Announcement

Collapse
No announcement yet.

Windows smartphonei - aplikacije, iskustva...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Razer
    Registered User
    • Aug 2008
    • 648

    Windows smartphonei - aplikacije, iskustva...

    Pa da načmemo i ovu temu obzirom da imamo korisnika WP-ova

    Pupo ajmo dojmove i fotke Ativa

  • Pupo
    Registered User
    • Aug 2008
    • 262

    #2
    Haha, skuži lika. Budem sutra malo poslikao

    Ovako dojmovi nabrzinu, brzzz je i nešteka ko android. Fali malo aplikacija, al i do dolazi polako na svoje.
    OC Team Croatia crew

    Comment

    • Razer
      Registered User
      • Aug 2008
      • 648

      #3
      Moraš malo Ja sestru nagovaram da uzme isto Ativa, mislim da je super izbor.

      Comment

      • Pupo
        Registered User
        • Aug 2008
        • 262

        #4
        Za te pare nemože uzet bolji uređaj. A ko nemisli potrošit toliko, pala je cijena Lumiama 520.


        Polako ali sigurno, ima sve više tema na xda vezano za windows phone. Polako se neki romovi i kojekakvi hackovi pojavljuju. Nije to ko na andoridu al ima pomaka na bolje.
        OC Team Croatia crew

        Comment

        • Razer
          Registered User
          • Aug 2008
          • 648

          #5
          Da, to sam i mislio, ili Ativ ili 520-tka kao jeftinija alternativa...

          Povećava se baza korisnika, to će kroz idućih godinu dana ići samo nabolje.

          Comment

          • Pupo
            Registered User
            • Aug 2008
            • 262

            #6
            Uglavom,

            dojmovi sve bolje i bolje. Da kucnem, ni jedno brikanje uređaja do sad. Više manje sve aplikacije koje mi trebaju sam rješio for free. Dao sam 25kn za MoliPlayer pro i to samo zato što mi se neda čekat da VLC izađe za WP.

            Zezalo je malo kašnjenje noifikacija, no većinu aplikacija su fixali. Uglavom, više manje svi popularniji appovi su tu, wacap, viber, facebook beta, endomondo, shazam, nokiin Here maps.

            Nikako da napravim neki photoshot bolji, no eo jedna slikica

            OC Team Croatia crew

            Comment

            • benko
              Registered User
              • Mar 2009
              • 294

              #7
              Da li Facebook Messenger radi real time, ili je jos uvijek da notifikacije kasne a sama app spora(zadnje sam WP imao sa HTC 8X i tamo je to katastrofa radilo).

              Jel jos uvijek suka ohoho bateriju ako je mail account postavljen u push mode (za 8 sati preko noci posukao mi je 15%) ?

              Comment

              • Pupo
                Registered User
                • Aug 2008
                • 262

                #8
                Facebok beta radi ko na androidu, sve je tu odmah. Messenger nemam pojma, to nekoristim. Mail nisam probavao, javim dok se sjetim i isprobam.
                OC Team Croatia crew

                Comment

                • domis
                  Registered User
                  • Dec 2013
                  • 11

                  #9
                  Budući da me određena individua prisiljava da napišem nešto o "kokiji" uz prijetnju da plati kavu...evo

                  Dakle(m)
                  negdje prvom polovicom osmog mjeseca sam kupio mobitel kojeg su u Nokiji nazvali Lumia 820.
                  Na početku sam bio oduševljen mobitelom (kao i svakim dosad), kasnije je to oduševljenje malo splasnulo.
                  Nedostatak aplikacija još donekle toleriram, ali loši stock app za kameru nikako nemogu. Na sreću, bilo je omogućeno skidanje Nokia Camera Pro aplikacije preko proxy servera, a uskoro dolazi i slijedeća verzija te aplikacije za sve Nokia WP8 telefone.

                  Nedostatak aplikacija je jos zamjetan u odnosu na Android i iOS, ali to je prvenstveno zato jer na tim platformama ima desetke aplikacija za jednu zadaću, što mi je malo mutavo.
                  Najveći nedostatak je (trenutno) nepostojanje aplikacija za mobilno bankarstvo, tako da odmah u startu ljudima koji to koriste ne preporučujem WP8.
                  također, nepostojanje kvalitetnog T9 dialera bi neki smatrali nedostatkom, ali lagano se navikne na kopanje po imeniku

                  Što se tiče samog UI-a, on mi je definitivno najjednostavniji ako ga stavimo u usporedbu s druga dva mobilna operativna sustava.
                  Sam "Metro UI" na homescreenu-u gdi imaš Live Tile na kojima vidiš notifikacije mi je odlična alternativa Notification Center-u. Malo mi fale "one-click toggle", ali sve više i više se odvikavam od tog toglanja jer jednostavno nema nikakvog prevelikog utjecaja na bateriju.

                  Odlična stvar mi je ta da WP8 ne gasi 3g sesiju dok se spoji na wlan. Nemora biti za svakoga odlična, ali meni koji imam Žestoku tarifu iz tomata gdi je obračunska jedinica 1MB, dobro dođe

                  Kako imam L820, ona dolazi sa Drive+ navigacijom koja je stvarno odlična. Pinpointa vlastitu lokaciju u par sekundi i dosad me nije zajebo s mapama. A sama navigacija s glasovnim navođenjem je odlična, ali lošija nego na Symbian uređajima (Nokia E5* i E6*). Na WP8 ženska manje priča, ne govori za svaku sitnicu (prestrojavanje traka) i ne govori da se pripazi na brzinu nego ima neki zvucni signal kojeg je lagano zanemariti.

                  Sama baterija na mom uređaju je zadovoljavajuća, izdrži od buđenja do spremanja u krpe.
                  Ne vidim smisla zašto se nebi mobitel preko noći punio. Ipak su to Li-Ion ili Li-Poly baterije koje NEMAJU memorijski efekt kao starije NiMH

                  Comment

                  • benko
                    Registered User
                    • Mar 2009
                    • 294

                    #10
                    Pitanje, kako znati koj je original dio a koji nije na ebay-u.

                    Trazim si ekran za HTC Sensation, gotovo svi pisu da je original HTC, sto mi proprilicno "smrdi".

                    Npr


                    NIsam siguran za ovaj, a ima ih i u HR na njuskalu sta pisu da si originali a prodaju ih po 500kn ( a znamo kakvu si ljudi vole proviziju uzeti), pa sada ne nam kako bi kada dodem i vidim ekran(a nije jos montiran) znao da je original

                    Comment

                    • Razer
                      Registered User
                      • Aug 2008
                      • 648

                      #11
                      Ja kad tražim takve stvari samo dodam "genuine" znači oriđiđi, jer kod kineza je "original" zapravo-odgovarajuća zamjena

                      Recimo ovo, ne znam jel to točno za tvoj telefon? Odabereš samo tamo na Type: LCD Display.

                      @Domis-dobar osvrt na WP

                      Comment

                      • benko
                        Registered User
                        • Mar 2009
                        • 294

                        #12
                        I pretpostavljao sam za ovo "genuine" samo me cudi sta nema ponude iz kine, vecina iz UK(i to jeftinije negu u Kini), a HTC se proizovdi u Kini...

                        Ne pase onaj konkretno (jer ima crvene tipke, mislim pase ali u originalu ima bijele tipke [non XE model]).


                        Hvala na info

                        Comment

                        • Pupo
                          Registered User
                          • Aug 2008
                          • 262

                          #13
                          Cimer mi je s ove stranice naručivao hrpu djelova za iphone i ostale mobitele, nikad problema. Cijene jesu nešto veće neko ebay, al su i stvari kvalitetnije dosta, pogotovo ekrani.

                          Mobile phone parts, tablet parts and games console parts all available for fast dispatch in the UK. Buy the spare parts you need for your tech gadgets today!
                          OC Team Croatia crew

                          Comment

                          • Razer
                            Registered User
                            • Aug 2008
                            • 648

                            #14
                            Nova Samsungova pila za Windowse uskoro slijeće - http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_se-6245.php



                            Krait 400, Adreno 330, 2GB RAM-a, to mora da leti na Windowsima

                            Comment

                            • Pupo
                              Registered User
                              • Aug 2008
                              • 262

                              #15
                              Bitno da ima LTE

                              Neznam zašto se ekipa loži na isti, al dobro, svi imaju pa moraju i ovi.

                              Inače, više manje, uz najavu 8.1 updatea, i ovo



                              stvarno više nema razloga za ne prijeći na WP.
                              OC Team Croatia crew

                              Comment

                              Working...
                              X