Announcement

Collapse
No announcement yet.

AMD Athlon X2 7750BE otključan u quada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • dejan_bin_laden
    Registered User
    • Mar 2009
    • 67

    AMD Athlon X2 7750BE otključan u quada?

    Earlier this year, a Korean source had pointed out an easy method to enable a fourth core on the Phenom II X3. This was made possible by the way AMD has been designing its triple-core and dual-core processors based on the K10 "Stars" architecture: by disabling one or two cores on the quad-core die. ...


    ak je ovo istina onda imamo novog cara u tom cjenovnom razredu
  • ThoRax
    Registered User
    • Nov 2008
    • 90

    #2
    Lol, još kad se saznaju detalji bit će zanimljivo... a taman sam ga prodao pred 2 tjedna

    I pitanje je dal otključavanje ovisi iz kojeg je tjedna proizvodnje kao kod PII.

    Comment

    • Spacemaster
      Registered User
      • Nov 2008
      • 12

      #3
      Ovo je baš stara vest, samo treba prava ploča, ja imam jedan kući u utorak dobijam GA ploču i igranje počinje

      Comment

      • xTreme GaMeR
        Registered User
        • Mar 2009
        • 116

        #4
        pa ,ako je ovo ovako onda mi je slijedeci upgrade 7750X2 i ploca koju treba za otkljucavanje i onda let the games begin!!!!kao sto je jedan lik na techpowerup-u rekao:izgleda da je AMD proizveo samo dvije vrste procesora: Phenom i PhenomII,a neke su prodavali kao quadove,neke kao triple-coreove,a kako bi onda AMD imao i one mid-range proceve,onda su fino zakljucali jezgru ili dvije pa mi tako imamo "dualce" u makinama,koji su zapravo vjerovatno quadovi,samo ih treba prokuziti i eto ga quadonja za cca 500kn.ako netko ovo bude radio,nek mu je sa srecom

        P.S. evo procito sam na jednom forumu da je za ovo koristena asrock 790gx ploca,pa ako je neko ima i ima ovaj proc,onda get to work!! nemogu vjerovat da imamo quada na trzistu za 500-600kn,predobro

        Comment

        • McG
          McG
          Registered User
          • Mar 2009
          • 210

          #5
          Nije stvar u ploči već (kod i kod Phenoma II 700 i 800 serije) u SBu i BIOSu, a osim toga ni sam tip koji je "otključal" 7750 ne zna točno objasniti kak mu je to uspjelo.
          Nikome osim njega ovo nije (zasad) pošlo za rukom i veće su šanse da sve to fino lažirano.

          Comment

          • ThoRax
            Registered User
            • Nov 2008
            • 90

            #6
            Originally posted by xTreme GaMeR
            evo procito sam na jednom forumu da je za ovo koristena asrock 790gx ploca,pa ako je neko ima i ima ovaj proc,onda get to work!! nemogu vjerovat da imamo quada na trzistu za 500-600kn,predobro

            Ja sam imao par mjeseci Asrock 790GX+7750 i probao sam razne kombinacije ACC-a i nikad nisam dobio 4 funkcionalne jezgre.
            Nakon toga sam imao DFI 790FX i bome ni tu nisam dobio 4 jezgre.

            Ako je istina ovo s 4 jezgre, možda je lik jednostavno dobio čudnu verziju 7750, te se to kod drugih procesora neće moći.

            Comment

            • xTreme GaMeR
              Registered User
              • Mar 2009
              • 116

              #7
              Originally posted by ThoRax View Post
              Ja sam imao par mjeseci Asrock 790GX+7750 i probao sam razne kombinacije ACC-a i nikad nisam dobio 4 funkcionalne jezgre.
              Nakon toga sam imao DFI 790FX i bome ni tu nisam dobio 4 jezgre.

              Ako je istina ovo s 4 jezgre, možda je lik jednostavno dobio čudnu verziju 7750, te se to kod drugih procesora neće moći.
              Ha cuj,moguce je da je dobio cudan primjerak,ali opet to su minijaturne sanse,nego jel bi se mogo modza otkljucat u triple-core ako nisu sve 4 jezgre funkcijonalne,trebao bi neko ako ima smrdan x2 7750be pa ga lappat skroz do gole koze,da se vide jergre i da vidimo kolko ima jezgri,trebalo bi bit 4.a mozda je ovaj lik dobio npr. PII 910/920 ili neki drugi,koji nije proso testiranje,pa ga je AMD prodao kao x2.ja vjerujem da je taj lik modao bios,jer je jako puno ljudi ovo probalo a nikom nije uspjelo,nesta meni tu smrdi...

              EDIT: @ThoRax: jesi imao x2 7750 ili x2 7750BE,jer je dosad otkljucan samo BE
              + jesi imao sb750 southbridge,jesi probao sa vise verzija BIOSa,jer je ovo sigurno sa nekom starom verziom biosa

              Comment

              • maX
                maX
                Registered User
                • Oct 2008
                • 217

                #8
                slicna situacija je bila sa BFG 7900GS prije dosta vremena... neki lik je bio otkljucao (ako uopce jest) 4 pipelinea tako da je dobio 7900GT
                mislim da vise nikome osim njega to nije bilo uspjelo

                Comment

                • ThoRax
                  Registered User
                  • Nov 2008
                  • 90

                  #9
                  Originally posted by xTreme GaMeR View Post
                  EDIT: @ThoRax: jesi imao x2 7750 ili x2 7750BE,jer je dosad otkljucan samo BE
                  + jesi imao sb750 southbridge,jesi probao sa vise verzija BIOSa,jer je ovo sigurno sa nekom starom verziom biosa

                  Nisam ziher, al mislim da 7750 postoji samo u BE izvedbi i taj sam i imao.
                  Na obje ploče je bio SB750.
                  Na Asrocku isprobani svi postojeći BIOS-i. Na DFI-u vi?e BIOS-a.

                  Comment

                  • McG
                    McG
                    Registered User
                    • Mar 2009
                    • 210

                    #10
                    7750 postoji samo u Black Edition izdanju i ne znam zbog čega se xTreme GaMeR tolko nada da postoji mogućnost otključavanja kad je od samog početka sve to bilo upitno i sumnjivo. Da se da otključati u Phenom 9850 već bi ga (ko i s Phenom II 700 modelima) otključala masa ljudi. Ovak je sve počelo i ostalo na jednom jedinom procesoru, za kojeg niko živ ne zna točno objasniti dal se otključal ili nije.
                    Originally posted by xTreme GaMeR View Post
                    mozda je ovaj lik dobio npr. PII 910/920 ili neki drugi,koji nije proso testiranje,pa ga je AMD prodao kao x2.ja vjerujem da je taj lik modao bios,jer je jako puno ljudi ovo probalo a nikom nije uspjelo,nesta meni tu smrdi...
                    Phenom II je napravljen u 45nm i temeljen je na poboljšanoj K10 (K10.5) arhitekturi, a 7750 je napravljen u 65nm, s tim da je derivat prvotne K10 arhitekture.
                    Jednostavno ovo kaj pričaš nema smisla kak god da se ti trudil objasniti i predočiti mogućnost otključavanja tog 7750 kojeg je tip kao otključal u Phenoma.
                    Prihvati činjenicu da je sve ovo jedna velika laž i da nema X4 procesora po cijeni dvojezgrenih. Dok ne stignu Athlon II X4 modeli, nema govora o X4 u tom cjenovnom rangu.

                    Comment

                    Working...
                    X