Announcement

Collapse
No announcement yet.

Abit NF7-S Black Mantaray D26 BIOS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • maX
    maX
    Registered User
    • Oct 2008
    • 217

    Abit NF7-S Black Mantaray D26 BIOS

    Trazim ovaj bios za Abit NF7-S v2.0

    bio sam uvjeren da ga imam, ali sam ga ocito kroz silne promjene HDD-ova negdje zagubio i ostao sam bez njega

    ako ima netko bio bih jako zahvalan da mi uploada i stavi ovdje link (moze i sa CPC off, ali mi je bitniji sa on)

    thnx
  • Quake
    Registered User
    • Aug 2008
    • 291

    #2
    Joj,ja sam ga imao... Moram pretraziti HDD...Nisam siguran da ga jos imam,ali mozda se nade... Inace i ja sam ga koristio

    Comment

    • maX
      maX
      Registered User
      • Oct 2008
      • 217

      #3
      nasao sam na XS-u lijepu kolekciju



      ali sve mrtvi linkovi

      ajde pls pretrazi pa ga uploadaj ako nadjes...
      imam jednog mobilca 2500+ koji bi mozda mogao lijepo potegnuti, a sad je na abitu defaultni D27 bios, a to je kurac od ofce za neki veci FSB

      imam dobru plocu, imam TCCD i Hynix D5 memu, imam dobrog mobilca, a nemam bios...

      Comment

      • maX
        maX
        Registered User
        • Oct 2008
        • 217

        #4
        evo, dobio sam biose od DoDo-a sa PcE, a kasnije sam ih nasao i ovdje pa ako kome treba:



        neki rezultati:
        ALL BIOS AND FLASH UTILITES ARE IN THE FIRST FOUR POSTS .....AND YES YOU *MUST* DO THE L12 MOD. PERIOD! ______________________ Well as I promised a bunch of people. The Massive vault of doom is going online. If you or anyone want something hosted let me know. Im gonna start off with the ones...


        imam 3 abita:
        1) NF7 v2.0 - verzija sa crnim mem slotovima
        2) NF7 v2.0 - verzija sa 2 ljubicasta i jednim plavim mem slotom
        3) NF7-S v2.0 - verzija sa 2 ljubicasta i jednim plavim mem slotom

        sa sluzbenim D23 biosom koji je bio na ploci iznad 215MHz FSB-a uopce nije htjela bootat...

        1) Tictac D26 Mantarays XT CPC on - ploca pod brojem 2

        uspio sam ju dobit na 240MHz FSB-a da izvrti super pi sa corsairom, omjer 1:1 FSB-ram te 2-3-3-6 latencije... iznad toga bas i neide
        skuzio sam da cim podignem CAS na 2.5 ram mi jednostavno krepa i nema sanse da dignem windows, a i u memtestu baca errore
        na CAS2 radi odlicno... zasto je to tako? nemam pojma :/

        sa geilom hynix D5 chipovi isto neide iznad 240MHz FSB-a (latencije 2.5-4-4-8 ili CAS3 isti slucaj)

        na 250MHz FSB-a se ploca rusi tj. restartaju se windowsi...

        2) D26 ver.2.0.05C TaiPan 0.1 25.09.04 - ploca pod brojem 2 naravno
        ocekivao sam nikakvo do sitno poboljsanje sa ovim biosom al sam se prevario

        ide i ide, sa corsairom na 240MHz iste latencije ko i gore
        e sad ubacivsi hynix D5 i digavsi latencije na 2.5-4-4-11 ostao sam ugodno iznenadje

        max FSB na kojem sam izvrtio super pi: 255MHz FSB

        validacija:



        max FSB ploce, na iznad se rusila: 265MHz FSB

        validacija:



        255MHz uz mogucnost izvodjenja super PI-a i 265MHz max FSB su po meni odlicni rezultati na merlinovom je CPC na off pa je pretpostavljam da je zbog toga moguc tako visok FSB... jos mi preostaje da probam sa tictacovim sa CPC off i vidim kakve budu s njim mogucnosti

        tictacov mi se puno vise svidja zbog toga sto su opcije za OC na jednom mjestu (tako je tictac sredio), a ne razbacane ko u merlinovom (isto ko i na official biosima)
        bas me zanima sto ce preostale 2 abitice pokazati

        sutra mi stize vodeno pa ce kroz zimu biti igranja sa socket A procesorima ovo sam dosad uspio nabavit:

        AMD Athlon XP 2500+ Barton zeleni
        AMD Athlon XP 2500+ Barton smeđi
        AMD Athlon XP 2500+ Barton mobile
        AMD Sempron 2500+ (vjerojatno odlazi)
        AMD Sempron 2400+
        AMD Athlon XP 2000+ Palomino
        AMD Athlon XP 1800+ TbredA DLT3C
        AMD Athlon XP 1700+ TbredB DUT3C
        AMD Duron 1800MHz Applebred
        AMD Duron 1200MHz Morgan
        AMD Duron 750MHz Spitfire
        AMD Duron 700MHz Spitfire

        ako netko zna nekog da jeftino prodaje socket A procesore neka mi javi
        Last edited by maX; 02.12.2008., 20:38.

        Comment

        • maX
          maX
          Registered User
          • Oct 2008
          • 217

          #5
          nista niti sa CPC off tictacom, definitivno ostaje merlinov gore

          edit: sa drugom NF7 identicna situacija, idu na isti FSB za super pi i imaju isti max fsb
          Last edited by maX; 02.12.2008., 21:08.

          Comment

          • maX
            maX
            Registered User
            • Oct 2008
            • 217

            #6
            danas doslo vodeno
            uspio sam dobit temperaturu proca 25? samo otvorivsi na 15min balkonska vrata

            buduci da sam dobivao slabije reze sa merlinovim CPC off biosom bio sam prisiljen koristiti CPC on tictacov... super pi mi se rusio i na 220MHz FSB-a dok su wprime i pifast uredno prolazili na 222 i 224MHz, mislim da je problem u biosu... upravo sam nasao merlinov taipan D26 sa CPC on pa cu probat sutra sa njim odvrtit i super pi

            tolko o skydecovom ludom sempronu, skinuo sam ga sa 1. mjesta u wprimeu i pifastu

            bit ce duuuuuga zima...

            Comment

            • amd freak
              Registered User
              • Sep 2008
              • 57

              #7
              BRAVO....keep up with good work

              Comment

              Working...
              X