OC Team Croatia Forum  

Go Back   OC Team Croatia Forum > Hardware > Matične ploče

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04.05.2013., 23:23   #1
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Intel "Haswell" LGA-1150 ploče

Obzirom da se bliži službeno lansiranje nove generacije Intelovih procesora, Asus predstavlja kompletnu seriju Z87 ploča, dok je Gigabyte malo sramežljiv po tom pitanju.

McG is offline   Reply With Quote
Old 04.05.2013., 23:35   #2
benko
Registered User
benko's PC

benko's Avatar

Sabretooth
benko is offline   Reply With Quote
Old 05.05.2013., 15:37   #3
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Čitam baš danas na TPU komentare kako je Asrock "maznio" sufiks Formula Pa su prešli na Hero Izgledaju fino ploče, iako se fizički ne razlikuju nešto posebno u odnosu na prošle Z77 modele. Jedina vidljivija razlika kod Extreme modela je da dolazi sa mPCIE kombo portom koji se prije nalazio samo kod Gene.

Kod Gigabytea se pak vide neke veće razlike u odnosu na prošle modele. Ne sviđa mi se jedino što su počeli trpati te ventilatore na regulaciju napona Sviđa mi se veći broj (SATA) konektora kod novih Z87 ploča. Z77 ploče su nekako bile slabe na tom polju. Pogotovo ako pogledamo Maximus V Gene u odnosu na Maximus VI Gene.

Asrock se vidim hvali sa nekim novim tehnologijama kao što je "vodopropusnost", pa ubacivanje novog Realtekovom 1150 audio CODEC-a. Vidi se da R&D ekipa definitivno ne spava

Više o njihovim najavljenim tehnologijama - ovdje.
Razer is offline   Reply With Quote
Old 05.05.2013., 18:48   #4
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Zanimljive budu recenzije, mišljenja i osvrti novih Asusica, pošto Asus više ne proizvodi svoje ploče.
Old 15.05.2013., 20:21   #5
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Gigabyte Z87 Preview
BORKED BORKED

BORKED BORKED
Old 16.05.2013., 17:58   #6
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Sam ako se opet nebude pušilo iz njih

Pupo is offline   Reply With Quote
Old 17.05.2013., 15:47   #7
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Fino izgledaju nove Gigabyteice, zanima me da li su napravili nekog pomaka po pitanju BIOS-a.
Old 17.05.2013., 16:28   #8
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Gledam malo, imaju u ponudi i WS seriju. I to je komedija s imenima od Asusa

Old 17.05.2013., 16:30   #9
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Ove boje su još veći promašaj. Mislio sam da je ova zlatna boja bila neka proba na inženjerskim primjercima ploča, kad ono
Old 17.05.2013., 16:32   #10
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Gigabyte ima novi BIOS/UEFI, tj. napokon to sliči nečemu, a Asusove ploče između ostalih ODM-a radi i ECS. Bez zayebancije.
Old 17.05.2013., 16:43   #11
Razer
Registered User
Razer's PC

Razer's Avatar

Nisam pratio pa ne znam razloge takvim velikim promjenama u postavi, samo se nadam da po pitanju kvalitete neće opasti (Asus).
Old 17.05.2013., 17:18   #12
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Onda nije ni čudo što su zlatne ak ih radi ecs, izgleda da dobivaju tu boju ispod cijene pa sve farbaju

Old 23.05.2013., 01:23   #13
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Haswell Z87 Motherboard Preview: 50+ Motherboards - ASRock i Gigabyte IMHO caruju dobro zaokruženom ponudom.
Old 02.06.2013., 19:00   #14
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

Žali Bože novih ploča kad je Haswell ispal pucanj u prazno. Z87 čipset ima USB3.0 i S3 Sleep bug, a retail procesori dolaze s očajnim OC potencijalom, samo da bi se unatoč svim novim low-power tehnologijama i dalje grijali i trošili ko da nema sutra. Najbolje stvari su rezervirane za modele namijenjene prijenosnicima od kojih pak samo dva procesora dolaze s najjačim Iris Pro iGPU-om i koštaju paprenih ~$500 i $650. Sedi yebeno pet, prokleti AMD i nedostatak konkurencije.
Old 02.06.2013., 19:03   #15
Bullet
Registered User

Bullet's Avatar

Upravo zbog toga što nema konkurencije, ljudi će opet navaliti kupovati novu Intelovu platformu jer je... nova!
Jad i bijeda.
Bullet is offline   Reply With Quote
Old 02.06.2013., 19:11   #16
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

[JUSTIFY]Baš, ko da su svi poblesavili, jer u posljednje vrijeme kakvo god sranje da izađe - svi su oduševljeni. Haswell nije dobil niti jednu kolko-tolko negativnu, da ne velim realnu recenziju. Uzalud im K modeli, jer ne smiješ ga ni pogledati i temperature idu pod oblake. AIO vodena hlađenja koja se bez ikakvih problema nose s kompletnom LGA-2011 platformom, padaju na koljena kad ih se zaduži za hlađenje novih Core i7-4770K čudesa. Glavno da cijela konfiguracija troši 40W u stanju mirovanja, jer baš tome su namijenjeni takvi procesori. Da miruju i usput koštaju $350. Komedija.[/JUSTIFY]
Old 02.06.2013., 19:18   #17
Bullet
Registered User

Bullet's Avatar

Ja sam još na i5 2500k mada mi je i to prejako, al mi nikad nije palo na pamet mijenjati ga za nešto jače što ekipa redovito čini misleći da će dobiti puno bolje performanse u igrama ako uzmu isti proc "novije" generacije.
Dok ovo pišem, smješno mi je uopće to što na početku rečenice spominjem "ja sam JOŠ na.." jer je vrijeme tako da se gluposti (platforme) mjenjaju kao čarape i ako nemaš nove, nisi in i tvoje su sranje.

Al bitno da je u HR recesija a svi se trgaju za nove procesore/ploče kad god izađu
Bullet is offline   Reply With Quote
Old 02.06.2013., 19:25   #18
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

[JUSTIFY]Majke mi, ja budem iz inata i principa ostal na ovom kaj sad imam. Dodam SSD i još 2GB memorije i boli me, jer ove generacijske smjene su postala žešća glupost.
Sad mi je žal kaj nisam kupil rabljenu LGA-1366 + Core i7-920 ili AM3 + Phenom II X6 platformu i vozi godinama. Hrvatski mentalitet bolje da ne komentiram.[/JUSTIFY]
Old 02.06.2013., 20:44   #19
Pupo
Registered User
Pupo's PC

Pupo's Avatar

Tko neigra il nerenda i nešto slično, nema potrebu nadograđivat komp, usudio bi se reći od (novije) s775 generacije na ovamo, SB da negovorim.

Jedina dobra stvar je ta što će SB procesori sad već bit stari pa će im valjda cijena pasti dolje, pa tko bude pametan i netreba mu najnoviji proc, bude napravio povoljan upgrade.

Old 02.06.2013., 21:15   #20
McG
Registered User
McG's PC

McG's Avatar

[JUSTIFY]Istina, ali i to "igranje" i "renderiranje" se u dobroj većini slučajeva svodi na korištenje GTX 680 za 1080p, te Core i5/i7 za konvertiranje JubiTo filmića na smartphone ili tablet uređaje. OC je praktički izumrl, jer se današnji procesori ionak sami clockaju (Turbo funkcija) i dolaze s nekad nezamislivo visokim tvorničkim taktovima. Istinski clockeri i gameri se time bave profesionalno i masno naplaćuju svoje znanje, dok se rendering ekipa redovito okreće LGA-2011 platformi. Sve ostalo su pizdarije. Abit AW9D-MAX kao mali podsjetnik na neka bolja vremena. Da se naći za kakvih 150 kn, još se k tome doda neki E6600 i milina. [/JUSTIFY]
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules