer
        Registered User
        • Aug 2008
        • 648

        #18
        Da, to i ja mislim. Sad dok nije velika navala ima dobrih memorija za relativno razumne pare, kasnije će se to sve razrijediti sa puno škarta...

        Comment

        • rocky6
          Registered User
          • Aug 2008
          • 32

          #19
          Ja narucio ovo za Abiticu http://www.memoryc.com/computermemor...emdualkit.html bila je neka akcija preko vikenda oko 45% je bila snizena memorija platio ju 72? trebala bi doc za jedno 3-4 dana

          Comment

          • Quake
            Registered User
            • Aug 2008
            • 291

            #20
            GTR cipovi

            Comment

            • Sphinx
              Registered User
              • Jan 2009
              • 45

              #21
              Evo citam ovu temu i nekuzim neke stvari. Naime, kakve su to razlike u tim cipovima i koji su bolji ? D9JNM ? GTR ?

              Ako ima tko volje neka malo objasni
              Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

              Comment

              • Quake
                Registered User
                • Aug 2008
                • 291

                #22
                Da je tu portal, bilo bi ti jasno
                Kada sam radio recenziju Kingmaxa DDR3,tamo sam sve opisao...
                Evo ti ukratko c/p
                A sada ono najbolje,micronove memorije. Trenutno vrh ponude su GTS/GTR cipovi,koji su nesto poput GMH/GKX kod ddr2,te BH-5 (svima nam drage) memorija. Visoka voltaza im definitivno pomaze,te najveca prednost su im niske latencije.Sposobne su raditi na 2000MHz pri 7-6-5 ~ 2.0v. Obozavaju latencije tipa 876,766,765,665,samo sto s 6-5-5 necete bas predaleko dogurati pri “normalnim“ voltazama.

                Noviji micronovi cipovi su JNL i JNM. Prvi je zamjenski vrh GTS/GTR cipovima,dok JNM memorije sve vise ulaze u sredinu ponude te skoro svi 1600MHz moduli dolaze s navedenim cipovima. JNL memorije su sposobne za doista velike taktove ali pri vecim latencijama.Trenutni WR za DDR3 memoriju je 2580MHz, dok ni JNM nije sklon visokim izletima 2545MHz . Navedene memorije su sklonije 8-8-8 i 7-7-7

                Ukratko, GTR i GTS se vise ne proizvode i trenutno su vrh ponude jos uvijek zbog svojih mogucnosti stegnutih latencija... Sve vise se memorije baziraju na samsung HCF0,koje poprilicno lijepo idu... Isto tako trenutno najbolje memorije se baziraju na elpida 50nm cipovima i trebaju biti predstavljeni kroz nekih mjesec dana

                Comment

                • Sphinx
                  Registered User
                  • Jan 2009
                  • 45

                  #23
                  ok, sad cu jos malo googlat da bolje skuzim, a reci mi, kad kupujem novu memu jeli pise koji cip ima ?
                  Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean.

                  Comment

                  • Quake
                    Registered User
                    • Aug 2008
                    • 291

                    #24
                    Ako nema hladnjak (a 902137 ima) onda pise, inace ti ne pise... Pitas za savjet, vecina su upucena u trenutne revizije memorija i znaju koji su cipovi na njima

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #25
                      Quake, jel valja ovo išta?

                      Buy 6GB G.Skill DDR3 PC3-12800 (1600MHz) CL9-9-9-24 Triple Channel kit NQ Series online from MemoryC at low prices. Worldwide shipping, money back guarantee, in-stock guarantee!


                      Ako ne to, što bi valjalo, a da je u Triple-Channelu, i da je razumne cijene?

                      Comment

                      • Quake
                        Registered User
                        • Aug 2008
                        • 291

                        #26
                        Ako mislis na OC,nista...
                        Najbolje bi ti bilo pricekati jos malo ove elpidine 50nm meme... JNM i GTR lose idu na i7,tj. potreban je veliki napon,a svi znamo sta se dogodi uz to procu... Samsung memorija je trenutno najbolja kombinacija s i7...

                        Comment

                        • Razer
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 648

                          #27
                          Mislim da treba sprovesti jedan temeljiti eksperiment iz prve ruke, po pitanju tog napona, hebemu sve

                          Ovako je nekako sve rekla-kazala, zato sam se bojao i davati više od 1.65v ono ES-u od PCE. Sad kad mi dođe ploča, vidjet ćemo kako će se moj ponašati sa većim naponom, tipa 1.9v, uz ravnomjerno podešen VTT, na neko dulje vrijeme.

                          S druge strane, slažem se da bi ipak valjalo raditi sa "low-voltage" memama, kad već vidimo što neki čipovi rade sa smiješno malim naponima...

                          Kad bi se na tržištu pojavile te nove Elpide?

                          Comment

                          • aski
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 130

                            #28
                            Nemoj forsirati voltažu

                            Comment

                            • Razer
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 648

                              #29
                              Ma tu je sad TRU120E Black, nema zime Koliko si ti davao svome?

                              Comment

                              • aski
                                Registered User
                                • Aug 2008
                                • 130

                                #30
                                Nisam mislio na proc, nego na memu.
                                Sjebao sam ga sa memom Mislim radi, ali se degradirao

                                Comment

                                Working...
                                X