Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koje napajanje kupiti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Gilbert
    Registered User
    • Jan 2009
    • 122

    #31
    Originally posted by Quake View Post
    Da ne otvaram novu temu, pa cu se razy-u ubaciti u razgovor

    Treba mi novo napajanje. Mora imati 2x8pin EPS. Sta preporucate? Znam samo da Revolution dolazi s 2x8pin EPS, nove revizije Corsair HX1000W mozda?
    Ne treba ti 2x8 pin eps, imaš napajanja za solidne pare kaj imaju 8pin eps i 4 pin +12V...kao i moj Strider. Sve što trebaš je iskoristiti adapter i biti ce ti isto kao da imaš psu sa 2x 8 pin. Jer da se razumjemo, sa adapterom se ništa ne gubi od potencijalne snage, provjereno na više specializiranih foruma. Samo što moraš paziti ako nekim slučajem ima OCP iliti virtualne railove, da nebi konekotri na istom railu...ili čak da ima dva raila u stvarnosti. Ali ima i onih adaptera sa molexa na EPS....al treba dobro potražiti.

    Jedan kolega je kupio takav nepotreban PSU sa 2x EPS (jer je trebao za skulltraill ili kako se piše) pa je kupio (firma doduše) 1000W Silverstone Olympiu. ... i naknadno je shvatio da sve radi sa jednim konektorom.

    I još jedna info...EPS "daje" preko 350W struje, pa je za nepovjerovati kaj će dva EPS-a na ploči.... ... možda na 6 gigi ždere i više taj i sevn...

    Zakomplicirao sam, ugl, potraži napajanja sa 4 i 8 pinskim konektorom za CPU...ima ih dosta a meni se neda sada tražiti.

    Comment

    • Quake
      Registered User
      • Aug 2008
      • 291

      #32
      Znam da nije potrebno, moze 8pin+4pin cak moze i samo jedan 8 pinski, ali je pozeljno 2x8. Ovaj moj hx620w ima 8+4... Isto tako skoro nemoguce je nabaviti adapter... A opet ploca pod ln2, D0 i7 i lako se popne potrosnja, evo konkretno citat:
      Just in behind the back panel we spot not one, but two 8-pin power feeds for the processor. Of course using two is not mandatory but should your PSU support it, hook up two or even a 8-pin and 4-pin connector (fits fine). This way you can take up-to 600 Watts of current towards your processor. Excessive you ask? Yes Sir. But taking a Core i7 over 5 GHz can already result into a power draw of 400 Watts. So I ask again ... excessive ?

      Zanima me odg na pitanje

      Comment

      • Gilbert
        Registered User
        • Jan 2009
        • 122

        #33
        Enermax 85+ serija ili Galaxy bi bilo najbolje. Već 850W imaju 2x EPS.

        Od ovih iz hr, navedeni Silverstone ima dva komada, i ovaj odlični chieftec ima 99%. Ne znam sigurno jer je to brandirani sirtec a ne pi?e na chieftec-ovoj stranici.

        Vidi http://www.guru3d.com/article/sirtec...w-psu-review/2

        Ali i dalje tvrdim da nema potrebe za time, adaptera za EPS ima, tj bio je. Mislim da sam u HGu vidio nedavno, a i u Linksu je bilo. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=126506

        Comment

        • timmy
          Registered User
          • Sep 2008
          • 231

          #34
          ja bi uzeo zeusa nekog, sta ti pase cijenom

          Comment

          • Gilbert
            Registered User
            • Jan 2009
            • 122

            #35
            Zeusi baš više nisu ono što su nekada bili.

            Eneri su sada uvjerljivo na vrhu.

            Comment

            • Quake
              Registered User
              • Aug 2008
              • 291

              #36
              @gil: ja i dalje tvrdim da nema adaptera to ne mogu nabaviti

              Bude onda neki ener, razmisljao sam i on hx1000w,ali nema 2x8pin EPS...

              Comment

              • Gilbert
                Registered User
                • Jan 2009
                • 122

                #37
                Evo, ja tebi Stridera i EPS adapter, a ti meni 85+ enera.

                Comment

                • Quake
                  Registered User
                  • Aug 2008
                  • 291

                  #38
                  Moze, i 100€

                  Comment

                  • Gilbert
                    Registered User
                    • Jan 2009
                    • 122

                    #39
                    Tek sada vidim da HX 1000 ima dva komada.

                    there are a pair of EPS12V 8-pin CPU connectors (both of which have a 4+4 pin layout) for anyone using a dual-CPU system.
                    Link
                    A malo teža perverzija bi bila uspoređivati napajanja u toj klasi... tako da ener ili ovo - svejedno.

                    Comment

                    • Quake
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 291

                      #40
                      Super, sada sam si rijesio dvojbe.. Ne znam ni sam zasto sam mislio da ima samo 8+4 EPS

                      Comment

                      • benko
                        Registered User
                        • Mar 2009
                        • 294

                        #41
                        Pitanje, slozio bih napajanje da mi napaja nesto drugo (konkretno DVR), a znam da napajanju treba signal od maticne da se upali, kako to rijesiti da radi za druge svrhe ?

                        Comment

                        • Razer
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 648

                          #42
                          Izvučeš crnu i zelenu žicu iz ATX kabela, zalemiš neki "prekidač" za paljenje i to ti je to.

                          Comment

                          • benko
                            Registered User
                            • Mar 2009
                            • 294

                            #43
                            Originally posted by Razer View Post
                            Izvučeš crnu i zelenu žicu iz ATX kabela, zalemiš neki "prekidač" za paljenje i to ti je to.
                            Radi, hvala
                            Last edited by benko; 29.06.2013., 20:34.

                            Comment

                            • benko
                              Registered User
                              • Mar 2009
                              • 294

                              #44
                              Dali bi netko znao razliku izmedu obicnih adaptera koji se mogu kupiti u Metrou za 50ak kn i onih sta dolaze s laptopima, osim u tome sta ovi drugi mogu dati puno vecu izlaznu struju ?

                              Ja mislim da su im ostale karakterisike kod struja do 2-3 Ampera jednake ?

                              U prinicipu, u oba slucaja se radi o Graetzovom spoju i trafu ?

                              Comment

                              • Razer
                                Registered User
                                • Aug 2008
                                • 648

                                #45
                                "Originalni" adapteri koji dolaze s adapterima bi "trebali" biti kvalitetniji. No to naravno nije slučaj-sve su to prepakirani kinezi s istom utrobom. Dosta laptopa koji mi frendovi donesu na popravke dođu upravo s kineskim adapterima, a radi se najčešće o laptopima starim oko 2-3-4 godine; toliko o kvaliteti originalnih adaptera...

                                Comment

                                Working...
                                X