Announcement

Collapse
No announcement yet.

Scythe Mugen 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • LUXX
    Registered User
    • Mar 2009
    • 124

    Scythe Mugen 2

    Evo da i napišem nešto o ovom super hladnjaku(po velicini i hlađenju).

    LINK ka proizvođacu.

    LINK od nabave kod nas

    Par detalja o hladnjaku (sa proizvođaceve stranice)

    Code:
     
    
    [B]MODEL:[/B]
      
    Mugen 2 CPU Cooler
      
    [B]BROJ MODELA:[/B]
      
    SCMG-2000
      
    [B]PROIZVOĐAC:[/B]
      
    Scythe Co., Ltd. Japan
      
    [B]KOMPATIBILNOST:[/B]          
      
    [B]INTEL:[/B] 
    Socket 478 All Speeds
    Socket T / LGA775 All Speeds
    Socket LGA1366 All Speeds
      
    [B]AMD:[/B]
    Socket 754 All Speeds
    Socket 939 All Speeds
    Socket AM2 All Speeds
    Socket AM2+ All Speeds
    Socket AM3 All Speeds
    Socket 940 All Speeds
      
    [B]DIMENZIJE:[/B]
      
    130 x 100 x 158 mm / 5.12 x 3.94 x 6.22 in
      
    [B]LEVEL BUKE:[/B]
      
    0 - 26.50 dBA
      
    [B]PROTOK ZRAKA:[/B]
      
    0 - 74.25 CFM = 0 - 126 m?/h
      
    [B]BRZINA VRTNJE VENTILATORA:[/B]
      
    0(+200rpm) ~ 1300rpm(?10%)
      
    [B]TEŽINA:[/B]
      
    870 g / 30.69 oz
    BAZA HLADNJAKA:

    Niklom oplocen bakar

    Ja sam ovaj hladnjak uzeo pošto mi je poznato da je Scythe Mugen 1 bio jako dobar pa rekoh ni nasljednik nece bit loš. I to se pokazalo istinitim.

    Komponente racunala:
    • Intel Xeon X3320 (4x2.5ghz) OC @ 4x3.6ghz sa Vcore:1.216V
    • Asus P5Q-E
    • 2X1GB Mushkin DDR2 800mhz OC @ 960mhz 5-5-5-15
    • Club 3D ATI HD4670


    Mislim da je dovoljno komponenti navedeno. Testirano je u zatvorenom kucištu.

    Ispušni ventilator na kućištu: 120mm @ 7V Usisni ventilator: 80mm @ 5V Ventilator na kucištu: Reguliran preko ploce (neopterecen komp vrti na 200rpm, puno opterecenje vrti na 1300rpm).

    MONTAŽA HLADNJAKA:

    To je malo škakljiva stvar. Maticna ploca se mora izvaditi iz kucišta. Montiraju se dodatci (zavisi koji socket/LGA imate) na hladnjak. Zatim se ploca okrene i postavi se Backplate. Gurnu se šarafi kroz rupe te se ploca opet okrene ali ne skroz da šarafi ne ispadnu. Scythe Mugen 2 se tada postavi naglavce i ploca se postavi na njega. Sada dolazi škakljivi dio. Pošto se postavljaju podložne plocice od plastike(na svaki šaraf po jedna) te plocice od aluminija na njih malo je nespretna montaža. Najbolje je imati pincetu i pomoci si s njom.
    Dakle sa pincetom uzeti tu plocicu i staviti između šarafa i hladnjaka te isto napraviti i sa alu plocicom. Kad su obadvije postavljene možete lagano zavrnuti šaraf(tek toliko da uhvati navoj je dovoljno). Istu proceduru ponovite na svim šarafima. Kad svi sjede kak treba možete ih pritegnuti. Netreba se bojati. Ja sam svoje pritegnuo punom snagom i nemožete ništa potrgati. Sada možete okrenuti sve skupa u normalnu poziciju i diviti se divu od hladnjaka. Stvarno je ogroman. Neki bi mogli imati problema sa prvim slotom od memorije pokraj procesora pošto kad se montira ventilator na hladnjak preostaje svega par milimetara. Kod mene je išlo na knap ali ide Sad se može sve to ugraditi u kucište i povezati kablovi i sve spojiti. Hladnjak je toliko velik da je isisni ventilator na kucištu skroz blizu hladnjaka i kolko ja mislim morao bi biti dovoljan i samo taj ventilator da dovoljno hladi procesor.

    TESTIRANJE I TEMPERATURE:

    Sobnu temperaturu nisam mjerio ali negdje oko 25 stupnjeva je bilo. Voltažu procesora kao i takt sam gore napomenuo. Testirano je u zatvorenom i uspravno stojecem kucištu.

    U IDLE se ventilator na Mugenu vrti na nekih 200rpm i temperatura nije prelazila 30-32 stupnja po jezgri(mjereno everestom najnovije inacice)
    U LOAD se ventilator vrti na 1300rpm i temperature jezgi nisu prelazile 58-60 stupnjeva.

    Moram još napomenuti ako se nekome rezultati cine malo slabi da je procesor opterecen programom INTEL BURN TEST u najnovijoj verziji 1.9.
    Dakle taj program još jace optereti i zagrije procesor nego PRIME 95 ili ORTHOS na koje smo navikli. Postavljen je bio na MAXIMUM STRESS gdje maksimalno opterecuje procesor, NB i memoriju (dakle cijeli sistem), te se vrtjelo sve skupa u 20 loopova (preporuceno za neki test stabilnosti je iznad 5 loopova) ali ja sam ga htio jako zagrijati :$.

    ZAKLJUCAK:

    Po meni odlican hladnjak koji dobro parira i najskupljim zracnim hladnjacima, ali i nekim vodenim hlađenjima. I to sve za oko 300 kuna. Jest da je montaža dosta škakljiva ali kad sve sjedne hladnjak sjedi na procesoru koda je zalemljen i hladi bombasticno te se sva ta muka isplati. Ventilator je tih sve dok ne razvrti na max brzinu od 1300rpm ali može se to i ignorirati. Ipak nam ne radi komp na maksimalnom opterecenju stalno pa to i nebi gledao kao nedostatak. Uglavnom za Quada hladit super hladnjak. Koliko se vidi po specifikacijama(gore) cak ga se može montirati i na i7 procesore (montažni dijelovi su u pakovanju kao i uputstvo)

    OCJENA: 9/10

    Nije po meni cista desetka samo zbog traljave montaže koja se mogla jednostavnije izvesti. Screenshotove nisam radio ali možete mi vjerovati glede temperatura. Testirano sa Prime95 temperature u LOADU su bile nekih 50-55 stupnjeva. Nije bog zna kakav profi review ali nisam ja ni profi novinar
    Last edited by LUXX; 19.03.2009., 17:20.
  • Bullet
    Registered User
    • Aug 2008
    • 280

    #2
    Bez slika i screenshotova ti ne priznajem ništa od ovog

    Comment

    • LUXX
      Registered User
      • Mar 2009
      • 124

      #3
      Originally posted by Bullet View Post
      Bez slika i screenshotova ti ne priznajem ni?ta od ovog
      hehe pa nemoraš, ne dobim ja novce za to. Cisto informativno :amen:

      Ma slikal bi ja ali žena je ponesla kameru na godišnji a sa mobom bolje necu slikat. Screen mogu napravit nije to frka samo mi se nije dalo palit programe i slikat.

      Ma sad cu ja :batina:

      Comment

      • Bullet
        Registered User
        • Aug 2008
        • 280

        #4
        hehe... ma šala. Al svakako i sam znaš da bi bilo dosta bolje da ima slika i ssova

        Svaka čast za trud

        Zamjerka:
        Kad si već testirao cooler onda je bilo logično da daš tom đubretu da trpi malo više disipacije pod njim (dat procu barem 1.4V)

        Comment

        • LUXX
          Registered User
          • Mar 2009
          • 124

          #5
          Više vcore mu nemogu dat kad iznad 1.4V đubre ne boota. Ne voli visok Vcore. Ispod toga da ali iznad da ga ubiješ nece

          Comment

          • Razer
            Registered User
            • Aug 2008
            • 648

            #6
            Evo stigao i meni jedan primjerak Mugena 2, pa ću napraviti jednu malu usporedbu performansi Mugena 2 i TRUE120 Blacka na i7-ici

            Comment

            • Dizel
              Registered User
              • Oct 2008
              • 9

              #7
              Vecina HK/Kineskih hladnjaka ima takva opskurna uputstva za montazu, ali uz malo razmisljanja i gledanja u dijelove nista nije komplicirano za sastavljanje, osim nekim sobaricama, ali to je vec druga prica.Uglavnom svi na svojim stranicama imaju nekakav guide za montazu.

              Meni se jedino ne svidja to sve vece pretjerivanje s gramazom/kilazom hladnjaka samo zbog ~1?C u odnosu na konkurentski hladnjak i da bi se moglo kurciti da je bolji od drugoga. Najvise sam uzivao u montazi hladnjaka na s.370, skines intelov ventilator s HS-a i nakrkas HS bez venta na procesor , a vent ako stavis-stavis, svejedno je, pogotovo sa Tule jezgrama - radi bez problema i bez venta

              Comment

              • Razer
                Registered User
                • Aug 2008
                • 648

                #8
                Da, na prvi pogled je i montaža ovog Mugena 2 izgledala bauk (pogotovo s obzirom da se mora rastaviti "socket"), no nije problem.

                S druge strane, izvedba i nije bila onakva kakvoj sam se nadao...temperature sa 920 na preko 1.35v su letjele preko 100C sa dva 120mm venta, od čega je jedan bio TT-ov na 1600rpm...da napomenem, cooler je _savršeno_ sjedio na procesoru (na što je ukazivalo i to da je cijeli cooler bio topao).

                Skidanjem Mugena i stavljanjem TRUE120 (nepoliran) sam dobio puno bolje temperature i općenito "bolje" ponašanje procesora. Razlike se kreću i do 10-15C... meni dosta, Mugen ide nazad u kutiju...

                P.S. interesantan mi je općenito sistem kako Scythe radi te svoje coolere, ovo mi je već drugi praktičan doticaj sa njihovim coolerima, i mogu reći da me se nisu nešto dojmili...redovito izgledaju mrcinski, puni pipa, koji ako ništa, barem nešto "rade" na Mugenu za razliku od Orochijevih 12 komada...

                Usporedbe radi - Scythe Orochi (da, ona gromada) je navodno lošiji od TT Big Typhoona u praksi, dok sam na svojoj koži osjetio usporedbu Mugena i TRUE-a....

                Comment

                • LUXX
                  Registered User
                  • Mar 2009
                  • 124

                  #9
                  hmm možda je ipak preslab za i7. Mog xeona hladi cist fino. Ok nisam mu nabijao napon kad je nepotrebno ali iznenadilo me to sa i7 stvarno.

                  Comment

                  Working...
                  X