Announcement

Collapse
No announcement yet.

Asus P5Q Deluxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    #16


    Objavljeno je sad, samo me nešto slike ne slušaju. Budem to sutra popravio, a do tada pročitaj kako je to Luka obradio.

    Comment

    • timmy
      Registered User
      • Sep 2008
      • 231

      #17
      Originally posted by windfucker View Post
      Mislio sam na vdrop, naravno, s obzirom na quada. UltraFSB itd., ne igra mi preveliku ulogu (u mome slučaju), jer mi je i x38 potezala stabilno do nekih 470 ali ne i ništa ozbiljnije od toga (SP se, dodu?e, dao odvrtiti i na nešto višoj vrijednosti)... Iskreno, meni dosta i 450, mem 1:1 CAS4, 8xmulti, vcore do oko 1.4Vmax i ja presretan.
      Samo...to su snovi, vidjeti ćemo kako će to u stvarnosti šljakati.
      Ma, više me zanima ta "sitnica" sa volta?ama... tu bi trebala biti najjača.
      A i nisam naišao na neke super review-ove na netu, moram priznati (većina je sa dualcima što je i razumljivo kada je maxFSB ogledalo svake ploče ,ili pak sa q9xx0).
      Dropova nema, bar koliko se moglo vidjeti po softwareskim mjerenjima, meni je je jos i overvoltala u loadu . Neki kažu da su mjerili multimetrom i da vdorp postoji ali da je stvarno minimum minimuma što ne bi trebalo smetati. Nadalje, za kvada je ovo vjerojatno najbolja P45 ploča baž zbog tih funkcija, na XS je ljudi deru stvarno sa svačim i radi bez problema. Ovo za 450FSB mora ić bez ikakvih problema, razeru i meni išla je na 480 bez ikakvog diranja po biosu, samo upišeš 480 i ploča radi, tako da je ovih 450 na ovim postavkama mačij kašalj.

      Originally posted by windfucker View Post
      Saznati ćemo uskoro, čim mema "sleti".

      Btw., o koristi od te Load Line Calib. pri OC bi se jo? dalo ( na gigabyte-ici mi nije bila ništa od koristi...dapače!), no možda pali na Asusu, tko zna...
      Uostalom, vidjeti ćemo iz prve ruke- javim dočim bude opipljivih rezultata...
      Da, koristi od LLC ima, bez njega upaljenog ima vdropa, s upaljenim LLC bar koliko sam ja mogao vidjeti - nema.

      Comment

      • windfucker
        Registered User
        • Aug 2008
        • 15

        #18
        Originally posted by Razer View Post
        http://portal.octeamcroatia.com/inde...ploce&Itemid=5

        Objavljeno je sad, samo me nešto slike ne slušaju. Budem to sutra popravio, a do tada pročitaj kako je to Luka obradio.
        Thx, ovo je bilo brzo, idem na čitanje

        Originally posted by timmy View Post
        Dropova nema, bar koliko se moglo vidjeti po softwareskim mjerenjima, meni je je jos i overvoltala u loadu . Neki kažu da su mjerili multimetrom i da vdorp postoji ali da je stvarno minimum minimuma što ne bi trebalo smetati. Nadalje, za kvada je ovo vjerojatno najbolja P45 ploča baš zbog tih funkcija, na XS je ljudi deru stvarno sa svačim i radi bez problema. Ovo za 450FSB mora ić bez ikakvih problema, razeru i meni išla je na 480 bez ikakvog diranja po biosu, samo upišeš 480 i ploča radi, tako da je ovih 450 na ovim postavkama mačij kašalj.
        Ma i GB mi je išla bez diranja i stabilno na 450, to ću postići sa lakoćom, FSB neće biti problem, već sam spomenuo.
        vdrop je uvijek u nekome postotku (logično) i nije fiksna vrijednost (viši napon-jači drop), tu FSB ima sekundarnu ulogu. Ja vjerujem da bi ovaj proc od Alena mogao izvesti ono što želim i na staroj GB x38, za "24/7", ali pri žešćem OC-u za pokoji bench, GB nema šta tu tražiti baš zbog vdrop-a pri naponima cca 1.4V i više,i ostalih mušica koje mi se neda sada nabajati...
        Hvala za info, ovo što kažete obećava, itekako


        Originally posted by timmy View Post
        Da, koristi od LLC ima, bez njega upaljenog ima vdropa, s upaljenim LLC bar koliko sam ja mogao vidjeti - nema.
        E, to me veseli.

        Comment

        Working...
        X