Announcement

Collapse
No announcement yet.

Corsair upotpunio ponudu sa HX750 i HX850

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • benko
    Registered User
    • Mar 2009
    • 294

    #16
    auuuuuuuuuu modularno+efikasno
    na 20% opterecenja pasivno znaci i tiho je
    kolko para za 650w??

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #17
      Originally posted by Quake View Post
      Ja ako budem uzimao napajanje, seasonic gold FTW... 90% efikasnost
      I skupo ko sam vrag

      Comment

      • Gilbert
        Registered User
        • Jan 2009
        • 122

        #18
        Originally posted by Razer View Post
        I skupo ko sam vrag
        Baš to.

        I 87% iskorisivosti pri 20% opterecenja nije nebeski. Toliko su dostizali i enermaxi 82+ po nekim reviewima.

        A taj 80+ certifikat je jedna velika navlaku?a. Pošto ima slučajeva da napajanja koja nose recimo silver i bronze oznaku, a ne reviewima nisu imali navedene brojke.

        Delta je vodeća u broju štedljivih napajanja, čak 10 modela su "90+".

        Recimo ovo: http://www.80plus.org/manu/psu/psu_r...00W_Report.pdf - idealno za normalan komp, a vjerujem da nece biti skupo kada dođe u prodaju. (možda opet u nekom chieftecu )

        Comment

        • Pupo
          Registered User
          • Aug 2008
          • 262

          #19
          Šta se svi palite na fazon iskoristivosti, nije vrag da se u zelene bacate? Sigurno da je iskoristivost jedan dobar pokazatelj kvalitete al opet, nije sve u iskoristivosti a siguran sam i da ima drugih dobrih napajanja samo što nisu platili ovima da ih testiraju te im daju pravo da nose oznaku 70-80-90% iskoristivosti. Još jedna stvar me zanima, pri kolikom postotku nazivne snage je ta iskoristivost od 80-90%? Volio bih vidjeti jednog Corsa ili Enera od kilovata pri full opterećenju da vidim koliko će generirat buke i topline i uz koju iskoristivost. Ne kažem da nije bolje kada je veća iskoristivost ali ima tu i dobar dio matketinga i sl. stvari. Do prije godinu-dvije je bilo bitno da napajanje ima što više watta (prvi kilovatni modeli), sad je to pomalo izašlo iz mode pa se sada efikasnost stavlja u prvi plan...
          OC Team Croatia crew

          Comment

          • Gilbert
            Registered User
            • Jan 2009
            • 122

            #20
            Originally posted by Pupo View Post
            oš jedna stvar me zanima, pri kolikom postotku nazivne snage je ta iskoristivost od 80-90%?
            Mjeri se pri opterecenju od 20, 50 i 100%. Da bi uopće PSU ušlo u 80+ program, mora imati aktivni PFC i iskoristivost veću od 80% u sva tri režima.

            Bronze - 82-85-82%
            Silver - 85-88-85%
            Gold - 87-90-87%.

            Mjeri se sa ulazom od 115V i 60Hz, tako da su navedene brojke veće kod nas.

            Comment

            Working...
            X